Мабуть, вже останні премії та рейтинги за минулий 2016 рік, новинки січня та must-read для лютого, не перемикайтесь.
Літературний сайт Літакцент оголосив переможців премії. Ними стали: Тарас Антипович із романом “Помирана”, Сергій Жадан зі збіркою віршів “Тамплієри”, Оксана Забужко із книжкою “І знову я влізаю в танк…”. Антипремію Золоту бульку отримав роман “Забуття” Тані Малярчук.
Керівник книжкового спрямування магазину Yakaboo Артем Літвінець розповів про книжкові тренди 2016 року Youtube-каналу Апостроф.
Незалежна премія Рейтинг критика оголосила переможців у жанрах дитячої та підліткової літератури за 2016 рік. До переліку найкращих книжок потрапили: книжки без слів Мар’яни Прохасько про Кучерявих, книжки-картинки ілюстраторки Оксани Були про зубра, збірка віршів “Шалахмонеси” Григорія Фальковича, а також книжки Оксани Лущевської, Катерини Міхаліциної, Саши Кочубей, Ольги Купріян. Також відзнаку отримало перевидання творів Платона Воронько та арт-бук “Франко від А до Я”.
Видавництво Основи виклало у мережу Facebook обкладинку до майбутнього перевидання роману “Місто” Вал’еряна Підмогильного. Ілюстрації до видання створила Лєра Схемка. Раніш художниця створила ілюстрації до перевидання “Кайдашева сім’я” Івана Нечуя-Левицького.
Ми підготували орієнтовний must-read на лютий із новинок українських видавництв. А тут вже багато чого цікаво з’явилось. І бестселери та переможці відомих премій, і цікавий нон-фікшн, і розважливий янґ-адалт. Обирайте та читайте;)
Також ми підготували невеличкий список деяких із новинок українських видавництв, які з’явились у січні. Вийшов перелік із 30 та однієї книжки, які заслуговують вашої уваги.
Цього тижня у нас вийшли уривки із книг: війського нон-фікшну, який був екранізований Клінтом Іствудом – “Американський снайпер” Кріса Кайла та новинка від видавництва КМ-Букс – роман “Амстердам” британського письменника Ієна Мак’юена.
Разом із виданням Наш Киев ми зробили огляд 7 книг найулюбленішого дитячого українського письменника Всеволода Нейстайка, якому минулого тижня виповнилося б 87.
Редактор блогу Ксеня Різник поділилась першими враженнями про участь в Читацькому бінго та розповіла про сонячну та абрикосову “Манюню” Наріне Абґарян.
Про роман Нобелівського лауреата Орхана Памука “Музей невинності” розповіла Ірина Варламова: “Ставлення до речей, після прочитання “Музею невинності” змінюється кардинально. Речі, що нас оточують – зображають наше життя: бажання, мрії, стан, настрій. Речі – ще один сувій, на який пишеться щоденна історія.”
Іронічно, весело та без спойлерів про роман Дена Брауна “Інферно”, і чому він кращий за фільм, розповіла Олена Голік: “До середини книги виникає гостре бажання з’ясувати, хто тут остаточно з’їхав з глузду. Кажуть, в періоди творчих криз Ден висить вниз головою в спортзалі.”
Про унікальну в своєму роді ілюстровану історію експедиції полярного дослідника Шеклтона розповіла Тетяна Синьоок: “Хоч найперша аудиторія книжки – діти, насправді вона сподобається й дорослим. Там, де діти побачать пригоду, дорослі впізнають символічну картину життя.”
Читати: Дайджест тижня: читацьке бінго, Ніл Ґейман та Фелікс Австрія
Читати: Дайджест тижня: діаманти, книжки на один вечір і Татуся Бо
17 thoughts on “Дайджест тижня: новинки січня, must-read лютого та Всеволод Нестайко”