Обережно, #Ґейманоманія: Обережно, тригери!

Ми знаємо, як нашим читачам сподобався новий формат рецензій #ДвіДумки, тож продовжуємо експерименти! Новинка липня – рубрика #ЧитаємоРазом. Оповідачки – три букстаграмери: @wanderlust_reading, @belle_library та @helga_reads.


Читати: 10 чудових українських bookstagram. Перша п’ятірка

Щомісяця блогерки будуть читати три однакові книжки й ділитись спільними враженнями. Обіцяємо показувати всі їхні потрійні рецензії на сторінках нашого блогу та запрошуємо книголюбів до липневої #Ґейманоманії.

Як приєднатись до флешмобу? Дуже просто:

  • читайте Нілa Ґеймана
  • публікуйте свої відгуки у instagram-профілях із тегом #Гейманоманія

Наприкінці всіх учасників #Ґейманоманії чекає сюрприз – ми рандомно оберемо переможця та подаруємо будь-яку книжку Ніла Ґеймана видавництва КМ-Букс. «Американські боги» вже є на сайті, тож поспішіть долучитись до акції 🙂

Читати: Книга кладовища. П’ять книг Ніла Ґеймана вийдуть українською (уривок із першого видання)


Оглядачки


тригери2

Оля @helga_reads: не уявляє свого життя без читання. Почала знайомство з творчістю Ґеймана багато років тому без жодного уявлення про автора. З першого разу зовсім не оцінила, але після «Американських богів» і «Небудь-де» сміливо може називатись його фанаткою.

Оксана @wanderlust_reading: вірить в існування магії та дива. При цьому полюбляє тонкий чорний гумор, та обожнює тих, хто створює казки, в яких він тонко вплетений (так-так, це саме про Ґеймана та Пратчетта :)). У літературі вболіває за хороших героїв, проте не може протистояти чарівності деяких поганих хлопців. Пірнає у світи фентезі, знаючи, що зовсім поруч є такий схожий на наш, але інший світ – як Нижній Лондон.

Поліна @belle_library: аналітик за освітою, але в душі – невиправна мрійниця з дитячою вірою в чудеса. Переконана, що хороша книжка може поліпшити поганий вечір. Завжди готова підказати, що і під яким соусом почитати.


Першою книжкою у рубриці #ЧитаємоРазом стала «Обережно, тригери»

Що то за «тригери» взагалі?


Поліна: «Обережно, тригери» – це збірка оповідань, що ламає всі звичні канони подібних видань. Історії тут є довгі й не дуже, а деякі взагалі викладені у формі віршів, але всі вони об’єднанні спільною притаманною Нілу Ґейману тематикою магічного реалізму. Мов окрема зала у великому палаці людських почуттів, кожне оповідання намагається доторкнутися до найглибше захованих куточків підсвідомості. Деякі оповідання моторошні й містичні, а інші, навпаки, кумедні та веселі. Згідно з Нілом Ґейманом, ця збірка поєднує різні жанри, які, мов важелі (тобто, тригери), відкривають читачеві те, що він хотів прихвати навіть від самого себе. У збірці 25 різних оповідань, серед яких кожен читач може знайти собі улюблене, яке зіграє на тому самому особистому тригері.

Українське видання від КМ-Букс


Оля: Загалом книжка справляє гарне враження: цупкий папір приємного кольору, оригінальна обкладинка з англомовного видання і дуже цікаве поєднання самих історій. Хоч і автор пише в передмові, що вони не пасують одна до одної, я з ним не можу погодитись.

Кожне оповідання має свій стиль і формат, але загалом можна впевнено сказати, що написано майстерно. Коли описуються якісь звичні буденні дії, а потім ти читаєш останнє речення і відчуваєш, як по спині бігають мурашки. Хоч деякі оповідки зовсім коротенькі, Ґейману добре вдається занурити читача в потрібну йому атмосферу. До того ж завдяки такому короткому формату дуже доречно буде взяти цю книгу із собою на відпочинок і читати по одному оповіданню за раз.

На жаль, про переклад я не можу сказати так само багато хорошого, як і про стиль автора. Мене засмутила велика кількість русизмів, які різали слух. Наприкінці книги не зазначено жодного редактора, здається, в цьому вся проблема.

Ідеальна книжка для відпустки


Оксана: Третя збірка оповідань Ґеймана подарує вам мурахи на шкірі від страху й атмосфери; глибоку мудрість та іронію. Сумні, шокуючі, меланхолійні – ви знайдете під обкладинкою рядки на будь-який смак та для будь-якого настрою.

Я читала цю книгу двічі та мушу зізнатись – Ґейман із тих авторів, яких відкриваєш для себе по-новому під час кожного прочитання. Образи, символи, герої – усе виринає в новому світлі, починаєш бачити напівнатяки автора, пласти сюжету, що ховаються за поверхнею, та диву даєшся – який же багатогранний письменник!

Сила і краса оповідань як жанру в тому, що, якщо вони гарні, читати їх одним ковтком неможливо. Так було й у мене з «Обережно, тригери» – я читала оповідання, закривала книгу, обдумувала, смакувала… Так само раджу чинити і вам, і нехай ця збірка подарує вам стільки ж задоволення, як і мені!


Кому варто прочитати


Оля: Поціновувачам короткої прози, магічного реалізму та шукачам нових жанрів. Ще тут є оповідання про Шерлока Холмса, Доктора Хто та Тінь Муна, тому ласкаво просимо фанатів 😉

Оксана: Тим, хто любить оповідання-жахастики, казки, балади, а також готовий всотувати атмосферу та дивуватись рішенням автора.

Поліна: Тим, хто любить експерименти не тільки в книжкових жанрах, але й у житті.


Кому не варто читати


Оля: Тим, хто має усталений смак і не хоче знайомитись із чимось новим, а також не-любителям коротких оповідань.

Оксана: Поціновувачам Ґеймана як лише автора романів – багато фанатів не люблять його збірки оповідань; навряд також варто починати знайомство з автором із його оповідань.

Поліна: Тим, хто не любить жанр містичного реалізму взагалі, а, також, не бажає копатися у власній підсвідомості.


Схожі книжки


Оля: Будь-яка збірка оповідань, присвячена Геловіну.
Оксана: Без сумнівів збірки оповідань Рея Бредбері.
Поліна: Оповідання Рея Бредбері, Говарда Лавкрафта, Едгара Аллана По.


Читати: «Обережно, тригери!»: закріпіть свої маски, перш ніж допомагати іншим

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

9 thoughts on “Обережно, #Ґейманоманія: Обережно, тригери!

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь