Обережно, #Ґейманоманія: Обережно, тригери!

Ми знаємо, як нашим читачам сподобався новий формат рецензій #ДвіДумки, тож продовжуємо експерименти! Новинка липня – рубрика #ЧитаємоРазом. Оповідачки – три букстаграмери: @wanderlust_reading, @belle_library та @helga_reads.


Читати: 10 чудових українських bookstagram. Перша п’ятірка

Щомісяця блогерки будуть читати три однакові книжки й ділитись спільними враженнями. Обіцяємо показувати всі їхні потрійні рецензії на сторінках нашого блогу та запрошуємо книголюбів до липневої #Ґейманоманії.

Як приєднатись до флешмобу? Дуже просто:

  • читайте Нілa Ґеймана
  • публікуйте свої відгуки у instagram-профілях із тегом #Гейманоманія

Наприкінці всіх учасників #Ґейманоманії чекає сюрприз – ми рандомно оберемо переможця та подаруємо будь-яку книжку Ніла Ґеймана видавництва КМ-Букс. «Американські боги» вже є на сайті, тож поспішіть долучитись до акції 🙂

Читати: Книга кладовища. П’ять книг Ніла Ґеймана вийдуть українською (уривок із першого видання)


Оглядачки


тригери2

Оля @helga_reads: не уявляє свого життя без читання. Почала знайомство з творчістю Ґеймана багато років тому без жодного уявлення про автора. З першого разу зовсім не оцінила, але після «Американських богів» і «Небудь-де» сміливо може називатись його фанаткою.

Оксана @wanderlust_reading: вірить в існування магії та дива. При цьому полюбляє тонкий чорний гумор, та обожнює тих, хто створює казки, в яких він тонко вплетений (так-так, це саме про Ґеймана та Пратчетта :)). У літературі вболіває за хороших героїв, проте не може протистояти чарівності деяких поганих хлопців. Пірнає у світи фентезі, знаючи, що зовсім поруч є такий схожий на наш, але інший світ – як Нижній Лондон.

Поліна @belle_library: аналітик за освітою, але в душі – невиправна мрійниця з дитячою вірою в чудеса. Переконана, що хороша книжка може поліпшити поганий вечір. Завжди готова підказати, що і під яким соусом почитати.


Першою книжкою у рубриці #ЧитаємоРазом стала «Обережно, тригери»

Що то за «тригери» взагалі?


Поліна: «Обережно, тригери» – це збірка оповідань, що ламає всі звичні канони подібних видань. Історії тут є довгі й не дуже, а деякі взагалі викладені у формі віршів, але всі вони об’єднанні спільною притаманною Нілу Ґейману тематикою магічного реалізму. Мов окрема зала у великому палаці людських почуттів, кожне оповідання намагається доторкнутися до найглибше захованих куточків підсвідомості. Деякі оповідання моторошні й містичні, а інші, навпаки, кумедні та веселі. Згідно з Нілом Ґейманом, ця збірка поєднує різні жанри, які, мов важелі (тобто, тригери), відкривають читачеві те, що він хотів прихвати навіть від самого себе. У збірці 25 різних оповідань, серед яких кожен читач може знайти собі улюблене, яке зіграє на тому самому особистому тригері.

Українське видання від КМ-Букс


Оля: Загалом книжка справляє гарне враження: цупкий папір приємного кольору, оригінальна обкладинка з англомовного видання і дуже цікаве поєднання самих історій. Хоч і автор пише в передмові, що вони не пасують одна до одної, я з ним не можу погодитись.

Кожне оповідання має свій стиль і формат, але загалом можна впевнено сказати, що написано майстерно. Коли описуються якісь звичні буденні дії, а потім ти читаєш останнє речення і відчуваєш, як по спині бігають мурашки. Хоч деякі оповідки зовсім коротенькі, Ґейману добре вдається занурити читача в потрібну йому атмосферу. До того ж завдяки такому короткому формату дуже доречно буде взяти цю книгу із собою на відпочинок і читати по одному оповіданню за раз.

На жаль, про переклад я не можу сказати так само багато хорошого, як і про стиль автора. Мене засмутила велика кількість русизмів, які різали слух. Наприкінці книги не зазначено жодного редактора, здається, в цьому вся проблема.

Ідеальна книжка для відпустки


Оксана: Третя збірка оповідань Ґеймана подарує вам мурахи на шкірі від страху й атмосфери; глибоку мудрість та іронію. Сумні, шокуючі, меланхолійні – ви знайдете під обкладинкою рядки на будь-який смак та для будь-якого настрою.

Я читала цю книгу двічі та мушу зізнатись – Ґейман із тих авторів, яких відкриваєш для себе по-новому під час кожного прочитання. Образи, символи, герої – усе виринає в новому світлі, починаєш бачити напівнатяки автора, пласти сюжету, що ховаються за поверхнею, та диву даєшся – який же багатогранний письменник!

Сила і краса оповідань як жанру в тому, що, якщо вони гарні, читати їх одним ковтком неможливо. Так було й у мене з «Обережно, тригери» – я читала оповідання, закривала книгу, обдумувала, смакувала… Так само раджу чинити і вам, і нехай ця збірка подарує вам стільки ж задоволення, як і мені!


Кому варто прочитати


Оля: Поціновувачам короткої прози, магічного реалізму та шукачам нових жанрів. Ще тут є оповідання про Шерлока Холмса, Доктора Хто та Тінь Муна, тому ласкаво просимо фанатів 😉

Оксана: Тим, хто любить оповідання-жахастики, казки, балади, а також готовий всотувати атмосферу та дивуватись рішенням автора.

Поліна: Тим, хто любить експерименти не тільки в книжкових жанрах, але й у житті.


Кому не варто читати


Оля: Тим, хто має усталений смак і не хоче знайомитись із чимось новим, а також не-любителям коротких оповідань.

Оксана: Поціновувачам Ґеймана як лише автора романів – багато фанатів не люблять його збірки оповідань; навряд також варто починати знайомство з автором із його оповідань.

Поліна: Тим, хто не любить жанр містичного реалізму взагалі, а, також, не бажає копатися у власній підсвідомості.


Схожі книжки


Оля: Будь-яка збірка оповідань, присвячена Геловіну.
Оксана: Без сумнівів збірки оповідань Рея Бредбері.
Поліна: Оповідання Рея Бредбері, Говарда Лавкрафта, Едгара Аллана По.


Читати: «Обережно, тригери!»: закріпіть свої маски, перш ніж допомагати іншим

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

13 thoughts on “Обережно, #Ґейманоманія: Обережно, тригери!

    Залишити відповідь