Місто таємниць: книжки про київські, львівські та харківські секрети

Розслідування, містика, міфи, пригоди та пошук сенсу життя в захопливих романах, присвячених українським містам.

Олег Поляков «Хроніки туманної Трої»


Олег Поляков хоч і народився в Павлограді, більшу частину життя прожив у Києві. І саме це місто стало одним з головних героїв його книг.

Другий роман Полякова «Хроніки туманною Трої» присвячений Троєщині – району з особливим іміджем і мріями про метро, які вже переросли в міф. У центрі історії дівчина на ім’я Мавра. Її квартиранти померли від таємничої отрути. Всі підозри падають на неї, сама вона безслідно зникає. Чому у героїні таке дивне ім’я і що насправді відбулося – ось в чому інтрига.

1

Майже всі персонажі роману проживають у висотці на Троєщині. Це старі та божевільні, бездомні й будівельники, співробітники офісів і кафе. Вони їздять на маршрутках, обідають в фастфудах, прогулюються центром міста і потрапляють у неприємні ситуації на вокзалі. Київ Полякова постає перед читачем як є, без прикрас і казкового сяйва, при цьому він сповнений таємниць і навіть містики.

Читати: Місто пам’яті: книги про важливі історичні епохи Києва

Цитата:  “Світає. Я виходжу на балкон. Густий молочний туман заливає цю нікчемно-величну Трою, підступаючи впритул до мене. Він скрашає архітектурну убогість будинків навпроти, розмиває лінії, контури, кольори, а відтак вони здаються гігантськими океанськими лайнерами, що пливуть своїми, тільки ними знаними, маршрутами. Для цих махін суттєвим є лише тверда матерія, що їх наповнює, лише буття нейтронів і протонів, їхні цикли, їхня строгість і вірність законам світу”.

Марія Галіна “Автохтони”


У 2015 році роман «Автохтони» однієї з найвідоміших українських письменниць-фантастів Марії Галіної став літературною подією номер один. Цього року історія про місто ожилих примар вийшла в українському перекладі.

Головний герой цього містичного роману – місто без назви, але в описах і атмосфері легко впізнається Львів. Це історія про людину, яка потрапляє в місто, щоб написати статтю про оперу столітньої давності.

2

Місто ж наповнюється примарами: відома оперна співачка оживає в тілі своєї збожеволілої правнучки, офіціантка в кафе стверджує, що працює тут близько двохсот років, а старий-консультант, схоже, живе цілу вічність.

Читати: «ЧЧ: Читати. Четвер» з Дмитром Бунецьким: про роман «Автохтони» Марії Галіної

Цитата: “— Ринок, Собор, Театр, Старий Ринок… Це зупинки так називаються. До речі, бачите он той сірий будинок, де дріада на фронтоні? Коли дощ іде, вона плаче. А легенду про неї знаєте?
— У архітектора померла від чахотки донька, — припустив він.
— Припустимо, у власника. А архітектор…
— Був її нареченим.
— Це ж треба, — здивувався старий. — Ви таки читали той путівник!”

Юрій Винничук “Цензор снів”


Львівського письменника Юрія Винничука можна сміливо назвати відповідальним за створення львівського міфу. Власне, всі книжки Винничука в якомусь сенсі про місто Лева.

Не став винятком і його новий роман «Цензор снів». У центрі історії маргінальне життя Львова починаючи з 1936 року: казино, зіткнення між власниками, пограбування єврейських квартир. Активний учасник цих подій – Андрій Попель. Він співпрацює з нацистами, здає євреїв, заробляє чималі гроші. А після війни стає літературним цензором.

3

«Цензор снів» – роман-авантюра, в якому неодноразово можна зустріти знайомі львівські кнайпи й бари (такими, як вони були сто років тому), а також вивчити кілька виключно львівських слівець і чимало батярських приказок (на щастя, в книзі є словник).

Читати: “Цензор” або “Вартовий слів”: фрагмент нового роману Юрія Винничука

Цитата: “Востаннє він з’явився перед нами в 1996-му у Львові, місті своєї молодості. Він буде ходити вулицями, якими снив, обмацуючи поглядом знайомі будинки, часто зупиняючись і мружачи очі, шукатиме власні сліди, але не побачить нічого з того, що залишив понад п’ятдесят років тому, бо все зазнало змін або назавше зникло”.

Євгенія Кононенко “Ностальгія”


Євгенія Кононенко, відома не в останню чергу завдяки перекладам французьких бестселерів Мюріель Барбері та Анни Гавальди, розповідає історію «три в одному». У невеликій за обсягом «Ностальгії» поєднуються інтелектуальний детектив, роман про старий Київ і історія кохання з щирою ностальгією.

4%d0%b0

Розслідування вбивства двадцятирічної давності з’єднує двох людей, які заблукали в атмосфері післявоєнного міста, десь між Щекавицею і Юрковицею. В цілому це історія про пошуки минулого, таємниці якого нам так хочеться знати.

Читати: Темні, солодкі, моторошні і сумні таємниці

Цитата: “Літнє подружжя мешканців тієї хрущовської квартири вкрай рідко зупинялося поговорити з сусідами. Зазвичай тільки віталися й рушали далі — додому чи з дому. Те, що їх давно не бачили, було би помічено ще нескоро, якби не їхні тривожні болючі вікна. Ні, там не рятуються від густої мряки пізньої осені. І не мучаться від нестерпного безсоння. Там сталося щось страшніше”.

Сергій Жадан “Месопотамія”


Герої роману Сергія Жадана живуть в Харкові – в місті між двома річками, сучасній Месопотамії, втеча з якої практично неможлива.

Історія починається з похорону ключового героя – Марата, але чим далі, тим більше в ній його життя. Як завжди у Жадана, в романі переплітаються життя і смерть, бізнес і любов, пошуки сенсу й усвідомлення того, що відбувається навколо.

5

У 2015 році «Месопотамія» отримала престижну європейську премію «Ангелус». Це вже друге видання книги, в цей раз з ілюстраціями художниці Марії Фої.

Читати: Тамплієри Жадана: Темрява лише окреслює світло

Цитата:  “Марат жив лише за кілька кварталів від мене, ближче до ріки. Три хвилини пішки. Тут узагалі все було під боком: пологовий будинок, дитячий садок, музична школа, військкомат, магазини, аптеки, лікарні, цвинтарі. Можна було прожити життя, не виходячи до найближчої станції метро. Ми так і жили”.


Матеріал підготовлено в межах спецпроекту з виданням Наш Киев.

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

11 thoughts on “Місто таємниць: книжки про київські, львівські та харківські секрети

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  6. 209644 660750This sort of considering develop change in an individuals llife, building our Chicago Pounds reduction going on a diet model are a wide actions toward creating the fact goal in mind. lose weight 277377

  7. 701271 92502Hi. Thank you for producing this web site . I m working on betting online niche and have found this web site utilizing search on bing . Is going to be positive to appear much more of your content . Gracias , see ya. :S 783013

Залишити відповідь