Готується до друку: чим порадують українські видавництва найближчим часом (частина 2)

В кінці липня ми опублікували першу порцію книжкових новинок, які готують українські видавництва у останній місяць літа та осінню. Тепер – ще два десятки книг, які скоро будуть надруковані.


Основи


awesomeНа вересень у видавництві готують книгу Awesome Kharkiv. Це англомовний путівник Харковом, який є продовженням серії «Awesome Ukraine».

У путівниках без пафосу та шароварщини, але з іронією та здоровим патріотизмом розповідають про все, що любимо у рідній країні. Це чудовий подарунок іноземцям. Окрім цього, путівники допомогають краще пізнати навіть своє рідне місто.


катеринаУ кінці вересня – на початку жовтня вийде перевидання книги Шевченка «Катерина».

Це подарункове видання класики української літератури. «Катерина» заговорить по-іншому разом з чуттєвими ілюстраціями від молодого талановитого художника Миколи Толмачова. Символізм зображених сюжетів зачарує глядача з перших секунд.


soviet modernismУ жовтні 2018 року видавництво «Основи» презентує книжку “Soviet Modernism. Brutalism. Post-modernism. Buildings and Projects in Ukraine 1960–1990”. Її автори Олексій Биков і Євгенія Губкіна дослідили унікальність об’єктів модернізму: від предметів інтер’єру до генеральних планів міст. До виходу книги зняли міні-фільм. Також у соцмережах є група, де публікують матеріали до книги, а також ті фото, які до неї не увійшли.


європаУ листопаді вийде «Історія Європи». Книжка видатного англійського історика, професора Університету Лондона і нашого сучасника Нормана Дейвіса — водночас і стислий курс європейської історії, і багатющий тезаурус культурно-історичних знань. Автор підійшов до написання свого 1500-сторінкового шедевру як до створення масштабного захопливого фільму. А саме — поєднав загальні плани (перекази найважливіших історичних подій) із деталями (вставками літературних замальовок, анекдотів, маловідомих фактів).


Також у листопаді в «Основах» вийде фотокнига Balcony Chic. Це авторський проект фотографа Олександра Бурлаки. Він про життя, те, яке видно крізь вікна, і те, яке ховаємо за шторами та пластиком. Балкони репрезентують культуру, показують наш своєрідний «шик». До книжки входять фото з різних міст України: Києва, Харкова, Одеси, Львова та ін.


Фонтан казок


зюзя1У «Фонтані казок» до Львівського форуму видавців вийде книга Сергія Куцана «Зюзя».  

На день народження бабуся зробила Олесі несподіваний подарунок — унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. І відтоді життя родини пішло шкереберть: безсонні ночі й насичені карколомними пригодами та битим посудом дні. А потім шкереберть пішло життя цілого будинку. А далі, можливо, й усього міста…

Неймовірно смішна повість Сергія Куцана «Зюзя» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.


мікроботЩе одна новинка вересня – Олег Чаклун «Мікробот і Той, кого нема».

Четверта книжка пригод маленького робота Мікробота – справжнього супергероя сучасних українських дітей. Цього разу нас чекають карколомні мандрівки в часі: від дня створення Робопланети до… кількох митей перед тим, як вона має загинути. Чи вистачить цих кількох митей Мікроботу і його друзям, роботам Веселки, для того, щоб урятувати рідну планету? Яку роль у всьому цьому відіграє Той, кого нема – і навіщо його нема, і як він є?  

Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.


виечкаТакож у вересні очікується вихід книги Павла Матюші «Вієчка».

Вієчка та її батьки, тато Жаринка і мама Талія, — дуже незвичайна родина. Вони такі доброзичливі й людяні, так люблять одне одного і весь світ навколо, що завдяки їм змінюється на краще все непривітне й самолюбиве гном’яче плем’я.

Дебютна книжка Павла Матюші «Вієчка» відкриває серію покетбуків «Казка під подушку», розрахованих на те, щоб дитина читала їх перед сном, брала з собою на прогулянку чи в подорож.


пін_гвінЩе одна книга до Форуму від «Фонтану казок» — Сергій Товстенко «Пташка Пін на прізвисько Гвін».

Пінгвіненя Пін на прізвисько Гвін і його друг тюленя Тюкало — неабиякі вигадники й добрі розбишаки, які постійно втрапляють у цікавущі пригоди й при цьому винаходять чимало корисних речей для всього Пінгвінячого містечка.

Повість-казка Сергія Товстенка «Пташка Пін на прізвисько Гвін» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!» в номінації «Добрі пригоди».


BookChef


21 століття10 вересня BookChef видасть українською третю книгу від автора світових бестселерів «Sapiens» і «Homo Deus» – Ювала Ноя Харарі. Вона називатиметься «21 урок для XXI століття».

У світі, заваленому несуттєвою інформацією, ясність — це сила. Цензура працює не шляхом блокування потоку інформації, а швидше обрушенням на людей потоками дезінформації та відволіканням уваги на несуттєве. Книга «21 урок для XXI століття» збагачує ці брудні води, почасти очищаючи їх і вирішуючи деякі найактуальніші глобальні питання сьогодення.


адаптивні ринкиЧергова очікувана новинка вересня — Ендрю Ло «Адаптивні ринки». Книжка входить до короткого списку найкращих бізнес-книг 2017 року за версією Financial Times і McKinsey.

Книга «Адаптивні ринки» – це новий погляд на практику прийняття фінансових рішень. Недарма книга отримала цілу низку міжнародних відзнак та увійшла до топ-6 премії найкращої бізнес-книги 2017 року за версією Financial Times і McKinsey.  Автор доводить, що сила ринку насправді суттєво переоцінена. Ринки є адаптивними під інстинкти інвесторів, іншими словами під відчуття людини. Прочитавши книгу ви зможете під іншим кутом подивитися на природу економічних криз та причини появи «мильних бульбашок». А також здобути нові знання та навички для прийняття важливих фінансових рішень.


надприроднийНаступна книга від BookChef – «Надприродний розум» Джо Диспенза. Вона з’явиться в продажу вже 20 серпня. Це третя книга автора світових бестселерів «Керуй своєю підсвідомістю», «Ефект плацебо».

Читачі дізнаються, що ми фактично стаємо надприродними за своєю природою, якщо нам дані відповідні знання і освіта, і якщо ми навчимося  застосовувати цю інформацію шляхом різних медитацій. Ми зможемо сильніше виразити наші креативні можливості. У нас є здібність налаштуватися  на повторюваність за межами нашого матеріального світу і отримати більш впорядковані і узгоджені потоки свідомості й енергії. Ми можемо за власним бажанням змінити хімічні процеси в нашому мозку, щоб запустити глибоко містичні трансцендентальні сприйняття. І якщо ми повторюватимемо це багато разів, яким чином ми зможемо розвинути в собі здатність створити ефективніше, збалансованіше, здоровіше тіло, необмежений розум і ширший доступ до царства духовної правди.


визначні місця27 серпня очікується книга «Визначні місця» Жераля Ґерл’є. Це чергова книга з серії «Відшукай». Великий формат і яскраві картинки від знаного в усьому світі ілюстратора. Розвиває увагу і спостережливість дитини

Собор Паризької Богоматері в Парижі, Мачу-Пікчу в Перу, Тадж-Махал в Індії, піраміди в Єгипті… Тут наведено 9 чудових пропозицій для уявних подорожей, у яких вам трапляться приховані персонажі, транспортні засоби, тварини і навіть прибульці. А ви маєте їх відшукати!


дружинаУ листопаді видавництво видасть книгу «Дружина доглядача зоопарку» Діани Акерман.   

Нагороджена премією Orion Award-2008 за внесок в літературу натуралізму, за мотивами книги був знятий однойменний фільм, який вийшов на екрани в 2017 році.

У книзі авторка з блиском, гумором і нескінченним співчуттям до своїх героїв втілила справжню історію війни і величі людського духу. У ній розповідається про героїчне подружжя Жабинських, власників Варшавського зоопарку, які під час Другої світової війни переховували у зруйнованих вольєрах людей з єврейського гетто і таким чином врятували близько трьохсот життів. Це приголомшлива і зворушлива розповідь про людей і тварин, про глибинну зв’язків між людиною і природою.


Видавництво Анетти Антоненко


усі вогніВже скоро – 15 серпня – вийде збірка Кортасара «Усі вогні – вогонь». До цього видання, присвяченого пам’яті першого перекладача Хуліо Кортасара українською Юрка Покальчука (1941–2008), ввійшли п’ять перекладених ним і вперше випущених 1983 року видавництвом «Дніпро» оповідань у новій редакції Сергія Борщевського. Спеціально для цієї книги Сергій Борщевський переклав три оповідання зі збірника «Усі вогні – вогонь», які відсутні у виданні 1983 року.


саломеТакож у Видавництві Анетти Антоненко готується до друку п’єса Оскара Вайлда «Саломея».

Вайлд написав «Саломею» французькою, коли жив у Парижі взимку 1891 року. До постановки її почали готувати у Лондоні в червні 1892 року. Головну роль мала виконувати Божественна Сара – сорокасемирічна Сара Бернар. Однак цензура скасувала виставу на підставі того, що в ній було зображено біблійних персонажів, а це в англійському театрі було заборонено ще з XVI ст. Вайлд, певна річ, дуже обурився. Заборона на показ вистави у Британії тривала аж до 1931 року. Після Вайлдової смерті у 1900 році «Саломею» на теренах Європи спіткала неабияка популярність, а в 1905 Йоган Штраус написав за нею оперу.


олег-драч-пасажирЩе одна книга, що незабаром вийде у видавництві – «Пасажир» Олега Драча.

Цю книжку автор писав уривками впродовж кількох років. То ж на початку це були лише діалоги. Потім з’явилося бачення літературного твору. В процесі роботи випростувалося розуміння форми, яку можна було б не тільки читати, а й грати в театрі. Драматургічна природа тут усе ще присутня в діалогах, і твір цей напевно колись іще знайде своє відлуння і на сцені або й кіноекрані.


Комора


леся листиДо Форуму видавців у «Коморі» вийде перевидання листів Лесі Українки.

Останнє десятиліття життя видатної жінки — коли народжувалися та публікувалися її геніальні драми на світові сюжети, а також «Лісова пісня» й «Бояриня», коли вона співпрацювала з українськими і закордонними журналами — як авторка, перекладачка, критикиня й журналістка, коли її суспільно-політичні погляди остаточно викристалізовано і лише слабке здоров’я стає перешкодою активнішій громадській роботі. Вона досягла визнання як письменниця, щаслива в шлюбі, але в іншому доля до неї неприхильна — Лариса Косач втрачає близьких, швидко руйнується добробут, повертається тяжка хвороба, що тільки було відступила. Та її «демон» лишається з нею до самого кінця — і за кілька годин до смерті вона надиктовує матері конспект нової драми…


менем батькаДруга новинка від «Комори» – перекладена зі словацької книга Балла «Іменем батька».

Одруження і переїзд у новий, збудований братом будинок мали стати для нього початком нового життя. Однак щось пішло не так, і вчорашні сподівання розсипались разом із підвалинами сімейного щастя.

Чому вікна будинку завжди запнуті шторами? Що стало причиною божевілля дружини й відчуженості синів? І хто несе за це відповідальність? У спробах втекти від похмурих буднів, герой опиняється у сюрреалістичних ситуаціях, рефлексує над своїм життям, шукаючи відповідей і виправдань. А тим часом у підвалі його химерного будинку нуртують і рвуться назовні містичні сили.


марценюкТакож очікувана новина до Форуму – нова книга Тамари Марценюк – «Чому не варто боятися фемінізму?».

Як швидко й безболісно позбутися страшних і смішних стереотипів про фемінізм? У новій книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо за належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для чоловіків і жінок. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції й інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим. 

Інтерв’ю з авторкою ми публікували тут.


І ще одна новинка від «Комори» — «Дороги камени» Нелі Шейко-Медведєвої.

«Дороги камени» — перша книжка в сучасній українській літературі, написана як українською літературною мовою, так і живою лемківською говіркою. Це життєпис у поезії та прозі кількох поколінь людей, котрі втратили власну батьківщину, але зберегли свою самобутність, родинну пам’ять та побутову культуру.


«Нора-Друк»


На вересень у видавництві планують видати книгу Джулії Крауч «Коханка її чоловіка».

Луїза втратила чоловіка і дітей. Вона хоче почати все спочатку: нове помешкання, нова робота, нове кохання. Коханець Софі загинув в автокатастрофі, вона будь що має захистити їхню спільну дитину.

Ці дві жінки не зупиняться, доки одна з них не знищить іншу. Кожна має свою історію, але котра з них правдива?

Майстриня психологічного трилеру занурює читача в емоційну гойдалку домашнього терору, і хто зна, чи подібне не відбувається десь зовсім поруч від вас?


справа сивогоДруга очікувана новинка — нова книга Братів Капранових «Справа Сивого».

Любов. Історія. Злочин. Ось три кити, на яких тримається література. І всі ці кити присутні у новому романі Братів Капранових «Справа Сивого».  У Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним – старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи і…

Здавалося б, класичний детектив. Але уявіть собі, що молодий слідчий – працівник ГПУ, а головний заколотник – видатний історик та археолог Дмитро Яворницький. І зразу все стає догори дриґом. Хто з них насправді є злочинцем? Саме тому автори визначають жанр свого твору як «антидетектив» і не просто, а «історичний, романтичний антидетектив». Романтичний – бо головними силовими лініями сюжету є кохання та старовинні міфи. А історичний – бо за цікавою та заплутаною  інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, Катеринослава-Дніпра, а також величну постать Дмитра Івановича Яворницького.

Ну і, звісно, книжка базується на реальних подіях, так що шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби – усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.


пацієнтТакож у вересні в «Нора-Друк» вийде роман Тайґе Трюде «Пацієнт».

Той, хто називав себе Крезом, провів у психіатричному закладі Дікемарка майже 50 років. Перед смертю він встиг прошепотіти доглядальниці: тут вбивають людей. Через кілька років за нез’ясованих обставин зникає Юлія – донька лікарки-хірурга цього закладу.

Журналістка Кайса Курен перебуває у відпустці з догляду за дитиною. Вона скучила за роботою, тому на замовлення таємничого роботодавця охоче погоджується зібрати свідчення можливих свідків зникнення Юлії. Та коли його знаходять вбитим,  Кайса розуміє, що її затягує у вир лихих подій.


Якщо встигнуть, то у вересні у видавництві також видадуть новий детектив Андрія Кокотюхи «Називай мене Мері…».

Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла,  колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися — не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод — єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби встановити справедливість.


А найбільш очікувана новинка – дебютний роман австралійської письменниці Джейн Гарпер «Посуха» був уперше опублікований у 2017 році. Роман отримав 6 літературних премій і був названий в Австралії книжкою року. Права на переклад продано на 29 мов, також продані права на екранізацію.

Дія роману відбувається у маленькому містечку, яке має великі секрети.

Отримавши повідомлення про трагічну загибель свого друга дитинства, федеральний агент Аарон Фільк вперше за десятиліття приїжджає до рідного міста. Двадцять років тому Фальк і його батько були змушені терміново виїхати зі свого дому, рятуючись від звинувачення у жорстокому вбивстві.

На тлі найсильнішої за останнє століття посухи Фальк, за допомогою місцевого детектива, намагається з’ясувати, що ж насправді сталося з його другом. Але в маленькому місті кожен приховує свою велику таємницю і хтось дуже не хоче, щоб Фальк дізнався правду.

Книга отримала безліч нагород, про неї писали топові видання світу.


Легенда


доктор калігусаДо Форуму видавців у видавництві «Легенда» вийде книга Дмитра Білого «Кабінет доктора Калігуси». Молода вродлива аспірантка Інга приїздить до подільського містечка Млинник на запрошення тамтешнього товариства краєзнавців – досліджувати спадщину загадкового етнографа Ґустава Калігуси, що був звинувачений у злочинах, пов’язаних із темою його наукових зацікавлень – магічними обрядами. Та невдовзі, опинившись у небезпечному колі, дівчина починає шукати вже не академічні здобутки, а спосіб урятуватися.

Містика, історія, наука, детектив… Новий роман Дмитра Білого. Трилер, загадка для читачів, подорож лабіринтами психіки, де прояви тілесності пов’язані з історією, насиллям та магією…


світи суміжніТакож у вересні вийде книга Роксолани Сьоми «Світи суміжні».

Казимира, практичний психолог, часто переїздить із міста до міста через специфіку роботи чоловіка. З паранормальними явищами вона подеколи стикалася й мешкаючи за попередніми адресами. Одначе там не ставалося чогось небезпечного. І лише переселення до галицького містечка Ж., куди Михайла направляють відроджувати алебастрові промисли, замалим не обертається для них загибеллю доньки.

Іноді доводиться заплатити велику ціну, аби зрозуміти, що минуле й сучасність мають куди більше спільних таємниць, аніж бачиться на перший погляд.


Академія


пампухаУ видавництві незабаром вийде повість «Пампуха» Алевтіни Шавлач. Під милою обкладинкою – непроста історія про дівчину-підлітка, яку цькують. Все, що з нею стається в школі й стосунках називають одним промовистим словом – булінг. Пампуха, як прозвали героїню Ганю, робить надзусилля, щоб витримати це все і не зламатися на очах у кривдників. Єдина її розрада – мультики і самотні прогулянки.

Дивом здавалося щось схоже на стосунки з хлопцем, за яким зітхають всі дівчата школи. Але й там Ганю спіткав «фейл». Шкільних друзів у Пампухи просто нема, а нові – «вагонщики», яких виховала вулиця, теж не виправдовують її сподівань. Але Ганя сильна. Настільки, що знаходить в собі сили боротися за себе і в жодному разі не стати жертвою. І їй таки вдається змінити геть усе.


перше побаченняПерше побачення – одна з тих подій, яку пам’ятаєш усе життя. Ці ретельні приготування, прокручування в голові бажаних романтичних сценаріїв і рятівні дзвінки друзям. Що ж одягти, як себе вести, не наговорити дурниць і наважитись на поцілунок? Словом, як не «налажати»?

Прозобукет «Перше побачення» – історії семи авторів про цю особливу подію. Не у всіх вона проходить так, як хочеться, бо життя – ще той редактор! От у героїні Нати прямо на побаченні розстібається ліфчик. А іншу дівчинку – Лалі – тролить «подруга», бо та посміла кинути оком на хлопця, який їй подобається. Зате Коля зірвав куш – запрошував у кіно одну, а в темряві кінозалу тримав за руку іншу.

Книжка, що вийде вкінці літа, буде цікавою підліткам і дорослим. Бо старт у стосунках – це завжди передчуття, трепет і сподівання. Без драм теж не обходиться.


даркнетуТакож у видавництві виходить нова повість-детектив Олени Рижко «Король Даркнету». Замість вимріяної поїздки в Париж шістнадцятирічна Стефа разом зі своїм хлопцем Яром розбирається в історії з купою невідомих. Починається вона трагічно – закохані знаходять у річці тіло мертвого чоловіка.

Далі все розгортається так стрімко, що Стефа і Яр втягуються в небезпечні ігри, в які грають дорослі. Все, що в них є – сміливість, подруга-хакерша і велике бажання швидше з цим всім покінчити. Хоча завдяки їй вони відкривають багато нового: нетрі даркнету, фінансові схеми і екологічні підстави. Додає інтриги в цю історію романтична лінія. Бо Стефа любить і вірить Ярові так сильно, що готова прийняти його всього, без залишку. А Яра мучать секрети минулого, через що він відтягує багато моментів, які додають смаку до життя.


Тетяна Гонченко
Маю в житті чотири пристрасті: журналістика, подорожі, література і котики. Тож багато пишу, багато їжджу по світу, багато читаю і маю двох котиків. Зрештою, ці сфери тісно пов’язані: хороший журналістський текст – це теж література. А книги – це ще один спосіб подорожувати. Котики ж прекрасні самі по собі. Веду телеграм-канал про книжки: http://t.me/npzbvnkngchtn
https://www.facebook.com/atanoissapa

8 thoughts on “Готується до друку: чим порадують українські видавництва найближчим часом (частина 2)

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь