12 біографій відомих людей, які надихають на нові звершення

У біографій та мемуарів є надзвичайна цінність – їхня правдивість. Читаючи таку книгу, ми не просто отримуємо задоволення від сюжету (а життя деяких людей, і справді, захоплює чи не більше, аніж сюжети художніх книг), а й розуміємо – це все було насправді і якщо ці люди змогли досягнути успіху, змінити світ на краще, здійснити свої мрії, залишити слід в історії, то зможемо й ми.

Пропонуємо вашій увазі добріку з 12 біографій, у кожній із яких є безцінний досвід та безліч мотивації.


Читати: Зустрічаємо весну та #YakabooBingoSpring2018


21_11_03

Ешлі Венс «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»


Немає сумніву, що інноватор та сміливий мрійник Ілон Маск – один із тих, хто на наших очах творить майбутнє. Кожен із його грандіозних проектів вражає та відкриває нові грані не тільки можливостей людства, а й перспективи для розвитку нашої планети загалом. Для того, щоб познайомитися з Ілоном ближче та дізнатися, як він став таким, яким є зараз, варто читати книгу журналіста Ешлі Венса. Останній розмовляв із Маском близько 50 годин, щоб написати біографію, яка би з точністю та щирістю розповіла про «Ніколу Теслу 21 століття».

«Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє» – маст-рід для розумних, сучасних та амбітних людей, які крокують у ногу з часом.


21_12_03

Деніел Сміт «Думати, як Стівен Гокінг»


Стівен Гокінг – легенда світу фізики, один із головних популяризаторів науки сьогодення. Попри захворювання мотонейронів зумів досягнути прогресу в дослідженнях питань космології та квантової гравітації. Гокінг доводить, що немає нічого неможливого.

У книзі Деніеля Сміта можна прочитати не тільки про життєвий шлях генія, а й навчитися бачити світ очима відомого фізика. Автор обіцяє, що прийоми мислення Гокінга допоможуть не тільки в наукових питаннях, а й у вирішенні більш буденних справ. Сам Стівен чи то жартома, чи то всерйоз говорив, що вміє думати в одинадцяти вимірах. Не виключено, що читачі книги Сміта навчаться цього також.


21_13_03

Кетрін Інграм «Це Далі»


Картини ексцентричного Сальвадора Далі впізнають навіть ті люди, що абсолютно не цікавляться мистецтвом. Він був впевнений у власній геніальності і, зрештою, переконав у цьому всіх. Про життя Далі історик мистецтва Кетрін Інграм розповідає просто та доступно. Її текст поєднується з майстерними ілюстраціями Рея Ендрю. Їхня спільна робота більше нагадує карколомний комікс, аніж стандартний біографічний томик.

У цій же серії вийшла біографія іншого відомого художника – «батька поп-арту» Енді Воргола. Отож, після книги «Це Далі» Кетрін Інграм радимо прочитати і її «Це Воргол».


21_14_03

Генрі Форд «Моє життя та робота»


Генрі Форд – по-справжньому культова особистість, що перевернула історію інженерії, конструювання автомобілів та бізнесу. У засновника Ford Motor Company є чого повчитися. Його цілеспрямованість та допитливість надихають і сьогодні.

За життя Форда про нього знали небагато, він не любив давати інтерв’ю й надавав перевагу тому, щоб просто робити свою роботу, а не працювати над іміджем. Книга «Моє життя та робота» – можливість дізнатися про нього з перших вуст. В автобіографії Форд ділиться досвідом, думками, цілями та дає корисні поради, якими можуть і повинні користуватися менеджери, бізнесмени, винахідники та всі, хто планує досягнути успіху.


21_15_03

Нікола Тесла «Мої винаходи»


Ще одна варта прочитання автобіографія. Один із найвідоміших в історії винахідників розповідає про свої перші досягнення, погляди на самовдосконалення, роботу й непересічні думки про розвиток цивілізації. Також у книзі є передбачення майбутнього, які почали збуватися вже після смерті Тесли.

Книга відкриває винахідника з багатьох сторін. Ми маємо змогу не тільки познайомитися з його геніальними ідеями, які випередили час, а й дізнатися, яким було дитинство і юність Ніколи.


21_16_03

Стів Возняк, Джина Сміт «iWoz. Від комп’ютерного ґіка до культу»


У Стіва Джобса безліч фанатів і цього харизматичного лідера багато-хто вважає генієм та мало не творцем усього світу сучасності. Стів Возняк, водночас, досі залишається в тіні свого друга та колеги, разом із яким здійснив справжню революцію під назвою Apple.

За допомогою біографії Возняка, яку останній написав разом із журналісткою Джиною Сміт, у широкого кола читачів є змога відкрити для себе людину, що власноруч створила перший персональний комп’ютер, скромного ґіка та справжнього професіонала. Ідея написання автобіографії в Стіва виникла в 55 років; його розлютили численні книги та статті, що викривлювали його історію та історію Apple загалом. Отож, усім, хто хоче побачити історію комп’ютерного прогресу очима очевидця, варто читати «iWoz».


21_17_03

Лоуренс Леві «Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг»


В 1994 році Стів Джобс запропонував Лоуренсу Леві працювати в Pixar. Останній спершу сумнівався, але коли побачив, як компанія виглядає зсередини, які віддані та творчі люди працюють над створенням першого повнометражного мультфільму студії – «Історії іграшок», то не міг не погодитися.

«Планета Pixar» – книга про становлення невеликої графічної студії, що врешті завоювала своїми добрими та глибокими анімаційними картинами цілий світ. Лоуренс Леві розповідає про індустрію розваг зсередини; про безліч підводних каменів, що траплялися на шляху компанії. Ця книга в багато-чому також нагадує піксарівський мультфільм – чуйність та скромність самого Леві роблять його ідеальним героєм цієї захопливої історії.

Читати: Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг


21_18_03

Скотт Ферріс «Інґа»


На перший погляд, в «Інґи» більше спільного з художніми книгами, аніж із біографіями видатних людей. Читаючи розповідь про цю жінку, важко повірити, що вона жила насправді – настільки яскравою та насиченою було її історія.

Красою Інґи Арвад захоплювався Гітлер, у неї був роман із Кеннеді, цю жінку вважали шпигункою, вона перемагала на конкурсах краси, працювала журналісткою, будувала акторську кар’єру, мандрувала на Далекий Схід… Словом – прожила стільки пригод, що вистачить на кілька життів. Друг Кеннеді слушно підмітив, що Інґа нагадувала «майже вигаданий персонаж». Обіцяємо, під час знайомства з нею нудьгувати не прийдеться.

Читати: Інґа. Про любов та шпигунів

Читати: Розкішна, як глазур на торті. Уривок з новинки Yakaboo Publishing – «Інґа»


21_19_03

Луїс Бунюель «Мій останній подих»


Луїс Бунюель – французький і мексиканський кінорежисер іспанського походження, чий дебют у кінематографі – короткометражний фільм «Андалузький пес» (знятий разом із Сальвадором Далі) – є справжнім шедевром німого кіно; картиною, яка перевертає свідомість і є яскравим прикладом сюрреалізму в мистецтві. Книга Бунюель «Мій останній подих» – чудова можливість познайомитися з цією непересічною людиною ближче.

В автобіографії режисер розповідає про свою родину, творчість, низку політичних подій, розмірковує над філософськими темами та згадує про зустрічі з відомими людьми свого часу.


21_20_03

Генрі Марш «Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга»


Професія лікаря надзвичайно відповідальна і важлива, адже кожне його рішення може коштувати іншій людині життя. Генрі Марш – всесвітньо відомий нейрохірург із Великобританії. У своїх мемуарах він наважується піднімати гострі теми та розмірковувати над складними питаннями, з якими йому доводилося стикатися на роботі.

Генрі Марш щиро та мудро пише про суть праці лікаря, думає над вічним питанням про сенс нашого життя та надихає своїм альтруїзмом та добротою.

Читати: Ні сонце, ані смерть. Уривок зі щоденників нейрохірурга Генрі Марша


21_21_03

Леонід Ушкалов «Шевченко від А до Я»


Завдяки яскравій серії абеток-енциклопедій від «Видавництва Старого Лева» в читачів є можливість заново відкривати українських класиків. Окрім книги про Шевченка, вийшли книги про Франка, Шептицького та Антонича.

«Шевченко від А до Я» – арт-бук, що зацікавить і дітей, і дорослих. Кожна з літер в абетці розповідає про важливу сторінку з життя Тараса Григоровича.


21_22_03

Малала Юсуфзай, Крістіна Лем «Я – Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту»


Малала Юсуфзай – пакистанська правозахисниця, наймолодший лауреат Нобелівської премії (Нобелівську премію миру дівчина отримала в 17 років).

Книгу «Я – Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту» Юсуфзай написала в співавторстві з журналісткою Крістіною Лем. Доля Малали була визначена наперед, втім, дівчині хотілося більшого, аніж стати покірною дружиною та матір’ю, вона не хотіла ховати обличчя і мріяла ходити в школу. Малала вирішила боротися за свої права й за права всіх жінок. Дізнатися її історію повинен кожен, аби зрозуміти, що ми всі можемо й повинні змінювати світ на краще.

 

А яку з цих біографій ви хотіли би прочитати першою? Розкажіть нам у коментарях ?


Читати: 7 книг для творчої самореалізації

Читати: Непересічні. 10 біографічних книжок на будь-який смак

Читати: 10 книг з психології, які допоможуть зрозуміти себе і світ навколо

Яна Грицай
Блогер, письменниця. Вивчала журналістику у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Люблю казки братів Грімм, "Маленького принца" і екзистенціалістів. Якби у мене була можливість побалакати за кавою з будь-якою історичною особистістю, то обрала би Франца Кафку. Впевнена, що одна хороша книга може змінити життя.
http://www.unicornstime.in.ua

61 thoughts on “12 біографій відомих людей, які надихають на нові звершення

 1. Hi, i think that i saw you visited my website so i came to go back the favor?.I am attempting to
  in finding things to enhance my site!I assume its good enough to use some of your ideas!!

 2. Wow, incredible weblog layout! How lengthy have you been running a blog for?
  you make blogging glance easy. The total look of your site is great, as neatly as
  the content!

 3. I think this is one of the most vital info for me.
  And i’m glad reading your article. But should
  remark on some general things, The web site style is wonderful, the
  articles is really nice : D. Good job, cheers

 4. Hi, I think your site may be having browser compatibility
  issues. Whenever I take a look at your blog in Safari,
  it looks fine however when opening in IE, it has some overlapping issues.

  I simply wanted to give you a quick heads up! Other than that, fantastic blog!

 5. hi!,I really like your writing very a lot! share we keep
  in touch extra approximately your article on AOL?

  I require a specialist on this area to resolve my problem.
  Maybe that is you! Having a look ahead to see you.

 6. You are so cool! I don’t think I’ve read through a single thing
  like this before. So nice to discover someone with some unique thoughts on this issue.
  Really.. thank you for starting this up. This website is one thing
  that is required on the web, someone with a little originality!

 7. I just couldn’t go away your web site before suggesting that I really
  enjoyed the usual info a person provide in your guests?

  Is gonna be back steadily in order to check up on new posts

 8. hi!,I love your writing very much! proportion we communicate more about
  your article on AOL? I require a specialist on this house to resolve my problem.

  Maybe that’s you! Looking ahead to look you.

 9. Hello are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need
  any html coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 10. Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different subject
  but it has pretty much the same page layout and design.
  Wonderful choice of colors!

 11. It’s really a nice and helpful piece of information.
  I’m happy that you simply shared this helpful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 12. First off I want to say fantastic blog! I had a quick
  question which I’d like to ask if you don’t mind. I
  was interested to know how you center yourself and clear your
  mind before writing. I’ve had a tough time
  clearing my thoughts in getting my thoughts out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the
  first 10 to 15 minutes tend to be lost simply just trying to figure out how to begin. Any
  recommendations or tips? Thank you!

 13. Fantastic goods from you, man. I’ve take into account your
  stuff prior to and you are just extremely fantastic.
  I really like what you’ve received here, really
  like what you’re stating and the way during which you assert it.
  You make it entertaining and you still care
  for to stay it sensible. I cant wait to read far more from you.
  This is really a tremendous site.

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 15. scoliosis
  Nice blog right here! Also your web site a lot up fast!

  What web host are you using? Can I am getting your associate link in your host?

  I wish my web site loaded up as fast as yours lol scoliosis

 16. After I originally left a comment I seem to have clicked on the
  -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I recieve four
  emails with the same comment. Is there an easy method you can remove me from that service?
  Thanks a lot!

 17. Hey there! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how
  to make your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from my iphone4.
  I’m trying to find a template or plugin that might
  be able to correct this issue. If you have any recommendations, please
  share. Cheers!

 18. I’ve been browsing online more than three hours
  today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and
  bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 19. I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog
  posts in this sort of space . Exploring in Yahoo
  I at last stumbled upon this site. Reading this information So i am satisfied to convey that I have
  an incredibly excellent uncanny feeling I discovered
  just what I needed. I so much without a doubt will make certain to do
  not disregard this site and provides it a look regularly.

 20. My spouse and I stumbled over here coming from a different page and thought I may
  as well check things out. I like what I see so now i’m following you.
  Look forward to checking out your web page yet
  again.

 21. Hello excellent website! Does running a blog such as this
  require a lot of work? I’ve virtually no understanding of computer programming
  however I had been hoping to start my own blog soon. Anyhow, should you have any recommendations or
  techniques for new blog owners please share.

  I understand this is off topic however I simply wanted
  to ask. Thanks a lot!

 22. Hiya very cool website!! Guy .. Beautiful ..
  Wonderful .. I will bookmark your blog and take the feeds also?
  I’m satisfied to find so many useful information here in the publish, we want develop extra strategies in this
  regard, thanks for sharing. . . . . .

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 24. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 25. Nice blog right here! Also your site rather a lot up very fast!
  What web host are you the usage of? Can I get your associate link in your host?
  I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 26. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 27. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 28. An intriguing discussion is worth comment.
  There’s no doubt that that you should publish more
  on this topic, it might not be a taboo subject but usually people don’t talk about such topics.
  To the next! Many thanks!!

 29. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 30. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 31. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 32. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 33. Aw, this was a very nice post. Taking a few minutes and actual effort to
  produce a top notch article… but what can I say… I procrastinate a whole lot and don’t seem to get nearly anything done.

Залишити відповідь