#ЗкнигоюНавколоСвіту: як це мандрувати, читаючи

Про свій челендж #зкнигоюнавколосвіту розповідає блогерка та буктюберка Валєйка. Можливо, саме цей проект вам допоможе знайти ідеальну книжку для завдання під номером 3 (про країну-мрію) в #YakabooBingoSummer.


Ідея запустити проект #зкнигоюнавколосвіту виникла у мене під час новорічних свят, коли заведено ставити цілі на весь рік. Раніше я вже робила собі подібні читацькі виклики: читала по одній книзі кожного тижня, або щоразу нову книгу нового письменника. Та на цей раз на мене чекало дещо особливе. Протягом року я постановила собі читати по одній книзі з кожної країни в світі у перекладі на українську мову.

Надихнула мене на мандрівку британська письменниця Енн Морган, яка успішно пройшла свій власний інтенсивний курс глобального читання у 2012 році. І слід сказати, що однією з перешкод на цьому шляху була нестача книжок в англійському перекладі, хоч ця мова є найпоширенішою мовою публікацій в світі. Тим не менш це не зупинило її на шляху до своєї мети. І я також не збиралася кидати, навіть не розпочавши. Натомість у своїй мандрівці я вирішила зібрати нехай не повну, проте максимальну кількість книжок з різноманітних країн в українському перекладі.

Розширити географію читання, систематизувати свої знання про світову літературу, а також просто весело провести свій читацький рік – ось головні цілі моєї мандрівки #зкнигоюнавколосвіту. Кожного тижня я підбираю книгу з нової країни, читаю та розповідаю про неї на своєму каналі «Valieyka about books». На даний момент пройдено вже понад п’ятнадцять країн. Кожна з яких подарувала мені нові захопливі враження та знання. Що в свою чергу призвело до ще одного побічного явища – у мене почали рости зуби мудрості. І цей процес не пройшов для мене непоміченим. Тож я мусила трохи призупинити свою мандрівку і з площини відео плавно перейти до текстових відгуків в Insta (який до речі, входить в десятку чудових українських bookstagram).

Крім того, за цей час я також встигла взяти участь у #YakabooBingoSpring, а також прочитати декілька цікавих книг з сучукрліт, що є однією з моїх улюблених читацьких тем.

Що ж до найцікавіших книгомандрівок, які мені трапились у проекті #зкнигоюнавколосвіту , можу виділити наступні:

1. Словаччина. «Матері» Павол Ранков. Роман про нездоланну силу, яку здатна виявити жінка заради дитини (події розгортатимуться в ГУЛАГу) від провідного сучасного словацького письменника.

2. Японія. «Сповідь маски» та «Жінка Маркіза де Сада» Юкіо Місіма. Історія життя цього письменника сама по собі могла б стати захопливою книгою. Втім, творчість Місіми не менш вражаюча. Його роман увійшов до списку шедеврів японської літератури, а сам він тричі номінувався на Нобелівську премію. Після того, як я прочитала одну його книгу одразу ж придбала наступну.

3. Іспанія. «Любов і педагогіка» Міґель де Унамуно. Цей роман про виховання генія в домашніх умовах з глибоким філософським підтекстом. Не пам’ятаю, щоб зустрічала настільки тепле і приязне ставлення до читача, адже саме читачеві цю книгу присвячує автор.

4. Норвегія. «Кабульський книгар» Осне Саєрстад. Чудова документальна книга норвезької письменниці про книготорговця з Афганістану. Саєрстад розкриває нам не тільки подробиці книготоргівлі, а й деталі з життя звичайної афганської родини. Зокрема, права жінок у цій країні та їх місце у суспільстві.

5. Боснія і Герцеговина. «Туфлі до вручення Оскара» Меліна Камерич . Боснійська література цікава самим феноменом свого існування. Не менш цікава творчість Меліни Камерич, яка написала неймовірно відкриту, чуттєву книгу, про життя простої жінки, що припало на непростий час, сповнений страждань і війни. Тут також слід зауважити, що маленькі країни на кшталт БІГ не надто популярні у видавців і потік книжок із них дуже скудний. Знайти хоча б одну з них вже справжній скарб.

Якщо ж говорити, про вплив книгомандрів на мандри реальні, то його, як такого, я не відчула. Все-таки різноманітних книжок на моєму рахунку більше ніж подорожей. Але те, що вони налаштовують мандрувати активніше – це точно. І так, я вважаю, що хороша книга здатна впливати та розширювати нашу свідомість, роблячи подорожі не тільки в просторі, а й в часі можливими. А поки що у мене на черзі книгоподорож до Алжиру, Чилі та Болгарії. І повірте, там є що почитати й про що розповісти;)


Читати5 блогерів про вибір книжок та скретч-постери
Читати: Більше, ніж #13_читацьких_зізнань. Неймовірні секрети книголюбів
ЧитатиПоїхали! 12 неймовірних тревелогів для дорослих та дітей

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

13 thoughts on “#ЗкнигоюНавколоСвіту: як це мандрувати, читаючи

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь