«Вегетаріанка»: ненависть, огида, хіть, вина

Є книги від яких неможливо відірватися, роман «Вегетаріанка» південнокорейської письменниці Хан Канг (видавництво «КМ-Букс») можна віднести саме до таких. Можливо, ця книга пройшла б повз мене непоміченою, якби не величезне бажання моєї подруги прочитати її.

Зрештою, та й як не помітити книгу, якщо навіть The Guardian відгукується про неї як:

«Химерні сновидіння, тремтлива напруга, жахлива жорстокість… Цей південнокорейський роман – просто свято. Він чуттєвий, провокуючий, жорстокий, наповнений могутніми образами, вражаючими кольорами і запитаннями, які непокоять… у кожному реченні «Вегетаріанки» – незвичайний досвід. Таке важко буде перевершити».


Роман, який отримав у 2016 році Міжнародного Букера


Фактично роман «Вегетаріанка» Хан Канг, відомої та успішної в себе на батьківщині письменниці, став для українських читачів одним із найочікуваніших романів цього року. Роман, який отримав у 2016 році Міжнародного Букера (не варто плутати із просто Букером), хоч був написаний ще у 2007 році.

Успіх роману був приголомшливим, адже вперше за всю історію цієї нагороди номінувалася і перемогла південнокореянка. Завдяки цьому (та якісному перекладу англійською) про «Вегетаріанку» почали говорити та писати у цілому світі, а New York Times Book Review включив її в десятку найкращих книг 2016 року.


Оголені думки оповідачів, негідні вчинки, сором за них


«Вегетаріанка» – це відверта оповідь про життя однієї жінки, що відмовилася від їжі тваринного походження через нав’язливі сни, розказана трьома близькими до неї людьми: її чоловіком, чоловіком сестри і сестрою. Оголені думки оповідачів, негідні вчинки, сором за них. Ненависть, огида, хіть, вина. І все настільки реально, що байдуже залишитись осторонь не вдасться. Адже насправді «Вегетаріанка» – це історія одного зламаного життя, де людина переходить ту тонку межу, що веде від нормального життя до божевілля.

Бажання стати вегетаріанкою передусім спричинене внутрішніми страхами, набутими людиною з самого малечку.

Рейтинги в книги високі, але згадка в деяких оглядах про те, що це сюрреалізм і головна героїня в кінці перетворюється на дерево, мене трохи відлякували (ставлюся до сюрреалізму з підозрою і вважаю, якщо читати сюрреалістичні твори, то тільки найкращі). Проте, як на диво, жодного сюрреалізму я в «Вегетаріанці» так і не знайшла (може не там шукала?))) Так, в кінці книги головна героїня Джінг-хай перетворюється на дерево, але все це відбувається в її свідомості, про справжні думки її читач так і не дізнається, адже спостерігатиме за всім зі сторони, через призму чужих життів.


Переклад з англійської здійснила Анжела Асман. В мене, як читача, претензій щодо перекладу нема, бо читається він так легко, що хочеться прочитати роман на одному подиху за один вечір. Варто відзначити також гарну поліграфічну якість видання. А неяскрава, проте оригінальна обкладинка безумовно привабить потенційного покупця.

Читати: Огляд роману-переможця Міжнародного Букера – «Вегетаріанка» Хан Канг

Сюжет «Вегетаріанки» на перший погляд може здатися повільним, але особисто я, як любитель блукати у хащах чужих думок, не могла відірватися від книги. Мені аж дух перехоплювало від певних сюжетних поворотів. Тому безумовно передусім роман оцінять шанувальники глибокої та відвертої прози, а от пуританам навряд чи варто братися за нього – не зрозуміють.

Книга, що наштовхує на думки про справжню вартість певних соціальних умовностей – загальноприйнятих понять щастя, здоров’я, успіху, моралі, поведінки про людське око, поза якими людина в глибині душі страждає від руйнуючої самотності через нерозуміння з боку оточуючих, і яка штовхає її на втечу від реальності.

Це шокуюча книга, витримана від початку і до кінця, що справила на мене величезне враження. І яка ще раз доводить, що, коли руки опускаються, а душа прагне справжньої свободи, тоді в житті нема безвихідних ситуацій, є лише рішення, які нам поки що недоступні.

Читати: Без м’яса. Уривок із роману південнокорейської письменниці “Вегетеріанка”


Мар’яна Глинка

Мар'яна Глинка
Фейсбучний блогер, запекла книголюбка з самого малечку. Обожнюю похмурі дощові дні, бо вони ідеально пасують для вдумливого читання. Люблю рекомендувати книги незнайомим людям та відкривати для себе нові літературні шедеври. Затятий книжковий шопоголік. Хобі: читання, випікання та вишивання.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008334193205

10 thoughts on “«Вегетаріанка»: ненависть, огида, хіть, вина

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  6. 987064 40433Hosting a blog composing facility (in a broad sense) requires unlimited space. So I suggest you to discover such web hosting (internet space provider) that give flexibility inside your internet space. 301737

Залишити відповідь