Що хвилює сучасну жінку? Рецензія на книгу «Тело, еда, секс»

Що хвилює сучасну жінку? Рецензія на книгу «Тело, еда, секс»

Популярний клінічний психолог Юлія Лапіна намагається пояснити, чому жінки так часто «паряться» з приводу ваги і віку, розповідає, скільки заробляє індустрія краси, і пише про те, чому нерідко жінкам хочеться сексу.

Без перебільшення, цю книгу потрібно прочитати кожній українській жінці. Вона написана спеціально для жінок країн СНД і добре «вправляє мозок». Юлія Лапіна розділила видання на три частини: «Тіло і тривога», «Їжа і тривога», «Секс і тривога». У кожному з розділів є інформація, яка шокує і ще раз доводить, як ЗМІ та оточення можуть вбити у жінці дуже багато…

Тіло і тривога

Принада книги Юлії Лапіної в тому, що можна дізнатися багато несподіваних медичних, культурних, історичних фактів. Ви знали, що не так давно були часи, коли «морські гади» вважалися їжею рабів? Місцеве самоврядування Лонг-Айленда, виходячи з християнського почуття жалю (!), заборонило рабовласникам годувати рабів лобстерами частіше двох разів на тиждень. Зараз же лобстери – атрибут розкоші.

Так само і з модою на певну фігуру: двадцять років тому рівнялися на дуже худу Кейт Мосс, зараз – все частіше на апетитні форми Кім Кардашьян.

«…Времена меняются, а жизнь у нас одна, и очень грустно прожить ее в чувстве вины и стыда за свое абсолютно нормальное тело».

Почуття провини і сорому нам «дарують» косметологічні компанії, оточення і засоби масової інформації. До слова, у 2015 році в США продажі антицелюлітних засобів потягнули на 18 мільярдів доларів – на 7% більше, ніж роком раніше. Щорічний оборот дієтичної індустрії – 50 мільярдів доларів!

Мучитися з приводу своєї фігури починають ще в школі. В середині 90-их американські вчені провели дослідження серед дівчаток, дівчат і жінок. Результати були гнітючі… Більше половини жінок повідомили, що краще померти під колесами вантажівки, ніж погладшати (!). Дві третини відповіли, що краще бути дурненькою, ніж товстою. А до четвертого класу 80% дітей вже хоч раз сиділи на дієті…

Їжа та тривога

Крім добре відомих булімії, анорексії, по всій планеті тепер сміливо крокує і орторексія – нав’язлива ідея здорового харчування. Якщо розібратися, за кожним діагнозом стоїть особиста трагедія і всьому виною ненависть до власного тіла…

«Культ служения телу становится новой религией. Люди боятся «испачкаться» об еду. Еда должна быть очень здоровой, очень полезной, в ограниченном количестве. Вкус – вторичен, польза – первична». 

Багато жінок рівняються на моделей, не усвідомлюючи, що середньостатистична модель важить на 23% менше звичайної людини, а ще покоління тому ця цифра становила лише 8%.

Окремий блок у розділі – про пластичну хірургію. Основна думка в тому, що подібна хірургія створювалася для допомоги при опіках, родових травмах, пошкодженнях під час аварій. А тепер «для краси». Якби раніше людина заявився в лікарню з вимогою «зробити нові губи / вилиці / ноги / очі / груди» – її б відправили до психіатра. Зараз до цього закликають і вважають нормою. На жаль.

Секс і тривога

Клінічний психолог Юлія Лапіна вважає, що потрібно говорити про те, чого боїшся, що викликає дискомфорт. Оскільки в Радянському Союзі сексу не було (як відомо, в той час він лютував в Китаї), інтимні теми ми так і не навчилися обговорювати. Тому при слові «секс» дівчата або червоніють, або аж надто вільні – з золотою серединою складається не завжди.

Мабуть, в цьому блоці досить привести одну велику цитату – вона дуже «красномовна».

«Совсем недавно мне попалась статья в женском журнале, где читательницам советовали выбирать позы для секса так, чтобы новый любовник не заметил недостатков фигуры и складок в определенных местах. Такого рода публикации говорят о высоком уровне тревоги, стыда и переживаний. Поэтому неудивительно, что столько женщин не получают удовольствие от секса: сложно испытать оргазм во время ответственного публичного выступления, которым, следуя мысли авторов статьи, является секс». 
 

Висновки

Книгу варто читати, тому що вона допомагає:

  • зупинити бичування і не звинувачувати своє тіло у всіх смертних гріхах;
  • не боротися там, где боротися не треба;
  • навчитися (хоча б трошки) приймати себе;
  • знайти в собі сили сказати «а чи не пішло все лісом?»

Ще один приємний бонус книги: весь авторський гонорар передається в дитячий хоспіс «Будинок з маяком», під опікою якого понад п’ятсот дітей. Ви допомагаєте не тільки собі, а й тим, хто в цьому має потребу.

Зоя Нікітюк
Вважаю, що читати потрібно, шоб мозги не засохли. Саме з такою метою створила групу у фейсбук «Шоб мозги не засохли», проводжу зустрічі книгоманів і веду програму з однойменною назвою на РадіоМ. А ще моєї любові до книг вистачило, аби написати власну :)

6 thoughts on “Що хвилює сучасну жінку? Рецензія на книгу «Тело, еда, секс»

    Залишити відповідь