Літо детективів: новинки + класика

Які маєте плани на літо? Відпочинок, відпочинок і трошки почитати? 16 завдання (детектив) #YakabooBingoSummer пропонує книголюбам ще й розгадувати загадки цього літа. Ви можете обрати будь-яку заплутану історію, але ми вирішили допомогти. Варіанти нашої добірки: страшні таємниці сімейного життя, містичні річки, шпигуни, збройні барони, маніяки та багато-багато іншого.


загублена«Загублена» Ґіліян Флінн


Усе почалось у Саме Той День Коли… Емі та Нік мали відсвяткувати п’яту річницю шлюбу. Ранком того дня Нік поїхав на роботу до власного бару. Його гризли докори сумління. Він досі не придбав подарунок для Емі, не хотів ніякого святкування й жахався від самої думки про «полювання на скарби». «Полювання» – такий собі квест на річницю. Емі загадувала загадки про щось важливе за цей рік і кожен розгаданий ребус вів до наступного. Наприкінці Ніка чекав приз-подарунок на річницю. Ось тільки він ніколи не доходив до цього кінця без додаткових підказок та роздратованої дружини.

Нік сидів у барі, згадував невдачі попередніх річниць та жалівся сестрі, коли задзвонив телефон:
– Агов, Ніку, озвався непевний голос. – Вибач, що турбую. Я просто вирішив, що тобі треба знати… ваші двері навстіж відчинені, а кіт вибіг на вулицю. Так же не має бути, правильно?

Нік примчався додому, але було вже пізно. Емі зникла. Нік залишився сам із першою підказкою квесту, який він ніколи не міг розгадати. Він ніколи не пам’ятав речей, які його дружина виділяла «найважливішими у році». То чи знав він її взагалі? Чи зможе він розгадати всі підказки та найважливіше… таємницю її зникнення? На всі питання майстерно відповість Ґіліян Флінн.


Screenshot_33

Фото: Instagram/@osipkova.ira

«Глибоко під водою» Пола Гоукінз


Другий роман Поли Гоукінс, авторки бестселера «Дівчина в потягу». Це історія про Затон Утоплениць, де сотні років топляться (чи їх топлять) жінки. Усе почалось із легенди про Ліббі – дівчину, яка спокусила жонатого чоловіка. За це місцеві жителі (дуже важливий нюанс – чоловіки; загалом весь роман занадто феміністичний) втопили її в річці, як відьму. Минуло триста років, а на затоні знаходять усе нові й нові тіла жінок.

Легенда, яку розповідали батьки та нові жертви Затону не дають спокою письменниці Нел Ебботт. Вона хоче написати книгу про це дивне місце. Нел колекціонує спогади місцевих жителів, збирає старі легенди, фотографує те прокляте місце та розміщує відеокамери, щоби зняти смерті нових жертв. Але… У Затону Утоплениць нова жителька й Нел ніколи не побачить записи зі своїх камер. Бо ця жителька – вона сама. Нел знаходять мертвою у воді. Вона втопилась… Вона стрибнула… Чи їй допомогли?

Читати: #ДвіДумки про другий роман Поли Гоукінз «Глибоко під водою»


Screenshot_1

Фото: Instagram/@katemolochko

«Нічний адміністратор»  Джон Ле Карре


Бонд. Джеймс Бонд. Ні, не те. Пайн. Джонатан Пайн…
Усе почалося в Каїрі. Джонатан Пайн працював там у розкішному готелі «Нефертіті». І закохався в гостю готелю – Софі. Вона була прекрасна, витончена й належала іншому. Софі була коханкою хлопця з найбагатшої сім’ї Каїру.

Він частенько споглядав за нею – витонченою темноволосою сорокалітньою красунею, стрункою, елегантною та неприступною, але жодного разу і словом із нею не перекинувся. Він бачив її, коли вона прогулювалася магазинами готелю «Нефертіті», чи коли сідала в темно–червоний «Роллс–ройс», двері якого притримував м’язистий водій. Коли вона проходжалася вестибюлем, водій також виконував обов’язки її особистого охоронця…

Одного вечора Софі попросила Джоната про послугу. Зробити копії якихось її документів і сховати в сейфі готелю. Коли Пайн побачив, ЩО то за документи, він мав непростий вибір: кохана жінка vs закон. Документи Софі розсекречували купівлю зброї її коханцем. Річард Роупер, який продавав цю зброю був не в захваті від того, що Софі знає нюанси, тож вона боялася за своє життя.

Джонатан обрав друге.. він передав копії документів спец службам. Звісно, з умовою, що вони захистять Софі. Але доля мала свої плани. Жінку вбили, містер Роупер вийшов сухим із води, а Пайн відчував себе зрадником і ніяк не міг позбутися спогадів про кохану. Тікаючи від свого вчинку Джонатан покинув Каїр – він влаштувався нічним адміністратором у готелі «Майстер Палас» у Швейцарії.

Однієї ночі до готелю прибув гість. Дуже поважний і багатий гість, мов справжній король із цілою свитою. Його ім’я Річард Роупер… Так, той самий. Доля дала Пайну шанс помститися за вбивство коханої жінки. Вивести Роупера на чисту воду.

Читати: Нічний адміністратор. Відомий шпигунський роман вийшов українською


Screenshot_2

Фото: Instagram/@yourshelf.com.ua

«Цілодобова книгарня містера Пенумбри»  Робін Слоун


Клей Дженнон – звичайний безробітній у Сан-Франциско. Він завзято шукає роботу й натрапляє на досить дивне оголошення на вітрині книгарні. Потрібен працівник на нічні зміни. Звичайно, Клей наймається на роботу в цю книгарню, якою керує блакитноокий Пенумбра.

У книжковому магазині є два відділи – перший звичайний, а от другий… Книги другого відділу виглядають наче їм сотні років. Постійні нічні відвідувачі приходять по ці книжки. Вони не платять за товар, а просто забирають, залишаючи пластикові картки з дивними номерами. Якщо для вас ще замало дивних моментів, то додайте +1. Працівникам книгарні заборонено дивитися книги другого відділу. Порушили правило? Вилетіли з роботи.

Заінтригований Клей вирішує все ж спробувати якось дізнатись, що відбувається. Вам теж цікаво? Дізнайтесь разом із ним.

Читати: «ЧЧ: Читати. Четвер» із Дмитром Бунецьким: про «Цілодобову книгарню містера Пенумбри»


Screenshot_3

Фото: Instagram/@v.turianska

«Асистент»  Тесс Ґеррітсен


«Асистент» – другий роман серії, який є продовженням «Хірурга». Якщо його ви не читали, раджу почати саме з нього. Після подій першої частини минув рік. Джек-Різник ХХI століття за гратами, а детективу Джейн Ріццолі від цього не легше. Вона затримала злочинця, але так і залишилася його жертвою. Джейн ще не прийшла до тями – вона перевіряє квартиру, перш, ніж лягти спати, бачить кошмари і їй ввижається «Хірург».

Усе стає ще гірше, коли з’являється новий злочинець. Джейн Ріццолі розуміє, що між «Хірургом» і новим маніяком є зв’язок. Здається, що гірше вже бути не може, коли… коли «Хірург» тікає з в’язниці. Сумнівів не залишається – це апогей жаху Ріццолі. Тепер убивць двоє й життя Джейн під загрозою.

Читати: Роман про маніяка-хірурга, написаний професійним лікарем


Перші п’ять книжок добірки позаду, отже, наступні – класика детективного жанру. Вибір був нелегкий та досить суб’єктивний, але п’ять варіантів обрано. Рекомендую читати щось із цієї частину списку тим, хто не в захваті від детективів останніх років або від жанру взагалі.

Безимени-2


«Жінка в білому»  Вільям Вілкі Коллінз


«Місячний камінь» Коллінза вважається першим детективом, але хочеться звернути увагу на інший його твір. Книга «Жінка в білому» написана за 8 років до Каменю й має детективний сюжет, який розгортається в декораціях готичного роману. Молодий вчитель малювання Волтер Гартрайт їде на нову роботу до маєтку Ліммерідж. По дорозі він зустрічає дивну жінку в білому. Вона привертає його увагу, згадує маєток і людей, які з ним пов’язані…

Волтер приїжджає до маєтку Ліммерідж і розповідає історію зустрічі з таємничою незнайомкою своїй учениці Меріан. Меріан розпочинає розслідування й дізнається про зв’язок божевільної «жінкою в білому» із сером Персівалем. Хто він такий, той Персіваль? Він наречений молодшої сестри Меріан – Лори. Волтер закоханий у Лору й це взаємно, але вона – багата аристократка, а він – бідний художник. Тож буде весілля з нелюбим Персівалем.

Той, хто читав, мабуть, проминув цей пункт, а той, хто не читав – вам варто знати ще лише одну річ. Лора дууже схожа на ту «жінку в білому» й їхні долі переплетуться в тугий вузол. Більше нічого не додам – отримайте більше задоволення від заплутаної інтриги Коллінза.

Читати: 40 найцікавіших трилерів. Друга десятка


Screenshot_4

Фото: Instagram/@bookishsteph1

Агата Крісті


Тут не буде конкретної книжки. І таке буває 🙂 Переходьте за посиланням на сторінку автора та обирайте ту книгу, яка зацікавить саме вас! Що б ви не обрали, справдяться всі ваші сподівання. Окрім відвертих сцен насильства та калюж крові. Якщо шукаєте їх, краще обрати інший пункт добірки.

Для тих, у кого розбігаються очі від кількості детективів Агати Крісті маємо два варіанти:

 • прочитати найпопулярніший роман «Десять негренят». Вісім незнайомців приїжджають на острів за запрошенням А.Н. Онім. І вже перша дивина – хазяїв маєтку на острові нема. Гостей зустрічає сім’я гувернантів Роджерс. У перший же день Томас Роджерс під час вечері включає грамофон, але замість музики всі присутні чують… звинувачення у злочинах. Можна було б подумати, що це вигадав сам Томас, але Роджерси теж були звинувачені голосом із грамофона. Також це міг би бути просто злий жарт, але… У кімнаті кожного гостя висить Лічилка про десять негренят і самі гості починають вмирати згідно з лічилкою.
 • відкрити хронологію творів та обрати першу книжку зі списку, яку ви ще не читали. Читали все-все? Перечитайте найулюбленіший роман.

Читати: 10 маловідомих фактів про Агату Крісті


Screenshot_6

Фото: Instagram/@katemolochko

SHERLOCK


Твори Артура Конан Дойла мають безліч видань, то які ж обрати? Для завдання #YakabooBingoSummer_16 пропоную звернути увагу на серію SHERLOCK від КМ-БУКС. У серію включено 2 з 4 романів («Знак Чотирьох» та «Собака Баскервілів»), а також 2 з 5 збірок оповідань («Пригоди Шерлока Холмса» та «Нотатки про Шерлока Холмса»). Усі ці книги із серіальною обкладинкою та передмовою героїв і творців серіалу – must read для фанатів Камбербетча й «Шерлока».

«Знак Чотирьох»: друга детективна повість про Шерлока Холмса (перша «Етюд у багряних тонах»). Сюжет книги переносить читача в часі в 1888 рік. Міс Мері Морстен звертається до приватного детектива з проханням розгадати загадки її життя. Хто вже шість років поспіль надсилає їй неймовірні коштовні перли? Та що трапилось із її батьком, який зник десять років тому? Моє враження від книжки, читайте в рецензії:
 – … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

«Собака Баскервілів»: в 1900 році Дойл почув легенду про собаку, яку називали Чорним Дияволом. Ця історія відобразилася в його творчості й перетворилася на Собаку Баскервілів. Сімейна легенда роду розповідає про містичного пса, який полює на всіх Баскервілів на болотах біля їхнього маєтку. Казка та й годі. Але баронет сер Чарльз Баскервіль помирає саме на цих болотах, а на його обличчі застиг вираз жаху. Друг покійника звертається по допомогу до Шерлока Холмса. До якої правди докопається детектив? Читайте та дізнайтесь.


Screenshot_7

Фото: Instagram/@ulyana_tr

Серія про Роберта Ленґдона


Варіант для тих, хто не зрозумів творчість Артуро Переса-Реверте (як я:) ) або не подужав книги Умберто Еко. Знову не одна, а одразу чотири (скоро буде п’ять) книжки – серія про Роберта Ленґдона від Дена Брауна.

«Янголи й демони»: перша книга серії знайомить із головним героєм – Робертот Ленґдоном. Він викладач Гарварду, який займається релігійною символікою. Одного ранку Роберт отримує телефонний дзвінок і прохання допомогти в досить заплутаній справі. У ЦЕРНі вбито одного з вчених та викрадено контейнер з антиматерією. Ймовірно, це діло рук таємного товариства ілюмінатів, але на кого вони полюють? Без заміни акумулятора в контейнері, він вибухне. Але хто мішень?

«Код да Вінчі»: містичний детектив, який продовжує серію. Головний герой – той самий професор Робертот Ленґдоном. Усе починається зі смерті куратора Лувру Жака Соньєра. Перед смертю Жак залишив таємне послання (але воно відоме тільки йому й ще трьом убитим) та записку з проханням знайти Ленґдона. От записку розуміють усі, щоправда, поліція трактує її по-своєму. Тепер професор стає головним підозрюваним у вбивстві Соньєра. Що ж.. чудова мотивація розібратись у цій справі.

Продовження серії – книги «Втрачений символ» та «Інферно». Ви вже прочитали всі ці книжки? Тоді чекаємо вихід «Origin», яка запланована (англійською) на осінь цього року.

Читати: Дорога в рай проходить через пекло, або «Інферно» Дена Брауна


Screenshot_8

Фото: Instagram/@kajpirinhaa

Міленіум Стіга Ларссона


Серія Міленіум художній дебют Стіга Ларссона. З десяти запланованих книг автор встиг написати лише три й почати четверту. Його твори викликали неабиякий інтерес, тож він продав права найбільшому шведському видавництву. Ларссон помер, не дочекавшись виходу першого тому й не написавши продовження.

Українські переклади всіх трьох романів були видані у видавництві Фоліо:
«Чоловіки, що ненавидять жінок»;
«Дівчина, що гралася з вогнем»;
«Повітряний замок, що вибухнув».

Посмертна слава Стіга Ларссона викликала жваве обговорення продовження серії. Чи варто публікувати незавершену четверту книгу та його начерки двох наступних частин? Усе вирішилось у 2015 році. Інший автор, Давід Лаґеркранц завершив роботу над четвертою частиною. Письменник не використовував рукописи Ларссона, але зазначив, що намагався дотримуватися його літературного стилю. Чи в нього вийшло? Українські читачі можуть дізнатися завдяки «Дівчині в павутинні» видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля».

Читати: Нову частину “Міленіуму” напишуть у стилі нуар


 

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

74 thoughts on “Літо детективів: новинки + класика

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 5. Awesome blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own blog soon but I’m a
  little lost on everything. Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any tips? Thanks a lot!

 6. I’m not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for magnificent info I was looking for this information for my mission.

 7. Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this
  blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any responses would be greatly appreciated.

 8. I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know
  such detailed about my problem. You are wonderful!
  Thanks!

 9. I was just looking for this information for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this kind of informative web sites in top of the list. Generally the top web sites are full of garbage.

 10. Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to search out someone with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is something that is needed on the internet, someone with a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 11. I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

 12. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.

 13. I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one today..

 14. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any attention-grabbing article like yours. It is beautiful price sufficient for me. In my view, if all website owners and bloggers made just right content as you probably did, the internet can be much more useful than ever before.

 15. This is the proper weblog for anybody who needs to search out out about this topic. You realize a lot its nearly onerous to argue with you (not that I truly would need…HaHa). You definitely put a brand new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, just nice!

 16. Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

 17. My husband and i ended up being so peaceful that Louis could deal with his investigation while using the precious recommendations he came across from your own blog. It’s not at all simplistic to just be offering tricks others might have been selling. We see we need the website owner to thank for that. The illustrations you made, the simple web site navigation, the friendships you can make it possible to create – it is mostly remarkable, and it’s assisting our son in addition to our family reason why this theme is amusing, which is incredibly important. Thank you for all the pieces!

 18. I¦ll right away grasp your rss as I can not in finding your e-mail subscription link or newsletter service. Do you have any? Please permit me recognise in order that I could subscribe. Thanks.

 19. I do enjoy the way you have framed this challenge plus it does offer me a lot of fodder for consideration. However, coming from what precisely I have witnessed, I basically trust when other responses pile on that men and women keep on point and don’t embark upon a soap box involving the news du jour. All the same, thank you for this superb piece and whilst I can not really go along with it in totality, I respect your viewpoint.

 20. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have developed some nice procedures and we are looking to exchange strategies with others, why not shoot me an e-mail if interested.

 21. Hiya very cool website!! Man .. Beautiful .. Superb .. I’ll bookmark your website and take the feeds also…I’m glad to find numerous useful information here within the submit, we need work out more techniques on this regard, thank you for sharing.

 22. Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 23. That is really attention-grabbing, You’re a very professional blogger. I have joined your feed and look ahead to searching for extra of your fantastic post. Additionally, I’ve shared your website in my social networks!

 24. I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 25. naturally like your web-site but you have to test the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to inform the reality on the other hand I will definitely come back again.

 26. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100 sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Kudos

 27. Hello there, just turned into alert to your weblog via Google, and found that it’s truly informative. I am going to be careful for brussels. I’ll appreciate if you proceed this in future. A lot of other people will be benefited out of your writing. Cheers!

 28. Greetings! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website covers a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you’re interested feel free to shoot me an e-mail. I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

 29. You really make it seem really easy together with your presentation but I to find this topic to be really one thing which I think I’d by no means understand. It seems too complicated and extremely large for me. I am taking a look forward in your subsequent publish, I will attempt to get the grasp of it!

 30. What i do not understood is in truth how you’re not really a lot more well-preferred than you may be now. You’re very intelligent. You understand thus significantly in relation to this matter, produced me personally believe it from a lot of numerous angles. Its like women and men are not interested except it is something to accomplish with Girl gaga! Your personal stuffs excellent. All the time maintain it up!

Залишити відповідь