– … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

– … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

Як відрізнити фаната екранізацій творів сера Артура Конан Дойла від літературного? З допомогою досить популярних (у свій час) мемів.

шерлок

Оригінальний Холмс не такий уже й ідеальний за мірками нашого часу. Той, хто все ж читав про знаменитого детектива, погодиться, що Шерлок наркоман – то Шерлок Конан Дойла.

– Що сьогодні, – спитав я, – морфій чи кокаїн?
– Кокаїн відповів Холмс. – Семипроцентний. Хочете спробувати?

Ви читали, але не пам’ятаєте подібного? Додайте до власного must read списку «Знак Чотирьох». Можливо, ви пропустили цей роман.

24755884
Усі знають про Артура Конан Дойла


Сер Артур – британський письменник. Настільки відомий своїми творами про Шерлока Холмса, що ви точно чули про нього, якщо й ніколи не читали. Дойл не обмежувався пригодами свого детектива, з-під його пера вийшли науково-фантастичні твори про професора Челленджера (рекомендую «Загублений світ», якщо не читали), історичні романи, п’єси та вірші.

Серія SHERLOCK


Чи ви поціновувач екранізацій, чи книжкового Холмса, чи все й одразу, безперечно, вам сподобається серія SHERLOCK від КМ-БУКС. Зараз у серію включено 2 з 4 романів («Знак Чотирьох» та «Собака Баскервілів»), а також 2 з 5 збірок оповідань («Пригоди Шерлока Холмса» та «Нотатки про Шерлока Холмса»). Чому саме ці книжки? Мабуть, критерій – популярність. Та будемо сподіватись, що всі твори вийдуть українською в такому форматі – із серіальною обкладинкою й передмовами ключових осіб (героїв і творців серіалу). Для «Знаку Чотирьох» автором передмови став серіальний доктор Ватсон (Мартін Фріман). Він за три сторінки примудрився розповісти: як його запросили зіграти Ватсона, своє ставлення до серіалу, про доктора та знайомство з творами Дойла.

Зав’язка: наука робити висновки


«Знак Чотирьох» починається з того, що Дойл (уже вкотре) знайомить читача з дедуктивним методом свого героя. Що ви можете сказати по годиннику про власника предмета? Холмс може розповісти міні-автобіографію та ключові риси характеру. Хто знає, які б ще приклади спостережливості Шерлока ми дізнались, аби не клієнтка, яка перервала бесіду детектива та доктора.

– До вас молода леді, сер…
– Міс Мері Морстен, – прочитав Холмс. Гм, такого імені я не пам’ятаю…

А її ви пам’ятаєте? Певно, що так! Але вже пізніше 🙂 Саме «Знак Чотирьох» знайомить нас із міс Морстен уперше. Вона звертається до Шерлока по допомогу в дуже запутаній справі.

Багато років тому її батько служив офіцером у якомусь там полку в Індії, а повернувшись у відпустку до Англії, він зник. Зник без жодного сліду. Пізніше, за 6 років до теперішніх подій, Мері почала щороку отримувати картону коробку з дуже великою гарною перлиною. Ніколи раніше міс Морстен не отримувала записок або листів разом із перлами. Аж до цього дня…

Будьте сьогодні ввечері о сьомій годині біля третьої колони з лівого боку перед входом до театру «Ліцей». Якщо ви мені не довіряєте, візьміть з собою двох друзів. Щодо вас вчинено несправедливість, це необхідно виправити. Не приводьте з собою поліцію. Якщо приведете, то нічого це не дасть.
Ваш невідомий друг

Знак чотирьох


Що трапилось із батьком міс Морстен? Звідки взялися перлини і хто їх надсилав? Яку несправедливість вчинено щодо Мері? Що чекатиме героїв після знайомства з відправником листа та що означає знак чотирьох? На ці та безліч інших питань, розкриття яких було б безжалісним спойлером, дає відповідь книга.

Кому варто прочитати «Знак Чотирьох»:

  • поціновувачам жанру;
  • фанатам екранізацій пригод Шерлока Холмса та всього, що з ними пов’язано;
  • тим, хто ще не виконав завдання #YakabooBingoSpring_1, або 8, або 15 (так, «Знак Чотирьох» 100% підходить для цих категорій);
  • тим, хто полюбляє короткі історії (кількість сторінок: 168).

Кому не варто читати:

  • тим, хто ще не читав «Етюд у багряних тонах»;
  • тим, хто полюбляє довгі історії (нагадаю, кількість сторінок: 168);
  • тим, хто не в захваті від класичних детективів або англійської літератури загалом.

Схожі книжки: інші книги серії SHERLOCK та твори Артура Конан Дойла.


Катерина Молочко

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

12 thoughts on “– … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

    Залишити відповідь