Брат брату – вовк: трилогія «Братья Волф» Маркуса Зусака

Книги про підлітків завжди такі ж суперечливі, як і самі підлітки. Вони часто сповнені надмірного надриву, перебільшення, гострих почуттів і різких вчинків. Трилогія «Братья Волф» показує світ підлітків без прикрас, але разом з тим дуже щиро та відверто. Перше кохання, суперництво, пошуки себе і загострене відчуття світу й свого місця в ньому — кожен зможе упізнати себе в котромусь з героїв.


Залишитися підлітком назавжди


Австралієць Маркус Зусак відомий на весь світ завдяки своєму роману «Крадійка книжок» про Німеччину часів війни. Проте вже й перша книга зробила його одним з найпопулярніших авторів книг для підлітків — «Underdog», написана у 1999 році. У наступні роки вийшло продовження: «Fighting Ruben Wolfe» і «When Dogs Cry». Російською трилогія вийшла під однією обкладинкою із назвою «Братья Волф». У 2014 році Зусак отримав Премію Маргарет Едвардс (Margaret Edwards Awars) — за вклад у літературу для підлітків.


Брат брату — вовк


Трилогія розповідає про звичайну австралійську сім’ю, котра, як і багато подібних, намагається якось вижити. Головні герої — Кемерон, мрійник, та його старший брат Рубен, той ще шибайголова. Вони займаються всім тим, чим займаються звичайні підлітки: крадуть дорожній знак і повертають його на місце, дражнять сусідського шпіца і переживають за нього, бояться стоматологів, але ніколи не виказують цього при інших. Ще у них є старший-в-усьому-успішний брат та старша сестра. Батько, котрий заробляє на життя роботою із сантехнікою, та матір, котра вбиває себе на декількох роботах. Усі вони зовсім не ідеальні, не бездоганні, але вони — правильні. Справжні. Вони живуть у Сіднеї і щодня намагаються якось вижити. Зовсім нічого екстраординарного, але сама суть — в боротьбі. В тому, щоб вставати, коли падаєш, знову і знову. Недостатньо бути переможцем, котрий ніколи не програє, варто бути бійцем, котрий завжди підіймається після падіння.


Найпоетичніший романіст


Австралійські та американські критики називають Маркуса Зусака літературним феноменом і визнають його як одного з найвинахідливіших і найпоетичніших романістів нового часу. Його книги наповнені несподіваних порівнянь і яскравих метафор. Його стиль неможливо переплутати з іншими: чіткі, інколи рвані фрази, виразні слова, часом надмір почуттів — але саме так же і мислить підліток. Страх бути неприйнятим і незрозумілим, самотність, перші закоханості, суперництво, становлення, дружба і довіра. Зусаку вдається зафіксувати не стільки події, скільки враження, емоції, відчуття. Від цього книга стає справжньою, щирою і дуже відкритою. Здається, що її не написали, а просто надиктували на диктофон і віддали у друк без правок.


Машина часу


Трилогія «Братья Волф» — гарний спосіб згадати, як це — бути підлітком. Коли кожна дрібниця здається дуже важливою, коли немає впевненості, коли постійно шукаєш себе і своє місце в світі. Ці книги щирі і справжні, у них не відчувається фальші, зате у них дуже багато сили волі і прагнення боротися.


Кому читати


Усім романтичним натурам (але без зайвих рожевих шмарклів) трилогія «Братья Волф» сподобається однозначно. Однак неповторний стиль, відвертість й ідейність книг навряд чи залишать байдужими хоч когось. Ви не знайдете тут карколомного сюжету, однак задоволення від читання якісної, образної і талановито написаної прози вам гарантовано.


Пряма мова


Легко таким, как я, ничего не достается.

Это не жалоба.

Правда, как есть.

Одна неувязка: у меня по дну мыслей расплесканы видения. Там у меня слова, и я пытаюсь их собрать.

Записать.

Слова, которые я напишу сам себе.

История, за которую я буду драться.

Вот она, начинается…

Так много мгновений нужно запомнить, и я иной раз думаю, может быть, на самом деле мы вовсе не люди. Может, мгновения – это и есть то, что мы есть.

Мгновения слабости и силы.

Мгновения спасения, мгновения всего на свете.

— Что такого в звуке рукоплесканий? — спрашиваю я.

Пес молча рысит вперед, но это меня не смущает. Я рассуждаю вслух.

— Почему он похож на океан, почему словно волнами разбегается над тобой? Почему от него в тебе поднимается прилив?

Я задумываюсь.

Может, дело в том, что это одно из самых благородных применений, какое люди придумали своим ладоням.

В смысле, мы складываем пальцы в кулак. Мы пускаем в ход руки, чтобы обидеть или украсть.

Если же люди хлопают в ладоши, значит, они объединились и приветствуют других людей.

Думаю, это делается затем, чтобы не упустить чего-то важного.

— Они удерживают в ладонях моменты, — тихо говорю я, — для памяти.

Минута зазияла, рассеченная. Кусками развалилась вокруг меня, и я совершенно не представлял, что будет дальше – и от кого будет: от меня или от Октавии. Мне хотелось склониться к земле и подобрать каждый осколочек этой минуты, и рассовать по карманам.


Читати: Закохані, круті і відчайдушні: 10 книжок українських авторів про і для підлітків

Читати: Книжковий Арсенал 2018. Дитячі новинки в Yakaboo


Придбати книжку в Yakaboo

Катя Гавриш
Редактор і книжковий маніяк. Отримала диплом видавця, але життя вперто тягне мене в IT, тому нині техписьменник. Вірю, що читання книг — найпростіший шлях до безсмертя. Обожнюю подорожі на мотоциклі за відчуття свободи. І ще котів, бо вони точно прибульці з інших планет чи вимірів і щось знають. Мрію відвідати Єхо і Плаский світ — як не вві сні, то хоча б у наступному житті.
http://facebook.com/kate.gavrysh

3 thoughts on “Брат брату – вовк: трилогія «Братья Волф» Маркуса Зусака

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь