Камерон Діаз навчить, як полюбити своє дивовижне тіло

Камерон Діаз навчить, як полюбити своє дивовижне тіло

Окрім кількох словників на моїй полиці, «Книга про тіло» серед найважчих томиків. Тому ідеально читати її, розклавшись на дивані і вперши у непласке пузце.


Не вважаю себе фанаткою мотиваційних книг, адже коли чогось дуже хочеш, то просто береш і робиш: інших варіантів немає. Якщо не робиш, то так воно тобі треба. А «Книга про тіло» на початку була геть імпульсивною покупкою. Ви колись купували книги, які ваші друзі дуже хотіли почитати? Не в подарунок, а щоб «дати почитати»? Згодна, звучить дивно, але я не пошкодувала.

Лейтмотив книги: ви – душа, а тіло – ваш найцінніший скарб, якому судилось пройти з вами весь життєвий шлях. Тому, безумовно, у ваших інтересах, щоб це найцінніше майно було у доброму здоров’ї і чудовій формі.


Подружка Маски і янголя Чарлі


Зараз Камерон Діаз 45. І у «Книзі про тіло» вона не раз згадує про те, що дбати про себе почала десь під 30… А до того – автокафе з бурітосами та картоплею фрі, пропускання сніданків і шалений брак води в раціоні. Вона мучилась прищами, але завжди була худорлявою, тому не долучалась до жіночого олімпійського спорту «з понеділка на дієті».

А знаєте, що відкрило їй очі – підготовка до фільму «Янголи Чарлі» (один з моїх улюблених у підлітковому віці, поряд з «Ван Гелсінгом» та «Людьми Х»), де Камерон, Дрю Беррімор та Люсі Лью виконують супергеройські трюки. То ж міс Діаз опановувала кунг-фу, вчилась розтягувати непіддатливі м’язи, пітніла і страждала.

Вона досі з трепетом згадує той блаженний біль, який так змінив її ставлення до власного тіла. А ще перетворився у розуміння того, що не можна харчуватись сміттям. І книга, написана у колаборації письменницею Сандрою Барк саме про це.


Органіка для душі і тіла


«Їжа має бути ліками, а ліки — їжею» — Камерон Діаз згадує слова якогось з давньогрецьких мислителів і закликає харчуватись свіжими органічними продуктами, щоб отримувати енергію, а не переповнений шлунок та зайву вагу. Я аж шоколадку відклала і натомість витягла з холодильника болгарський перець.

Та актриса не зупиняється на простому препаруванні раціону, вона розглядає макро — та мікроелементи, яких вимагає організм, а ще розкриває очі на те, чому мозок часом так наполегливо просить солодкого. І чому з ласощами неможливо зупинитись. А ще про лате, божественне лате з пінкою, яке потім дарує вельми неприємні відчуття.

Хочу перевірити ще одну рекомендацію від Камерон: відмовитись на деякий час від сирів, бо, знаєте, в організмі дорослого бракує ферментів, щоб цілком перетравлювати ці смачнючі штуки. От і з’являється дискомфорт, здуття і непласке пузце.


Скакалка, гантелі чи басейн — вибирай


Рух — ще один важливий компонент здоров’я тіла. І тут Камерон Діаз робить ремарку: «Якщо ви їсте п’ять разів на день, то мусите хоча б раз спітніти». Тому що піт — ще один спосіб позбутись всілякої погані, яка інакше накопичуватиметься в організмі і вестиме там непомітну підривну діяльність. Мабуть, я сьогодні таки виберусь у спортзал.

Голлівудська красуня завжди вибирає рух: пройдеться чи пробіжиться, якщо час дозволяє. Ніколи не сидить на місці. І радить офісним щурикам вставати, ходити, розмовляючи телефоном, влаштовувати розминки на робочому місці. І пити воду — не забувайте про воду!

Видів спорту стільки, що навіть найлінивіший лінивець може знайти щось для себе. Я люблю ходити пішки і тягати гантелі, моя подруга танцює тричі на тиждень, а колеги їздять на роботу на великах. І всі ми — більш-менш здорові люди.


У вас все вийде!


Бо ж виходить, чи не так? Ми вже вміємо правильно харчуватись, рухаємось за кожної нагоди, залишається лише навчитись відчувати тіло. Слухатись його підказок і виробляти корисні звички. А ще любити – полюбити своє дивовижне тіло. «Здоровий спосіб життя — це не випадковість, не подарунок і не талісман», це той момент, коли починається справжнє життя.

І тут не обійтись без дисципліни. Чомусь нам вистачає сили волі, щоб щоранку прокидатись і прямувати до університету чи на роботу, але лінощі перемагають у прагненні бути здоровими тут і зараз. Не треба так.

Хтось назве цю книгу компіляцією вже відомого. Але це дуже якісна річ. І, як на мене, найкраща її цитата, якої не буде в інших виданнях цього спрямування: «Ви варті докладених зусиль. Ви варті витраченої енергії». До цього можна лише додати: ви варті свого здоров’я. І варті того довголіття, про яке друга книга Камерон.


І ложка дьогтю


У відгуках часто хвалять оформлення «Книги про тіло», я ж передаю палкий привіт тим, хто вирішив, що глянцевий папір, який тільки те й робить, що відбиває світло лампи мені в очі, придатний для читання. Очі — це теж частина мого дивовижного тіла, яка дарує купу приємним книговідчуттів. Не шкодьте їм!


Купити книжку в Yakaboo

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

2 401 thoughts on “Камерон Діаз навчить, як полюбити своє дивовижне тіло

    Залишити відповідь