Жінка, яка не знала слова «поразка»

Усі фото: Ірини Юрченко

У світі не так багато політиків, про яких знав би кожен. Тим більше, якщо цей політик – жінка. 71-й прем’єр-міністр Великобританії, перша жінка, яка зайняла цей пост. Ви вже знаєте про кого піде мова? Я дам вам одну підказку – Залізна Леді. Впевнена, ви вгадали з першої спроби. Жінка-політик, самовпевнена, розумна, цілеспрямована і пробивна Маргарет Тетчер.

Поразка? Я не розумію значення цього слова!

Чергова біографія із серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» знайомить читача з неймовірною жінкою-політиком, однією з найприголомшливіших особистостей, її життям і успіхами – адже навіть невдачі були для Тетчер можливістю стати краще. З гарними ілюстраціями, підсумковими питаннями наприкінці кожного розділу й новим для цієї серії стилем оповіді – ви проживете 13 днів із життя Залізної Леді.

Людина може вилізти на Еверест для самої себе. Але на вершині вона поставить прапор своєї країни.


Усього один день із життя звичайного бакалійника і його сім’ї. Чому народження дочки було розчаруванням для батька Тетчер? Чому дівчинку назвали Маргарет? І як слова лікаря стали пророчими?

04_3_05

Із самого дитинства ця дівчинка була переможницею. Уже в школі Меггі постійно доводила собі й всім навколо, що вона найкраща, що їй потрібні перемоги, як повітря. Вона знала собі ціну й зовсім не переживала через глузувань однолітків. Чи знали ви, що в дитинстві майбутню Залізну Леді називали Зубочисткою? І як звичайний конкурс віршів став для Тетчер одним із найбільш знакових заходів у життя? Чому дівчинці було важко спілкуватися з матір’ю й сестрою? І хто підтримував Меггі у всіх її прагненнях?

Я не думаю, що за мого життя жінка зможе стати прем’єр-міністром.


Ще один день із життя Маргарет – день, коли збулася мрія. Чим далі занурюєшся в біографію Тетчер, тим менше дивуєшся. Ніби так і повинно бути. Про що мріяла 18-літня Меггі? Чим цікавилася? Ви не здивуєтеся – точно не сукнями й симпатичними хлопцями. Чим займалася Тетчер у воєнні роки? Чого не дозволяв дівчині батько? Яка телеграма змінила життя сім’ї і виконала заповітну мрію Маргарет?

Цікавий нюанс: хоч сама Тетчер не вірила в можливість політичної кар’єри – адже в ті часи це була зовсім не жіноча робота, але завжди до неї готувалася. Будучи студенткою хімічного факультету, Маргарет тренувалася в мові, манерах і ретельно підбирала слова. Чому сусідки в гуртожитку сміялися над дівчиною? І чому пророкували їй місце леді-канцлера в парламенті? Зупиняли чи глузування майбутню прем’єр-міністра?

Я сподіваюся, що в майбутньому ми бачитимемо все більше і більше жінок, які поєднуватимуть заміжжя і кар’єру. Упередження проти такої подвійної ролі виходить не лише від чоловіків. Набагато частіше, нажаль, це йде від представниць нашої власної статі.


Не менш важливий день – день, коли Маргарет стала Тетчер. Чи багато ми знаємо про чоловіка Залізної Леді – її підтримку й опору? Неймовірно, але найбільше Денис Тетчер боявся перетворити свою дружину … в турботливу домогосподарку. Ця пара – прекрасний приклад для багатьох, сім’я, де підтримка – понад усе. Не кажучи вже про розуміння. Чому Денис не зміг зробити пропозицію коханій? Які 3 умови поставила Маргарет майбутньому чоловікові? І чому початок їхнього шлюбу нагадувало авантюру? Хто пророкував жінці велике майбутнє? Чого боялася сама Тетчер?

Неможливо? Я не знаю такого слова!

04_4_05


Один день із життя політика-мами. Як складалося життя й кар’єра Тетчер? Чи сприймали маму-політика всерйоз? Виходило в Маргарет поєднувати роль дбайливої мами й суворого депутата? І чому раз-за-разом Тетчер згадувала дитячий конкурс віршів? Про що мріяли її діти? Чи знали ви, що вдома Тетчер доводилося зображати саму королеву? Діти так хотіли на чаювання в парламент, що неодноразово змушували маму грати з ними. Так вони могли випити чаю з депутатом, прем’єр-міністром або навіть королевою!

Дім завжди має бути центром життя людини, але він не повинен обмежувати її амбіції.


Ще один день із життя … міністра. Як це, бути політиком? Чи легко жінці там, де не кожен чоловік справляється? Як Тетчер реагувала на натовпи незадоволених людей, карикатури і грубі транспаранти? Як справлялася з загальним обуренням? І як звичайне молоко могло підняти бунт під вікнами Маргарет?

Дивно, але один із таких бунтів змусив Тетчер задуматися про звільнення – що зовсім не властиво її натурі. У цей момент читач знову зіткнеться з прикладом справжньої сімейної підтримки, а саме – словами Дениса, його вірою в улюблену.


Один із найскладніших днів – день із життя прем’єр-міністра. Тетчер прийшла до влади у важкий час, їй дісталася гора чужих помилок, які потрібно було негайно виправляти. Мабуть, саме тут читач і зустріне всю силу характеру цієї приголомшливої жінки. Чи було що-небудь, що могло її зламати? Якими принципами керувалася Тетчер у своїй політичній філософії? І навіщо Маргарет писала 258 листів протягом 2 місяців?

04_5_05

Важка праця, зрада партії, відмова від найголовнішого – своєї роботи, а Залізна Леді продовжувала жартувати й робити все, що від неї залежало. Біографія Маргарет Тетчер – це концентрат мотивації, натхнення й постійного подиву. Невже це все про тендітній жінці? Гостра на язик, пробивна, непохитна й неймовірна. Усе це про неї, про справжню Залізної Леді.


Читати: Не «Сніданком» єдиним

Читати: «Повелитель блискавок» або той, хто стрибнув вище голови


Придбати книжку в Yakaboo

Ирина Юрченко
Книжный инста блогер, основательница проекта Chitachi, фотограф и мама. Читаю практически всё, что попадется под руку: от сильно классики до детских картонных книжечек. Фанатею от Толстого и Кинга, не могу пройти мимо литературы о войне, плачу над “Отверженными” и жду письмо из Хогвартса. Мечтатель, верю в то, что книга может изменить жизнь. К лучшему конечно же!:)
https://www.instagram.com/irinyurch/

3 thoughts on “Жінка, яка не знала слова «поразка»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь