Несподіваний погляд на Шекспіра: рецензія на книгу Террі Пратчетта «Віщі сестри»

Чи подобається вам творчість Вільяма Шекспіра? Неперевершений «Гамлет», романтичні «Ромео і Джульєтта», захоплюючий «Макбет» – і це лише маленька частинка робіт великого митця. Але хіба не було б цікаво поглянути на ці твори з іншого боку? Саме таку нагоду дає новинка від ВСЛ, книга Террі Пратчетта «Віщі сестри».

Творець Плаского світу

Террі Пратчетт – письменник родом з Англії, майстер гумористичного фентезі. Його неймовірна серія книг про Дискосвіт має мільйони прихильників. Його тонкий гумор та іронія не зможуть залишити байдужим нікого, а ненав’язлива філософія змусить замислитись над проблемами світу, в якому ми живемо.

Зав’язка «Віщих сестер» така. У королівстві Ланкр, що тягнеться вздовж величавого лісу, сталася велика біда: вбито короля. Тепер королівством володарює злий та підступний герцог, а справжній спадкоємець престолу опиняється дуже далеко від рідного дому. І стає зрозуміло, що зарадити цій непростій ситуації під силу лише магії. Тож за цю справу береться  трійко відьом: досвідчена Бабуся Дощевіск, невгамовна Тітуня Огг та юна Маграт Часник. Але чи вдасться цьому тріо віднайти справедливість і врятувати королівство?

Відьми знову в справі

«Віщі сестри» – це вже другий роман циклу «Відьми». Першу частину переклали українською минулого року – вона вийшла під назвою «Право на чари».  Серію книг про Дискосвіт представлено українською у перекладі та дизайні Видавництва Старого Лева. Це дуже якісні та невимовно гарні видання, які вам просто не захочеться випускати з рук. Чи читала я книги з кращим перекладом? Хмм… Напевно, що ні.

У книзі «Віщі сестри» багато персонажів, але центральними героями все ж залишається неперевершене відьомське тріо. Це дуже різні за характером пані, але їх об’єднує одна мета – знайти й повернути на престол справжнього короля Ланкру. Головнокомандувачем цієї операції можна по праву вважати рішучу Бабусю Дощевіск. На мою думку,  якщо б дисципліна була людиною, то вона точно мала б усі чесноти Бабусі. Також більшість влучних і мудрих фраз у книзі належать саме цьому персонажу.

«Люди, яких можна купити, зазвичай нічого не коштують»

Одним з найбільш колоритних героїв «Віщих сестер» є Тітуня Огг. Вона може знайти вихід з будь-якої ситуації, не втрачаючи при цьому ані крихти оптимізму. Тітуня заворожує своєю легкою вдачею та гострим розумом. Звісно у неї є й свої слабкості, але хіба хтось на її місці став би відмовлятися від добрячої порції яблунівки?

Особливістю відьом Пратчетта є їхня методика працювати. Адже кому потрібні справжній казан, чарівний меч чи октограмма, якщо є пральна дошка та стара облізла щітка?

Єдиною, хто вірить у магічну силу цього причандалля є наймолодша з компанії – наївна і романтична Маграт Часник. Мила та тендітна дівчина, яка дуже залежить від думки і схвалення з боку своїх старших колег. Але у критичних ситуаціях Маграт здатна проявити силу й свій справжній характер.

Також книга має безліч інших персонажів: гном-сценарист, п’єси якого дуже нагадують роботи Шекспіра, мандрівні актори, побитий життям кіт Тітуні Огг на ім’я Грібо, ба навіть сам пан Смерть.

Вся серія Дискосвіту – це мікс з цікавих персонажів , неповторних сюжетів та  магічної атмосфери, тому оминати її увагою не варто.

Кому читати

Книги Террі  Пратчетта – це література, яка полонить серця читачів будь-якого віку, показуючи жанр фентезі під зовсім іншим кутом.

Цитата

«Всесвіт постійно пронизують частинки сирого натхнення. Зрідка одна з них стикається зі сприйнятливим інтелектом, і той відкриває ДНК, чи створює нову форму сонати для флейти, чи  винаходить електролампочки, що перегорають удвічі швидше за звичайні. Але більшість частинок так ні в кого і не влучають, і більшості смертних за життя не дістається жодної.

А декому щастить ще менше: це ті, кому дістаються всі частинки».

Марина Степурська
Невтомний читач, обожнюю історію та письмеників «втраченого покоління». Захоплююсь рукоділлям та малюванням. Вірю, що класика завжди цікава, а Стівен Кінг ніколи не набридне. У майбутньому мрію стати психологом і прочитати всі частини Дискосвіту.

4 thoughts on “Несподіваний погляд на Шекспіра: рецензія на книгу Террі Пратчетта «Віщі сестри»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь