Великі міста: історії Лондона, Парижа, Нью-Йорка, Барселони і Стамбула

Великі міста, маленькі люди і захопливі історії в нашому книжковому огляді.

“Лондон. Биография” Питер Акройд


Про кого б не писав головний біограф британської літератури Пітер Акройд, він завжди пише про Лондон. Зрештою письменник відкинув умовності й присвятив книгу цілком улюбленому місту.

1

У науково-історичній роботі “Лондон. Біографія” Акройд зобразив Лондон як живий організм, з драматичним минулим і суперечливим сучасним життям. Письменник заглянув в кожен куточок і провулок, розповів, як місто росло, розвивалося, як страждало від пожеж і епідемій. Зобразив в подробицях побут людей в палацах і нетрях, окрему увагу приділивши людям, які стали візитною карткою Лондона.

Цитата: “Лондон всегда был уродливым городом. Это черта его естества. Его постоянно перестраивали, рушили, калечили — это свойство его истории. В этом городе никогда не соблюдалась древняя заповедь: “Проклят будь тот, кто сдвинет старые межевые знаки”. На протяжении столетий лондонских градостроителей отличала беспечность, с какой они разрушали городское прошлое”.

Читати: Місто таємниць: книжки про київські, львівські та харківські секрети

“Нью-Йорк” Едвард Резерфорд


Британський письменник Едвард Резерфорд виробив свій стиль оповіді. Він розповідає про міста через призму людських відносин і долі конкретних сімей.

2

Описуючи пригоди цілих поколінь емігрантів з Голландії, Італії та Німеччини, індіанців і євреїв, автор захопливо і досить докладно розповідає про такі важливі історичні події, як справа Зенгера, Бостонське чаювання, Американська революція, Громадянська війна і так далі, охоплюючи період від XVII та до XXI століття включно.

Цитата: “Нью-Йорк всегда был местом для людей, желавших большего. За большим приезжали все: и нищие иммигранты, и зажиточные купцы. В тяжелую пору они прибывали сюда, чтобы выжить; в хорошие времена — преуспеть, в период расцвета — разбогатеть. По-крупному. И быстро”.

Читати: 7 товстих романів на довгу зиму

“Стамбул. Спогади та місто” Орхан Памук

Орхан Памук обожнює Стамбул, і це відчувається в кожній букві роману про місто, в якому він прожив понад 50 років. У книзі особисті спогади перемішані з історичними подіями та фактами, і все це приправлено магією талановитого оповідача і філософа.

3

Тут багато дитинства, втраченого раю, вузьких вуличок, османських вілл і каналів, художників, журналістів, істориків та інших божевільних, які описували зміни Стамбула в різні його часи. Ця книга – шанс віртуально відвідати турецьку столицю, не виходячи з власного будинку.

Цитата: “Каждый раз, когда я начинаю рассказывать о красоте Стамбула, Босфора и его темных улиц, некий внутренний голос говорит мне: ты, подобно писателям предыдущих поколений, преувеличиваешь красоту своего города, чтобы скрыть от самого себя изъяны собственной жизни. Если город представляется нам красивым и необыкновенным, значит, и наша жизнь такова”.

Читати: 13 нобелівських лауреатів, яких варто прочитати

“Тень ветра” Карлос Луїс Сафон

У центрі трилогії Карлоса Луїса Сафона про втрачене кладовище книг – Барселона. Саме по цьому місту бродить головний герой в пошуках відповідей, тут він зустрічає незнайомців, закохується в прекрасних жінок, блукає по лабіринтах минулого. Сафон створює особливу, неповторну атмосферу похмурої й загадкової Барселони, яка вже перетворилася на міф.

4

Роман “Тінь вітру” переклали на 45 мов світу, саме він приніс славу іспанському автору. Більш того, критики називають автора новим Умберто Еко.

Цитата: “Барселона – колдунья, понимаете, Даниель? Она проникает тебе под кожу и завладевает твоей душой, а ты этого даже не замечаешь”.

Читати: 12 книжок для відчайдушних книголюбів

“Паризька дружина” Пола Маклен


Американська письменниця Пола Маклейн розповіла історію Парижа, про який ми мріємо і яким він був в кращі часи. Історія міста тут ховається в історії відносин Ернеста Хемінгуея і його першої дружини Хедлі Річардсон.

5

На дворі епоха джазу, всесвітньо відома тусівка письменників і художників, плітки та інтриги. Часи самого початку письменницької кар’єри Хема і його щасливих подружніх років.

Цитата: “Бродить по красивейшим улицам Парижа — все равно что находиться перед постоянно раздвинутыми занавесями сюрреалистического цирка, блеском и причудливостью которого можно любоваться в любое время”.

Читати: Кумири кумирів: які книги обирають культові письменники


Матеріал підготовлено в межах спецпроекту з виданням Наш Киев.

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

10 thoughts on “Великі міста: історії Лондона, Парижа, Нью-Йорка, Барселони і Стамбула

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. 325532 506552Wow! This can be one specific with the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Really Wonderful. Im also an expert in this subject so I can recognize your hard function. 616074

  5. 799985 422565Why didnt I consider this? I hear exactly what youre saying and Im so pleased that I came across your weblog. You truly know what youre talking about, and you created me feel like I need to learn much more about this. Thanks for this; Im officially a huge fan of your weblog 307983

Залишити відповідь