Життя – це не завжди казка… #ЧитаємоРазом: «Там, за зимою» Ісабель Альєнде

Флешмоб #КнижковіІсторіїКохання завершився, проте справжнє кохання триває. У рамках цієї рубрики авторки блогу читали ще одну книжку-новинку – «Там, за зимою» відомої чилійської письменниці Ісабель Альєнде. Книга вийшла друком у Видавництві Анетти Антоненко.

Про що розповідає книжка? Чим ця історія особлива? Які враження та почуття вона викликала в оповідачок? Читайте далі в потрійній рецензії.


Оглядачки

07_5_06

Оля @helga_reads: у старшому підлітковому віці (десь після 15-ти років) романтичні сюжети приваблювали мене найбільше. Саме тому було прочитане все, що було в доступності й хоч якось відносилося до цього жанру. Після того, як у мене з’явилося реальне особисте життя, читати про чужі стосунки стало не так захопливо ? Та все ж іноді цікаво поринути в переживання уявних героїв.

Оксана @wanderlust_reading: зачитувалася пристрасними жіночими романами в 15 років, зараз же найчастіше сміюсь над їхніми головними героїнями. Проте гідні сюжети та персонажів досі знаходжу в цьому жанрі, тому не припиняю читати книжки з милими обкладинками. Інколи навіть вмиваюсь сльозами над ними, переживаючи за долю закоханих.

Поліна @belle_library: прагматизм та сарказм – це про мене. Саме тому, зберігаючи жорсткість і реалізм у житті, у книжковому світі я іноді люблю поринути у світ із райдужного зефіру та романтичних почуттів. Проте, ключове слово тут «іноді». Я досить вибагливий читач у цьому жанрі й не люблю завелику кількість романтичних теревенів, тому з великою цікавістю готова поринути у вир романтичної книжки аби переконатись, що сучасні книжки про кохання – особливі.


В очікуванні розв’язки


Оля: у книжці «Там, за зимою» трьох зовсім різних людей зводить разом неймовірний ланцюжок подій і вони не мають іншого вибору, окрім як розкритись один перед одним. Основна сюжетна лінія, яка звела наших героїв докупи, видалася мені надто надуманою, як то бувало в латино-американських серіалах, що показували в нас на телебаченні років 15-20 тому. Не буду розкривати деталі, бо для мене було несподіванкою те, як усе закрутилось.

Розпочинається роман доволі спокійно, авторка знайомить нас із першою головною героїнею, Лусією. Вона самотня, їй за 60 і з перших сторінок ми розуміємо, що вона має симпатію до чоловіка, у якого винаймає своє помешкання в Брукліні, до того ж він за сумісництвом її сусід. Уже потім ми дізнаємось, що вона біженка з Чилі і всю історію її життя, яка видалася мені дуже сумною, але читати про неї було цікаво.

Наступним Альєнде виводить Ричарда, він на 2 роки молодший за Лусію і з першого погляду здається, що він нудний, занадто буркотливий та сумирний старигань (за думками й поведінкою, не за роками). Але з розвитком подій стає ясно, що він не завжди був таким.

Третьою нам представляють зовсім юну Евелін, чия доля зворушила мене найбільше. Якщо ви вважаєте життя в Україні не надто приємним, почитайте про Гватемалу. У мене від жаху ворушилося волосся на голові, невже в сучасному світі бідні люди можуть жити аж так жахливо, з постійним відчуттям страху за своє життя й за долі своїх рідних, особливо молодшого покоління.

Буду відвертою, це не захопливе читання, коли неможливо відкласти книжку в очікуванні розв’язки. Навпаки, після важких сцен хотілося відкласти історію трошки полежати й дати своїм думкам прийти до ладу. Ця книга про несподіване кохання, про непросту долю біженців, про сімейні проблеми і втрати, про дружбу, взаєморозуміння й підтримку.


Пристрасті посеред засніженої дороги в нікуди


Оксана: Ісабель Альєнде — друга авторка з Чилі, чия книга поповнила мій читацький багаж (першим був Луїс Сепульведа та його чудовий «Старик, который читал любовные романы»). Мабуть, творчість таки залежить від географії походження автора – з прочитаного можу сказати, що Південна Америка означає наявність у книзі палких героїв та пристрастей 🙂

Трьом персонажам своєї книги — Ричарду, Лусії та Евелін — Альєнде присвячує розділи книги, іменуючи їх відповідно. Так, розділи під назвою «Евелін» розкажуть про долю молодої біженки з Гватемали, яка ховається від мафії; іменовані «Лусія» поділяться історією юної душею, та не роками викладачки університету; ті, що несуть назву «Ричард», дадуть змогу дізнатися про причини відлюдькуватості єдиного чоловічого персонажа книги. Поєднані несподіваною та небезпечною оказією, герої рушають у авантюрну подорож – а навколо мете сніг…Можливо, атмосфера заметілі допоможе їм розкрити серця та розповісти про наболіле та жахливе – і це вилікує всіх трьох. Можливо.

Інколи розділи ковталися мною один за одним, а подекуди я затягувала читання — думаю, причиною цьому є бажання авторки використати всі можливі жалісливі лінії, водночас створивши любовний роман з елементами детективу. Вважаєте, неможливо? Читайте Альєнде!

Я розумію, що доля переселенців, біженців не може бути легкою — і зараз кажу не про це. А от лінія Ричарда відверто видається гіперболізовано-надуманою, призначеною видавити сльози в читача (або ж викликати зневагу до героя). Хоча мій внутрішній цинік кричав з усіх сил «Не вірю!» Просто мені було забагато того, що дає автор.

Переклад від Видавництва Анетти Антоненко виконано на рівні — чисто та гарно, мова грає, слова ллються. Ну, а питання до сюжету нехай будуть для вас на інших важелях вагів під час вибору книги 🙂


Ця книга розкаже вам більше, ніж ви думаєте


Поліна: Ісабель Альєнде дуже талановита авторка, яка вміє розказувати історії. Перші сторінки сприймаються як легка й невимушена розповідь, і коли читач уже приготувався до справ сердечних – у прямому й переносному сенсі здіймається справжній буревій. Я не очікувала такої історії, тому сніг застав мене зненацька. Навіть, була змушена відкласти книгу на деякий час аби зрозуміти – це не роман про кохання, а точніше не тільки про кохання. Це роман про важкі долі та про те, як треба залишатися людяним у будь-якій ситуації.

Історії про вимушених переселенців завжди б’ють у саме серце. Жорстокість у рідній домівці змушує людей подаватися в небезпечні мандри в пошуках кращої долі. Діти, молоді дівчата, працездатні парубки – усі вони згодні пройти крізь тортури на цьому світі, аби віднайти гармонію та здобути достойне життя. У такі моменти, коли мені в руки попадають такі книги, моє серце починає нити – за кожну людину, у дім якої закралася біда.

Проте, не подумайте, що книга Ісабель Альєнде «Там, за зимою» важка і сповнена неймовірних жахіть. Так, у книзі є декілька важких сцен (з пісні слів не викинеш, а історію, нажаль, не перепишеш), але всі події на своїх місцях. Читати цікаво, хоча іноді можна заплутатися в переходах від однієї історії до іншої. У книзі багато імен, які незвичні для нашої мови, тому потрібен час, аби звикнути.

Підсумовуючи свої враження, скажу, що книга цікава. Не завжди я погоджувалася з авторкою (історія головного героя-чоловіка була трохи натягнута і вже занадто «серіальна»), але то вже може я занадто прискіплива. Життя – це не завжди казка, але воно може стати казковим у найнесподіванішу мить. Навіть якщо у ваше авто вріжеться машина з небіжчиком.


Кому варто прочитати


Оля: співчуваючим долі народів, які вимушені воювати.

Оксана: любителям південно-американської літератури та романів про почуття.

Поліна: поціновувачам романів про долі людей.


Кому не варто читати


Оля: любителям такого сюжету, що швидко розвивається.

Оксана: тим, хто не готовий страждати через долі персонажів.

Поліна: тим, хто боїться історій про переселенців та про життєві драми.


Схожі книжки


Оля: Ісабель Альєнде «Оповідки Еви Луни».

Оксана: Марсело Фігерас «Камчатка», Луїс Сепульведа «Старик, который читал любовные романы».

Поліна: «Підземна залізниця» Колсон Вайтхед.


Читати: «Жили довго та щасливо» не завжди діє в реальності… #ЧитаємоРазом: «Ми» Девід Ніколлз

Читати: Дуже французька книжка. #ЧитаємоРазом: «Ніжність» Давід Фоенкінос


Придбати книжку в Yakaboo

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

10 thoughts on “Життя – це не завжди казка… #ЧитаємоРазом: «Там, за зимою» Ісабель Альєнде

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь