Що потрібно, щоб стати героєм. Підказуємо до бінґо

Що потрібно, щоб стати героєм. Підказуємо до бінґо

Бути чи не бути героєм залежить від щоденного вибору. Якщо романтизм визнавав героїв із народження, то реалізм робив героїв зі звичайних людей. А зараз і надсилами нікого не здивуєш. Один із найвідоміших поведінкових психологів Філіп Зімбардо взагалі говорить про явище щоденного героїзму, яке полягає в тому, щоб щоразу ставати трохи добрішим і навіть змінювати світ довкола, надаючи йому нових барв.

Але звернемось до інших авторитетних філософів. Гусака – батька По з «Панди кунг-фу» знаєте? То він казав, що ніякого секретного інгредієнту немає. «Щоб зробити щось особливе, треба просто повірити, що це щось – особливе».

Та досить вступів, переходимо до книжок.


2

Лорен Олівер «Поки я не впала»


Навіть найщасливіший день перетворюється на муку, якщо переживати його знову і знову. Починається завжди однаково. Фінал – темрява. Щоб вирватись із зачарованого кола, Саманті треба стати героїнею – виправити помилки, перепросити, подарувати трохи щастя й пожертвувати всім, що колись мало для неї значення.


3

Володимир Рутківський «Джури. Книга 1. Джури козака Швайки»


Уся серія «Джури» Володимира Рутківського – це сага про українських супергероїв: надзвичайно сильних богатирів, характерників-чарівників, які стоять на сторожі, коли на Україну насувається татарська орда. Чудова мова та небанальний динамічний сюжет у стилі кращих блокбастерів (від творця «Сторожової застави»!) Цю книгу сміливо можуть читати малюки від 9 до 109 років.

Читати: «Джури козака Швайки» – історія виникнення козацтва для дітей


1

Олександр Гаврош «Іван Сила на острові Щастя»


Перший український стронгмен разом із друзями опиняється на мальовничому острові посеред океану, де живуть специфічні мешканці. Чи знайдуть вони щастя на острові Щастя. І що ж робить його жителів такими особливими? Веселий сюжет та легкоплинна розповідь подарують кілька годин книжкової насолоди і все ж відкриють сякі-такі секрети щоденної радості.


4

Сергій Лойко «Аеропорт»


Донецький аеропорт став символом незламної волі українських воїнів. 240 днів облоги й нещадних обстрілів. Кіборги-супергерої, які боронили стратегічне розташування навіть того, коли з одного з найкращих українських летовищ залишилася тільки купа металу та уламків колишньої краси. «Аеропорт» – уособлення сили духу та жаги боротися за правду.


7

Стівен Кінг, Річард Чизмар «Пульт Ґвенді»


Ми знову потрапляємо до населеного химерами Касл-Року. І цього разу можемо заволодіти чарівним пультом, якому підвладне все на світі. Незнайомець у чорному капелюсі віддає небачену силу Ґвенді, якій уже остобісіло, що через зайву вагу її обзивають дирижаблем. Дівчинка показує неабиякий героїзм, оберігаючи пульт, який може знищити все живе.

Читати: #ЧитаємоРазом: «Пульт Ґвенді» Стівен Кінг, Ричард Чизмар


8

Вітольд Шабловський «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей із Волині»


Польський журналіст опитав низку очевидців Волинської трагедії та їхніх нащадків та зайшов десятки історій про те, як у часи смертельної небезпеки українці переховували поляків, не зважаючи на міжнаціональну ворожнечу та старі сусідські суперечки. Ситуація штовхала до героїзму – рятувати всіх, кого вдасться, від вірної смерті.


13

Джеф Лоеб «Бетмен. Цить»


Тут просто кишить супергероями. Окрім Бетмена нас чекає зустріч із Джокером, Жінкою-кішкою, Суперменом, Харлі Квіна та низкою інших. А тим часом Ґотем потопає в злочинах, й одному Брюсові Вейну з ними не впоратись. Він починає підозрювати, що хтось спеціально об’єднав сили, щоб якнайкраще насолити захисникові міста в кажанячій масці.


9

Джеф Джонс «Ліга справедливості. Книга 1. Початок»


Це перша частина шестикнижжя про створення об’єднання супергероїв (не месниками єдиними ж) проти спільного ворога – ви ж бачите, що он там робиться. Супермен, Бетмен, Диво Жінка, Флеш, Аквамен, Зелений Ліхтар та Кіборг – здається, такій компанії все під силу, от тільки не все вдається їм так легко. Цікавий сюжет та прекрасна картинка.


5

Нік Вуйчич «Життя без обмежень»


Героїзм цієї мотиваційної книги в тому, щоби показати, що насправді обмежень не існує, зате можливостей вдосталь. А суперсила Ніка Вуйчича – людини, у якої з народження немає ні рук, ні ніг, – у неймовірній енергії та позитиві, які він несе у світ. Чоловік, який у свої 34 живе повноцінним життям, вказує на шлях до щастя тим, чиї обмеження тільки в голові.


14

Сергій Жадан «Інтернат»


Не буває чужої війни, і не вдасться залишитись осторонь. За кілька годин втратити себе і знову осягнути. Звичайний вчитель української мови, який раніше бачив війну тільки по телевізору, раптом опиняється у вирі небезпеки, серед своїх і чужих. Але це не тільки його історія, це історія цілого регіону, який спробував відокремитись і став зоною, у якій забагато насильства та замало співчуття.

Читати: «Інтернат» Сергія Жадана. «Живих, принаймні, можна порятувати»


11

Іван Франко «Герой поневолі» (у двох томах)


Українець Степан Калинович – працівник бухгалтерії, і він не з тих, хто любить проявляти ініціативу. Та все змінюється, коли опиняється у вирі вуличних боїв між польськими революціонерами та австрійською владою під час «Весни народів» у Львові. Франко демонструє важливість національно-культурної свідомості людини та підкреслює героїзм часів революції.


10

Джеймс Крюс «Тім Талер або Проданий сміх»


Хоч життя Тіма Талера – суцільна біда, та сміявся він найвеселіше за всіх. Та одного разу малому запропонували хорошу ціну за його сміх, а він так хотів розбагатіти, що погодився. От тільки гроші не принесли йому радості. Тіму доведеться проявити справжній героїзм, щоб повернути собі проданий сміх, яким заволодів барон Троч.


6

Вікторія Авеярд «Скляний меч»


Продовження історії, розпочатої в «Багряній королеві». Мара Барров набирає армію новокровок – багряних, які мають суперсили, які перевершують срібних. Мара хоче скинути несправедливе правління срібних, які купаються в розкошах, змушуючи багряних бідувати та скніти під час постійних воєн. А ще їй треба врятувати товаришів. От тільки за революцію потрібно дорого заплатити.


12

Дід Свирид «Історія України від Діда Свирида»


Цей п’ятитомник (наразі вийшло тільки два) обіцяє бути найцікавішим підручником з історії України, написаним живою мовою з гумором. Але не думайте, що написано геть, як у Свирида Опанасовича у Фейсбук. Це видання тяжіє до науковості й може сміливо використовуватись учнями та студентами. А що героїв тут – у кожному томі десятки історичних особистостей, які увійшли в історію України завдяки своїм неабияким звершенням.

Читати: Дід Свирид: В українській літературі простежується ціла еволюція Свиридів, які з’являються тоді, коли в них виникає потреба


Читати: Любить – не любить: 25 книг про непрості стосунки

Читати: Скажи мені своє ім’я і я скажу, що тобі варто читати

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

78 thoughts on “Що потрібно, щоб стати героєм. Підказуємо до бінґо

    Залишити відповідь