«Повелитель блискавок» або той, хто стрибнув вище голови

Усі фото: Ірини Юрченко

Людина, чиє ім’я завжди на слуху. За життя – через неймовірних експериментів і досягнень, а після смерті – назвами вулиць, астероїда і знаменитого електромобіля. Син православного священика, який повинен був продовжити справу свого батька. Але безмежна любов до науки зробила свою справу. Загадковий вчений, відомий фізик і електротехнік, інженер і видатний винахідник – Нікола Тесла. Що ви знаєте про повелителя блискавок?

Вам знайомий вираз «Вище голови не стрибнеш»? Це омана. Людина може все.


Біографія з уже такої рідної серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» знайомить нас із видатним вченим, його неймовірним життям і досягненнями. Усе традиційно: прекрасні ілюстрації, підсумкові питання наприкінці кожного розділу і величезний потік цікавої інформації – все для того, щоби відкрити дитині світ приголомшливого Ніколи Тесли. Про що мріяв майбутній винахідник у дитинстві? Чим займався, поки інші діти насолоджувалися безтурботним дитинством? Чому маленького Теслу мучили нічні кошмари? Чи були в родині хлопчика винахідники? Неймовірно, але факт: батько забороняв маленькому Ніколі заходити у свою бібліотеку. Справа в тому, що хлопчик дуже багато читав, що здавалося татові ненормальним. Відсутність свічок і батьківський заборона зовсім не завадили Теслі продовжувати пірнати в літературу.

18_6_04

З дитинства Нікола почав проявляти кмітливість. Він єдиний знайшов і усунув поломку пожежного шланга, поки дорослі ламали голову над тим, чому все не працює. А знання фізики неодноразово виручало хлопчика в складних та екстремальних ситуаціях.


Чи знали ви, що Тесла був шульгою й ненавидів уроки креслення в школі? Чому вченому було набагато «зручніше» тримати всю інформацію в голові, а не записувати на папері? І як він розвивав свою пам’ять? Чому батько спалював грамоти успішності Ніколи? І як молодий винахідник домігся можливості слідувати своїм захопленням, а не продовжувати справу батька?

18_7_04

Життя фізика не було безхмарним. Вчений-мрійник неодноразово потрапляв у вкрай неприємні ситуації. Наприклад, Тесла запізнився на потяг, який відвіз його речі, гроші й найголовніше – квиток до Америки. Неймовірними зусиллями вчений добирався до корабля, подорожував у злиднях і сидячи на палубі. А «жарти» в компанії Едісона? Про відносини цих двох не знає хіба що лінивий! Чому кумир Ніколи – Томас Едісон, в один момент перетворився на конкурента і ворога? Чому вченому не виплатили обіцяних грошей за виконану роботу? Як Тесла зважився на відкриття власної компанії? Чи стала вона успішною? І як яйце допомогло винахіднику буквально вибити гроші для своїх експериментів? Що таке «мільйон Вестінгауза»?


Цікавий момент: відносини Ніколи Тесли з… грошима. Незважаючи на свої неймовірні ідеї й досягнення та популярність, вчений усе життя жив у готельних номерах і часто мав борги. Справа в тому, що всі свої заробітки Тесла витрачав на дослідження. Ба більше, фізик міг відмовитися від мільйонів, тільки щоби зберегти справу, яка могло принести користь людству.

А найцікавіше – багато експериментів Нікола проводив на власному тілі. Наприклад, вчений міг пропустити через свій організм розряд у кілька тисяч герц. А чи знали ви, що саме Тесла вперше запропонував використовувати рентген для пошуку пухлин в організмі людини? І хто надихнув Кіплінга на написання одного з «дорослих» творів? Що стало страшним ударом для кар’єри винахідника? І хто перший запатентував радіоприймач? Чому Тесла відкривав усі вікна під час грози? Сумбурні і часом дивні факти з життя не менш дивакуватого вченого.

18_8_04

У день свого 50-річчя Нікола Тесла презентував світу маленьку парову машину, а через багато років його розробки будуть використані для створення нових механізмів – у тому числі авіаційних реактивних двигунів. Чи знали ви, що Тесла так і не удостоївся Нобелівської премії? І яку медаль так не хотів отримати? Про що мріяла ця видатна людина? І чому він завжди був зайнятий о 6 годині вечора? А електромобіль Тесли – вигадка чи реальність?

Історія життя Ніколи Тесли надихає й мотивує, а його одержимість власними неймовірними ідеями – захоплює. Є люди, які щодня змінюють світ на краще. Без сумнівів, Тесла – один із них. Людина, завдяки якій ми маємо електродвигуни та електрогенератори, радіокеровану робототехніку та бездротові зарядні пристрої. Спадщина цього мрійника велика, ідеї неймовірні, а життя гідне великої уваги. Тесла присвятив його науці, справжньому служінню людству – ми просто зобов’язані зануритися в біографію цієї людини, нехай навіть на один вечір. Без сумнівів, це буде захопливо!


Читати: Хлопець на ім’я Берті або E=mc2

Читати: Про фізику і не тільки. «Блез Паскаль»

Читати: Розповісти дитині, як з’явився iPhone


Придбати книжку в Yakaboo

Ирина Юрченко
Книжный инста блогер, основательница проекта Chitachi, фотограф и мама. Читаю практически всё, что попадется под руку: от сильно классики до детских картонных книжечек. Фанатею от Толстого и Кинга, не могу пройти мимо литературы о войне, плачу над “Отверженными” и жду письмо из Хогвартса. Мечтатель, верю в то, что книга может изменить жизнь. К лучшему конечно же!:)
https://www.instagram.com/irinyurch/

8 thoughts on “«Повелитель блискавок» або той, хто стрибнув вище голови

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь