Нобелівським лауреатом з літератури став Кадзуо Ішіґуро

5 жовтня о 13 годині за місцевим часом в Шведській академії оголосили цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури. Ним став британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро, «який у своїх новелах неймовірної емоційної сили відрив безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом».


Кадзуо Ішіґуро народився в Наґасакі 8 листопада 1959 року. У 1960 році родина Кадзуо емігрувала до Гілфорда (графство Суррей, Англія), де його батько почав проводити дослідження у Національному інституті океанографії. Кадзуо відвідував початкову школу Стафтона, а пізніше середню школу Вокінг у Суррей. Після закінчення школи, він взяв «академічну відпустку» і вирушив у подорож США та Канадою, де почав працювати у сфері журналістики.

dfg

У 1974 році вступив до Кентського університету у Кентербері та закінчив його у 1978 році, отримавши ступінь бакалавра мистецтв з англійської мови та філософії. Присвятивши рік літературній діяльності, він продовжив навчання в Університеті Східної Англії, де отримав ступінь магістра мистецтв із писемності. Зараз письменник проживає у Лондоні з родиною.


Читати: Слово перекладачу: про романи Джордано, Ґілберт, Ішіґуро та Шевальє
Читати: Щемливий антиутопічний роман “Не відпускай мене” Кадзуо Ішіґуро виходить українською (уривок перекладу)
Читати: Антиутопія з душею


Бібліографія Кадзуо Ішіґуро:


Романи

1982 — «Там, де у димці пагорби» / A Pale View of Hills 
1986 — «Художник хиткого світу» / An Artist of the Floating World
1989 — «Залишок дня» / The Remains of the Day
1995 — «Безутішні» / The Unconsoled 
2000 — «Коли ми були сиротами» /  When We Were Orphans
2005 — «Не відпускай мене» / Never Let Me Go
2005 — «Похований велетень» /The Buried Giant

Сценарії

1984 — «Біографія Артура Дж. Мейсона»
1987 — «Гурман»
2003 — «Найсумніша музика у світі»
2005 — «Біла графиня»

Оповідання

1981 — «Introduction 7: Stories by New Writer»
1982 — «Сімейна вечеря»
2009 — «Ноктюрни: П’ять оповідань про музику та присмерки»


Церемонія вручення Нобелівської премії відбудеться 10 грудня у Стокгольмі, де лауреатам вручать Нобелівські медаль, диплом, а також грошову винагороду. Цьогоріч розмір Нобелівської премії сягнув 1,1 млн. доларів. Торік Нобелівську премію з літератури отримав співак та поет Боб Ділан. У 2015 році лауреатом стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич, а в 2014 француз Патрік Модіано.


Джерела: блог ВСЛ, Вікіпедія.

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

76 thoughts on “Нобелівським лауреатом з літератури став Кадзуо Ішіґуро

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь