Ліян Моріарті «Велика маленька брехня»: книжка vs серіал

Три жінки, три різні долі, одна велика маленька таємниця…

Книжки Ліян Моріарті мають мало спільного з популярною жіночою прозою та заслуговують уваги поціновувачів детективів. Це я вже з’ясувала, а раптом ви пропустили – читайте:

Ліян Моріарті «Таємниця мого чоловіка»: Пандора сьогодення


Брехня vs Таємниця


Перша книжка Маріарті, яку я прочитала була «Таємниця мого чоловіка» й одразу посипалися коментарі, що «Велика маленька брехня» значно краща. Чи дійсно це так? Після прочитання обох, можу зізнатися, що спільний автор і кількість слів у назві – оце й усі схожі прикмети книжок. Вони різні. Кожна цікава по-своєму, кожна має свої недоліки та переваги. Не раджу протиставляти їх одна одній. Краще прочитайте обидві історії ?


Велика маленька брехня повертає час назад


Перше, що варто відмітити, то формат написання книжки. О, він порадує, а місцями й розсмішить любителів розгадувати загадки.З першої сторінки, навіть без привітання, Моріарті кидає вас у вир подій. Ви дізнаєтеся, що сталося щось жахливе! І сталося це на шкільній доброчинній вечірці. Швиденько читаємо перший розділ у надії, що в другому карти розкриються, але де б там. Другий розділ тримає вивіску «За шість місяців до доброчинної вечірки» й починається, власне, історія.

Кожний наступний розділ буде підказувати вам скільки часу до дати X у вас залишилося. Щоби читачі не втратили інтерес, десь ближче до середини хитра авторка таки зізнається, що саме сталося, але більше однаково нічого не скаже, тож інтрига лише зросте. Ну, а щоби вам не було сумно – після кожного розділу ви знайдете коментарі другорядних головних героїв щодо подій, про які ви тільки-но читали. Оці коментарі-вставки-з-допитів дуже вдала родзинка тексту – усього пару речень, а ви немов побачили ситуацію очима десятків людей. Моріарті вдало передала характери задуманих персонажів у такій формі, тож якщо колись вона напише детектив у форматі допитів свідків, я вже готова його читати.

Велика маленька брехня. Уривок із бестселера «New York Times»


Три жінки з обкладинки


Випадкове слово може стати спойлером, тож буду обережна – розповім вам те, що ви й так бачили. Принаймні, на обкладинці. Отже, сюжет. Маємо трьох головних героїнь максимально не схожих одна на одну.

Маделін – типова яжмать, якій стукнуло Стільки-Скільки-Не-Можна-Казати років. Вона намагається переварити все це, а за компанію ще купу проблем: рахунок он за світло величезний пришов (так, проблеми скрізь однакові); колишній чоловік додумався записати свої дочку від наступного шлюбу в клас, куди піде й молодша дочка Маделін; зі старшою дочкою стільки мороки, що я й не спробую все це перерахувати; і таке інше.

Селеста – ідеальна жінка з ідеальним життям. Вона прекрасна, наче й не людина, а божественна істота; її чоловік не лише ідентичний будь-якому красеню з обкладинок журналів, він ще й має силу-силенну грошей;  звісно, вони до нестями закохані один у одного; у неї чудові абсолютно щасливі дітки-близнята та й загалом життя схоже на казку.

Джейн – язик не повертається назвати її жінкою, тож буде дівчина. Молода дівчина. Вони із сином тільки-но переїхали в містечко, тож достеменно про них нічого не відомо. Перше й найбанальніше – хто вони? Ніхто не знає, а скритна Джейн не поспішає відкривати душу та розповідати свою історію.

Що взагалі може поєднувати цих жінок? Воля випадку – навчання дітей в одному класі та дивакувата дружба. Та насправді… набагато більше! Як мінімум одна «Велика маленька брехня», а як максимум вони й самі не здогадуються, що. Спробуйте здогадатись – читайте книжку або перегляньте серіал.

Читати й дивитися: 10 атмосферних книжок та їхні серіальні адаптації


Книжка vs серіал


Який варіант історії обрати? Паперовий чи серіальний? І той, й інший отримали низки престижних нагород у своїх категоріях. І той, й інший мають купу позитивних відгуків. То як бути? Якщо ви хочете похмуру, але логічну! історію, то читайте книжку. Якщо ж ви готові подарувати логіку й покласти її на вівтар гарної картинки та легкої атмосфери (так, не дивлячись на всі нюанси історії, фільм не такий сумний), то дивіться серіал. Третій варіант – ви не можете обрати. Тоді читайте та дивіться ?


Кому варто прочитати книжку:

  • тим, хто хоче почитати цікавий книжковий ребус;
  • тим, хто полюбляє книжки про складні взаємини;
  • тим, хто порівнює книжки з їхніми екранізаціями.

Кому не варто читати книжку:

  • тим, хто очікує стандартну історію;
  • тим, хто не переварює жіночі романи;
  • тим, хто не прагне копирсатися в цілій купі проблем.

Схожі книжки: Ліян Моріарті «Таємниця мого чоловіка», Пола Гоукінз «Дівчина в потягу», А. С. А. Гаррісон «Мовчазна дружина», Шарі Лапена «Подружжя по сусідству».


Купити книжку в Yakaboo

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

6 thoughts on “Ліян Моріарті «Велика маленька брехня»: книжка vs серіал

    Залишити відповідь