Куди зникають шкарпетки: весела книга про мафію, науку і дружбу

Нарешті я маю впевнену відповідь на традиційне ранкове запитання мого чоловіка «Де друга шкарпетка?». Усе просто — її з’їли шкарпеткожери! Щоб дізнатися, що це за істоти і чому на них з легким серцем можна перекинути провину за всі зниклі шкарпетки світу, варто прочитати новинку Видавничого дому «Школа» — «Шкарпеткожери» Павела Шрута.


Чеський «шестидесятник»


Павел Шрут один із відомих чеських поетів-«шестидесятників», каже англомовна Вікіпедія. Звісно, в період радянської окупації вільнодумні поезії Шрута і його колег були заборонені до публікації. Але ця заборона не стосувалася творів для дітей, тож Шрут взявся за дитячу літературу, але не сам, а у співпраці з іменитою чеською художницею й ілюстраторкою Галіною Мікліновою. Цей творчий тандем виявився справді успішним – разом вони створили низку яскравих книг, зокрема і історію про шкарпеткожерів.

Окрім поезії і дитліту, Павел Шрут відомий також як перекладач з англійської та іспанської. Завдяки йому чеською «заговорили» Роберт Грейвз, Леонард Коен, Джон Апдайк, Федеріко Гарсіа Лорка та інші автори.


Таємничі сусіди за стіною


Якщо у вас зникають шкарпетки, це правдива ознака того, що у вашому домі оселилися шкарпеткожери. Вони мешкають вглибині стін, за шафою чи картиною, або десь у ванній, або навіть на горищі. Вони дружать і родичаються, спілкуються сім’ями, опікуються шкарпеткожерами із бідних країн і утворюють цілі мафіозні клани. Єдине, що за шкарпеткожерськими звичаями вони не можуть робити — так це показуватися на очі своїм господарям. Завдяки своїй щкарпеткоподібній зовнішність і вмінню зливатися з оточенням їм це легко вдається. Але не було б цієї історії, якби дехто зі шкарпеткожерів не порушив правила своєї спільноти, а дехто з людей не виявився достатньо кмітливим, аби припустити існування цих загадкових співмешканців.

Юний шкарпеткожер Хихотунець почувається самотнім, як і його господар — пан Вавринець. Перший мешкає з дідусем, який майже не встає з ліжка, сумує за батьками, які поїхали з благодійною місією до шкарпеткожерів Африки, і час від часу бавиться з «мажорними» кузенами Раміком і Туліком, але їхні ігри йому не дуже до вподоби. Другий — холостяк-самітник, який грав на похоронах і весіллях, бо був музикантом, і завжди ходив у розпарованих шкарпетках. Якось пан Вавринець поставив пастку, щоб впіймати-таки ту мишу, яка, як він гадав, їла його шкарпетки. Натомість туди потрапив Хихотунець, який зрештою стає йому другом.


Шеф мафії проти вченого-фанатика


А в іншому помешканні професор Кадержабек вже багато років снував гіпотезу про існування таємничих і невидимих людині шкідників – шкарпеткожерів. Він навіть присвятив їм велику наукову працю, які, однак, бракувало емпіричних доказів – адже живі шкарпеткожери пану професору досі не траплялися. Насправді Кадержабек просто не знав, що на його горищі мешкає Великий Шеф – голова шкарпеткожерської мафії, який на контрабанді шкарпеток здобув собі великий статок і ще більший авторитет. Якось у його пастку таки попадається жаданий об’єкт дослідження – от тільки, на жаль, він вивляється молодшим сином Великого Шефа, і вся мафія приходить йому на допомогу. Але фанатично відданий своїй справі науковець не збирається просто так здаватися!

Пригоди і погоні, небезпека і веселощі, екшен і гумор, давні друзі і нові приятелі – у цій книзі вдосталь того, що може зацікавити дітей (та й дорослих, якщо чесно). Хто отримає верх – старі досвідчені мафіозі, що керуються хоч якимось кодексом честі, чи молоді вуличні розбишаки, які на шляху до влади і слави не гребують нічим? І що станеться, коли відчайдушно відданий науці вчений відкриє всьому академічному світу таємницю існування шкарпеткожерів?

Родом з дитинства: 10 книжок улюбленої дитячої класики


Короткі тексти помножені на кумедні малюнки


Уся ця шкарпеткожерська епопея структурована таким чином, щоб читати її було легко і швидко. Короткі розділи, кожен із яких присвячений окремому епізоду чи якійсь мікротемі, «ковтаються» майже непомітно. А кумедні малюночки Ґаліни Міклінової не просто ефектно оживляють оповідь, а й допомагають краще уявити усе це шкарпеткожерське життя. Для того, щоб юному читачу було легше розібратися у заплутаних родинних зв’язках персонажів, на передньому форзаці намальована схемка, яка все спрощує. А на задньому можна знайти карту пригод – і, читаючи, звірятися із нею.


Для кого


«Шкарпеткожерів» точно оцінять діти молодшого шкільного віку, якщо читати їм по кілька розділів уголос перед сном (перевірила на своїй доньці!:) ), а дещо старші школярики і самі залюбки поринуть у світ шкарпеткожерських пригод. Книга сподобається і тим дітям, які люблять напружені історії, і тим, які охоче читають книги про дружбу. Ну і, звісно, ті, хто найбільше цінує книги з малюнками, теж отримають задоволення від гортання «Шкарпеткожерів»!


Пряма мова


«І тут йому на думку пало запитання:
– Слухай, а що ви їстимете, якщо облишите мої шкарпетки?
– Не переймайся, – хвацько відповів Хихотунець. – Знайду деінде. Це по-перше. А по-друге, у нас є запаси. Кожен шкарпеткожер запасається! На людей нема чого покладатися, каже мій дідусь. У них як не війна, так революція, як не революція, так мода. А кому страждати? Нам, шкарпеткожерам! Так у нас говорять.
– Твій дідусь мудрий чоловік, – поважно мовив пан Вавринець.
– Це точно. Але він не чоловік. Він шкарпеткожер, як і я.»


Схожі книжки: «Роздобудьки» Мері Нортон, «Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька» Ено Рауд.


Купити книжку в Yakaboo

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

3 thoughts on “Куди зникають шкарпетки: весела книга про мафію, науку і дружбу

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  2. 549898 758891Usually I try and get my mix of Vitamin E from pills. Although Id truly like to through a great meal program it can be rather hard to at times. 576890

Залишити відповідь