Бережи своє борошняне немовля

Більшість підліткової літератури, яка траплялася мені до рук, мала виразно дівчачу спрямованість. Не те щоб я жалілася, але іноді кортить почитати щось кардинально інше. Саме тому «Борошняні немовлята» стали ковтком свіжого повітря. По-перше, в цій книзі йдеться про цілий клас хлопчаків. По-друге, їм доводиться няньчитися з немовлятами, та ще й не простими, а борошняними. «Що воно таке – ті борошняні немовлята», – сушила голову я, поки і взялася за книжку.

Авторка і її нагороди

Енн Файн – відома британська письменниця, її книги для дітей і підлітків перекладені 45-ма мовами, а екранізацію однієї із них – роману «Місіс Даутфайр» точно бачили всі поціновувачі таланту незабутнього Робіна Вільямса. Файн – дворазова лауреатка British Book Awards. Також їй двічі присвоїли медаль Карнеґі (найпрестижніша британська нагорода за дитячу книгу), зокрема, вдруге – за «Борошняних немовлят». До речі, українське видання цього роману неабияк сподобалося письменниці, за що вона подякувала у листі видавництву «ВСЛ».

Результат пошуку зображень за запитом "Anne Fine"
theguardian.com

Про те, що може зробити з класом шибеників кілька мішків із борошном

Уявіть собі хлопчачий клас, у якому зібралися найбільші шибайголови. І до щорічного шкільного конкурсу наукових проектів хлопаки несподівано обирають дуже делікатну тему – догляд за немовлятами. А в ролі «тренажерів» отримують напхані борошном мішечки. За ними треба доглядати, як за справжніми малюками : не лишати без нагляду, слідкувати, щоб не забруднилися, не намокли тощо. І от цей простий, але трохи дивний експеримент проявляє в хлопцях нові, часом несподівані якості. Одні переконуються, що батьківство – штука страшенно клопітна, а стати батьком «випадково» – то найбільший жах. Інші відкривають у собі підприємницький хист і розпочинають свій бізнес, не встаючи з-за шкільної парти. Майже всі прокачали свій рівень толерантності і терпіння – бо принаймні певний час виконували завдання. А для одного хлопця, Саймона, піклування про «борошняну малючку» стає способом розібратися у собі і своїй сімейній історії, зрозуміти, чому від нього-немовляти пішов батько, відкрити для себе радощі і страхи батьківства.

Результат пошуку зображень за запитом "Flour Babies"

Коли діти виявляються мудрішими, ніж їхні наставники

Як на мене, Енн Файн вдалося розказати про шкільне життя «непростого» класу з позиції радше учня, аніж вчителя. Ні, вона не стає на сторону хлопчаків, не прикрашає їхні характери й учинки, не домальовує їм крильця і німби. Але й не моралізує і не засуджує їх.
Вчителів натомість зображує не в найкращому світлі. Вони не надто переймаються учнями — ні навчанням їхнім, ні вихованням, ні душевним станом. Головне — щоб ті були «зручними» – виконували рекомендації і вимоги чи, принаймні, поводилися як звичайно. Будь-які дивні зміни в поведінці, навіть якщо вони позитивні, викликають у вчителів занепокоєння. А ще вони явно не люблять свою роботу, і школа, з усіма цими дивними, різними, незрозумілими дітлахами, для них — суща мука. Дуже реалістично – в житті мені таких педагогів траплялося немало.

Від тремтливої ніжності до важкого обов’язку

Це дуже пронизлива, зворушлива і світла книжка. Вона відкриває перед читачем масу емоцій – від болісних і тяжких, які переживають діти, коли від них ідуть батьки, до тремтливої ніжності, яку відчуває татусь, дивлячись на своє маля, від сірої нудьги вчительських буднів (для більшості вчителів, яких стрічаємо в книжці, шкільні заняття – це справжня каторга) до полегшення, яке з’являється тоді, коли знайдеш відповіді на питання, які мучили тебе все життя.

І дітям, і татусям

Для старшокласників, молодих татусів і вчителів, які хочуть подивитися на себе збоку.

Пряма мова

«Чомусь перерва вважається часом для відпочинку вчителів. А це просто інша форма страждань»

Схожі книги

«Клас пані Чайки», «Лотерея» Малгожата-Кароліна Пекарська

Віталіна Макарик

Купити книжку в Yakaboo.ua

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

9 thoughts on “Бережи своє борошняне немовля

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь