7 товстих романів на довгу зиму

7 товстих романів на довгу зиму
Фото: Flickr

Зима – це про перечікування, кутання в теплі ковдри, сьорбання смачних напоїв, приготування подарунків, та звісно читання. Щоб менш болісно та більш затишно пережити цей період ми підібрали сім історій, товстих та довгих, які варті зимових вечорів та ранків, поки за вікном падає лапатий сніг. Бо коли ж читати товсті книжки, як не взимку?

7


“Сатанинські вірші” Салман Рушді, 600 сторінок

Салман Рушді, найвідоміший, найскандальніший, та що ж казати, один із найцікавіших сучасних оповідачів ніколи не соромився писати великі романи. Усі його найвідоміші твори, ті ж “Опівнічні діти”, “Сором” , “Флорентійська чарівниця” мають від 300 і більше сторінок, залежно від мови перекладу. Поява українського перекладу “Сатанинських віршів”, роману який спричинив у світі найбільший за останні років сто скандал у сфері літератури, із фетвою аятоли Хомейні, ненавистю сотень мусульман, вбивством перекладача та спалювання книг на площі, став справжньою подією. Адже лише прочитання тексту дає зрозуміти, що ніякої ненависті до ісламу в книжці немає. Не всього лише історія про двох чоловіків СаладінаЧамчу та Джібріла Фарішту, які під час польоту потрапили в полон до терористів, а коли той упав, вижили в образі янгола та чорта. Звісно, тут не обійшлось без магічного реалізму в дусі “Опівнічних дітей”, і ця історія ніщо інше, як безкінечні оповіді Шахерезади про те, яка тонка грань між злом і добром. А паралельно ще й переказ про зародження ісламу, за який власне і постраждав письменник найбільше, наскрізь пройнятий іронією та чесним поглядом на речі.

Чому підходить для зими: У Рушді є все, щоб забезпечити затишний, запійний читацький вечір: великий об’єм, талант оповідача, який змушує вас перегортати сторінки, не помічаючи їх кількості, індійський магічний реалізм, сотні історій, які напрочуд чарівним чином поєднуються та катарсисна кінцівка.

Читати: Хто такий Джозеф Антон?

6


“Світила” Елінор Каттон, 800 сторінок

Здається, роман Букерівської лауреатки 2013 року Елінор Каттон створений для читання взимку. Події розгортаються у темну, ніч з непогодою у 1866 році. Молодий чоловік Волтер Муді прибуває до Нової Зеландії для роботи на золотих копальнях. І відразу потрапляє у пригоду. У темній залі одного із готелів містечка Хокітіка 12 чоловіків розповідають йому шматки однієї і тієї ж історії, яка з кожного ракурсу стає ще більше інакшою. Історична проза та містичний трилер, детектив та історія, яка розгортається за фазами місяця. На щастя, “Світила” зігріватимуть вас не одну ніч.

Чому підходить для зими: Ця книжка доповнить ідеальну зимову атмосферу, залишиться лише запалити свічки, закутатись в ковдру, та зрадіти факту, що ви зараз у затишному та безпечному місці, а не в холодній половині XIX століття в Новій Зеландії. Ще й факт, що ця книжка є найдовшим романом-переможцем Букерівської премії говорить за себе.

Читати: Про “Світила” Елінор Каттон

5


“Хроніка заводного птаха” Харукі Муракамі, 816 сторінок

“Хроніка” з’явилась вперше в книгарнях в 1997 році. Це одна із найбільш улюблених книжок самого Муракамі. Тору Окада, який нещодавно залишився безробітним, має знайти кота своєї дружини. Вона вважає цього кота символом їхніх стосунків. Відчайдушно налаштований знайти кота та відновити сімейні стосунки, Тору відкриває цілу скриню таємниць та секретів, які приховували передмістя Токіо. Психічнохвора повія, хвороблива 16-річна дівчинка та ветеран війни лише деякі із багатьох героїв цієї довгої-довгої таємничої історії. Цю ранню роботу вже визнаного автора порівнюють із найкращими роботами Томаса Пінчона та Юкіо Місіми.

Чому підходить для зими: Що може бути кращим в холодний зимовий вечір, ніж загубитись в цілому жмутку таємниць екзотичного та далекого Токіо? Для повного щастя книжка складається із трьох частин: Сорока-злодійка, Птах- пророк та Птахолов.

4


“Таємна історія” Донна Тартт, 590 сторінок

Одна із найкращих романісток США, письменниця, яка раз на десять років видає один чудовий роман, на щастя, не випробовує своїх читачів малими обсягами та жанрами. Якщо ви читали “Щигля”, то точно не проминете перший роман Донни Тартт – “Таємна історія”, написаний у 1992 році, який відразу став бестселером. Група студентів із невеличкого колежу у Вермонті вивчають класичну літературу та давньогрецьку мову.  Аж поки предмет їхнього навчання не перетворюється на щось страшне. Річард, Чарльз, Камілла, Франсіз та Генрі стають свідками вбивства. Багато років потому Генрі намагається відтворити історію їхньої дружби та стосунків із коханою. Проте жанр цих спогадів перетворюється на якісний психологічний трилер. Читачі із нетерпіння чекатимуть снігу у Вермонті та полегшення від напруженого сюжету.

Чому підходить для зими: Історія починається із того, що на горах починає танути сніг, і знаходять тіло Банні, тоді ж до друзів доходить серйозність їхньої ситуації.

Читати: Сучасні письменниці, яких обов’язково варто читати

3


“Білі зуби” Зеді Сміт, 616 сторінок

Переможець премії Guardian First Book Award та фігурант декількох найкращих рейтингів, таких як “12 найкращих романів XXI cтоліття за версією BBC”, справді один із найбільш монументальних романів 2000-х років. Роман чудово перегукується із твором найбільшого сучасного американського романіста Джонатана Франзена “Свободою”. Це історія про дві сім’ї, із Бангладешу та Британії у Лондоні. Історія, яка повністю поглинута емігрантським феноменом сучасності, нагальним та дуже заплутаним питанням ідентичності та вічного кохання. Це книжка про справжній, сучасний, не літературний та нецензурований Лондон.

Чому підходить для зими: Пасує до холодних вечор в першу чергу завдяки запальним героям, неймовірному почуттю гумору чарівної Зеді Сміт та нестримним сюжетом. Цей роман буде смакувати, не сумнівайтеся.

2


“Маленьке життя” Ханья Янагіхара, 688 сторінок

Роман, який потрапив до короткого списку Букера, отримав Kirkus Prize та став однією із найяскравіших книжок 2015 року.  Став фаворитом серед читачів міста Нью-Йорк. Книжка, яка стала водночас університетською історією, виховним романом та страшною історією, про яку хочеться забути. Історія про дружбу, настільки міцну, що може перевершити навіть кохання. Історія про чотирьох друзів із настільки намішаними ідентичностями, орієнтаціями та сферами діяльності, що цілком відповідає сучасному світу. Але один із них, Джуд, має дещо, що приховує від усіх. Страшний спогад із дитинства. Янагіхару закордонні критики закидають ідеальну деталізацію та майстерність оповіді. Ця історія створює ефект для читача не лише як свідка, а як пасивного учасника тих подій.

Чому підходить для зими: Рівень співпереживання в цій історії зашкалює, а що ще потрібно для душі, коли навколо холодно, як не предмет для глибоких та якісних роздумів.

1


“Природа всіх речей” Елізабет Гілберт, 704 сторінки

Елізабет Гілберт – письменниця та натхненниця відома впершу у чергу за романом “Їсти, молитися, кохати”. І зрештою подібних історій від неї і очікують. Проте “Природа усіх речей” за переконанням критиків – принципово щось інше. Час дії кінець XVIII – початок XIX століття. Місце – Лондон та Перу, Філадельфія й Таїті, Амстердам та дуже різні куточки Землі. Історія про науку та роль жінки у ній, коли ще цю ролю потрібно було доводити. Коли наука ботаніка вимагала самопожертви, відваги та азарту. Це роман про авантюристів та першовідкривачів, і зрештою, що часто слідує за цим – про романтиків.

Чому підходить для зими: Коли надворі холодно й похмуро, й так не вистачає пригод і чогось нового, Гіберт дарує усе це на заманливій та великій романній тарілці.

Читати: Як за рік позбавитися від депресії і знайти щастя в особистому житті


Фото: Champagne & Chivalry,  The Natterbox, Mel Had Tea, Simplicities of Life, Tumblr,  Bustle, Anglozine

Матеріал підготовлено в межах спецпроекту з виданням lb.ua

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

38 thoughts on “7 товстих романів на довгу зиму

    Залишити відповідь