Померанцев отримав премію Ондатже за книжку про путінську Росію

Померанцев отримав премію Ондатже за книжку про путінську Росію

Премію Ондатже за найкращий літературний твір, який описує дух місця, отримав британський журналіст і письменник Пітер Померанцев за книгу Nothing Is True and Everything Is Possible: The Surreal Heart of the New Russia (“Нічого правдивого и все можливе»). Книга є репортажем і дослідженням впливу російської пропаганди на суспільство.

Книжку Померанцева журі назвало “видатним твором художньої літератури, що пробуджує дух місця”. У творі Померанцев називає телебачення головним інструментом авторитаризму в Росії. Розмір винагороди – 10 000 фунтов.

Пітер Померанцев – телевізійний продюсер, який тривалий час працював на російському каналі TNT, що спонсорується великою газовою компанією, а потім на студії Останкіно, основним місцем створення російської пропаганди. Там саме він познайомився із російськими золотошукачами, ганстерами, олігархами Москви та Лондону та телевізійними продюсерами. Один із яких якось сказав: “Новини – це ладан, яким ми благословляємо дії Путіна”.

Члени журі розповіли, що Померанцев у книзі описав “буйний вплив жадібності та корупції в сучасній Росії та гротескну гонитву та грошима…у країні, де керують усім бандити, із якої ріки брудних грошей потрапляють відразу до Лондона” . Усе це він втілив у блискучій, різкій прозі. Минулого року переклад книжки українською вийшов у видавництві Українського католицького університету у перекладі Андрія Бондаря.

Пітер Померанцев народився у Києві. Але згодом із родиною переїхав до Великої Британії разом із батьками, радянськими дисидентами. Батько Пітера Померанцева – Ігор Померанцев, поет  та радіожурналіст. Повернувся до Москви у 2006-му. Влаштувався працювати на телебачення.

Премію Ондатже щороку проводить Королівське літературне товариство у Великій Британії. Нагорода носить ім’я її благодійника, філантропа сера Крістофера Ондатже, брата відомого канадського письменника Майкла Ондатже.

Джерело: telegraph.co.uk

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

42 thoughts on “Померанцев отримав премію Ондатже за книжку про путінську Росію

    Залишити відповідь