- Пандемія всіх навчила більш прискіпливо ставитися до свого здоров'я і спостерігати за станом близьких. Добре було б, якби це стало гарною звичкою на все життя. А ми постараємося допомогти і підготували цікаву добірку книжок, які вчать, що турбота про здоров’я - це дуже окей.
- Бути окей. що важливо знати про психічне здоров’я
- Дарка Озерна
- Коли я нарешті висплюся
- Гормони
- Елеонор Морган
- Поговоримо про місячні
- Юмі Стайнс, Мелісса Кан
- Прощайся з цукром. Інструкція зі здорового й щасливого життя
- Відновлення. Звільнення від наших залежностей
- Витончене мистецтво забивати на все
- Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними
- Анастасія Леухіна
- Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресій
- Андерс Хансен
- Розумний кишківник. Як змінити своє тіло зсередини
- Майкл Мозлі
- Авторка: Марина Соколова
Пандемія всіх навчила більш прискіпливо ставитися до свого здоров'я і спостерігати за станом близьких. Добре було б, якби це стало гарною звичкою на все життя. А ми постараємося допомогти і підготували цікаву добірку книжок, які вчать, що турбота про здоров’я - це дуже окей.
Бути окей. що важливо знати про психічне здоров’я
Дарка Озерна
Дарка Озерна у простій і доступній формі написала про те, як працює мозок людини, що ним керує і як мозок керує потім організмом. Ви знаєте, як біологічні процеси впливають на психіку? А психіка потім на біологічні процеси? І навпаки. І так постійно. Бо кожна людина – це ціла система, де все пов’язане з усім.
Якщо ваш психологічний стан час від часу «не окей» – це нормально, якщо ви хочете змінити його – шукайте рецепти у книзі відомої біологині.
Коли я нарешті висплюся
Ольга Маслова, Ніка Бєльська
Метью Волкер, американський психолог та керівник лабораторії сну в Університеті Берклі якось написав: «Чим коротший ваш сон, тим коротше ваше життя».
У якийсь момент надвисока працездатність і продуктивність почала асоціюватися із меншою кількістю сну. Мало спати стало нормою, свої ранкові сторіс блогери-мільйонники починають із того, що вони спали 3/4/5 годин.
Біологині Ольга Мааслова і Ніка Бєльська у своїй книжці не закликають відпочивати по 10 годин, але цікаво пояснюють про основи: як працює біологічний годинник, що таке циркадні ритми та хронотипи, як налагодити правильні цикли сну у дорослих та дітей.
Гормони
Елеонор Морган
Жіноче тіло – дивовижний і незвіданий організм часто навіть для самих жінок. А ще світ стигм, стереотипів і оманливих фактів, у які із часом ми самі повірили.
Елеонор Морган розклала по поличках анатомію і розповіла про все, що щодня відбувається із жіночим тілом, пояснила причини і дала поради, як реагувати у тій чи іншій ситуації.
Вже не вперше ми рекомендуємо цю книжку не лише жінкам, аби розібратися із власним тілом, але й чоловікам, щоби розуміти, що у той чи інший період життя відбувається з близькими чи просто знайомими.
Поговоримо про місячні
Юмі Стайнс, Мелісса Кан
Здоров’я берегти треба з дитинства і розповідати у правильному віці про особливості росту, розвитку та вікових змін.
Для дівчаток-підлітків одна із найкращих книжок, яку варто почати читати з 9-12 років і продовжувати її періодично перечитувати років до 17-19. Загалом, вона буде корисна у будь-якому віці. 164 сторінок інформації та користі про особливі дні у житті кожної жінки.
Порада: якщо у дівчинки ще не почалися місячні, вона може підготувати перелік необхідних речей, щоб зустріти новий етап у всеозброєнні.
Прощайся з цукром. Інструкція зі здорового й щасливого життя
Моллі Кармель
Середньостатичний українець споживає 88 грамів цукру на день, у той час, коли норма – не більше 50 грамів. Людей, які не вживають цукру взагалі дуже і дуже мало, бо навіть коли ви не додаєте його у чай чи каву, цукор є у більшості продуктів.
Про шкоду цукру для людського організму написано вже дуже багато книжок, «Прощайся з цукром» – не просто одна із них.
Це перша книжка, де описані психо-емоційні складові стосунків із цукром: як виникає психологічна залежність від цукру і як з цим працювати.
Відновлення. Звільнення від наших залежностей
Рассел Бренд
Кожен із нас від чогось залежний, але хтось геть і не задумується про це, бо не вважає це проблемою. Рассел Бренд написав про всі свої залежності у житті, починаючи особливою увагою до шоколадних пампушок і закінчуючи залежністю від важких наркотиків.
Тут власна історія одужання, яку автор розділив на 12 кроків і детально описав про свої почуття на кожному із них. А також залишив питання-підказки, давши відповіді на які, кожен читач розбереться у собі та власних проблемах.
Витончене мистецтво забивати на все
Марк Менсон
Кожен із нас від чогось залежний, але хтось геть і не задумується про це, бо не вважає це проблемою. Рассел Бренд написав про всі свої залежності у житті, починаючи особливою увагою до шоколадних пампушок і закінчуючи залежністю від важких наркотиків.
Тут власна історія одужання, яку автор розділив на 12 кроків і детально описав про свої почуття на кожному із них. А також залишив питання-підказки, давши відповіді на які, кожен читач розбереться у собі та власних проблемах.
Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними
Анастасія Леухіна
Турбуйтеся про рідних та близьких! Добре було б, аби ця книжка не знадобилася нікому, але реальність трохи інша. Будь-хто може зіткнутися із невиліковною хворобою. Що робити? Куди бігти? Як лікувати і рятувати?
Кожен, здається, піклується про людину, яка захворіла. А на практиці виходить, що це ілюзія – ми можемо думати про те, як буде «правильно» і «як треба», але забуваємо про саму людину.
Ми всі колись помремо, а коли на наших очах помирає близька людина, вірити у це не хочеться. От і не приходить в голову, що замість «лікувати і рятувати» іноді треба просто допомогти людині жити і прожити той час, який їй відведено.
Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресій
Андерс Хансен
Екранна залежність призводить до стресів і депресій. А всі ми, люди 21 століття у більшій чи меншій мірі залежні від соцмереж, суспільного схвалення нашого вибору та життя. Цю книжку варто прочитати навіть для того, аби дізнатися, як активна діджиталізація впливає на наше фізичне і моральне здоров’я, сон; чому сповільнюється еволюція, як вижити у світі стресів та тривог і навіть отримаєте від автора прогноз на майбутнє – що буде з людським мозком далі?
Розумний кишківник. Як змінити своє тіло зсередини
Майкл Мозлі
Майкл Мозлі пише, що кишківник – це наш другий мозок, бо містить понад сто мільйонів нейронів — приблизно стільки ж, скільки й мозок кішки! Важливу роль він також відіграє і у формуванні імунітету людини, харчових звичок і саме від правильної роботи кишківника залежить наскільки добре ми будемо виглядати.
Простими, зрозумілими словами про корисні та шкідливі бактерії і бонусом – цікаві рецепти від лікаря-дієтолога в кінці книжки.