Заморозити весь світ однією краплиною

Є речовини, дорожчі за золото та страшніші за атомну бомбу. А вміщаються вони у звичайний термос.


Ім’я Курта Воннеґута часто почало з’являтися в українських книжкових новинах через переклади. Однією з таких стала «Колиска для кішки». Своєю мінімалістичною обкладинкою та бажанням нарешті познайомитися з творчістю цього письменника, книга і привабила.

Курт Воннеґут (джерело — libguides.depauw.edu)

Фото: libguides.depauw.edu

Курт Воннеґут — американський прозаїк, один з найвидатніших письменників ХХ століття, відомий своєю іронією та сатирою в текстах. З фото завжди на вас дивиться маленький вусатий чоловічок з розкішною шевелюрою. Саме з роману «Колиска для кішки», який вийшов у 1963-ому, 41-річний літератор і отримав світову славу.

Роман вважається науково-фантастичним і частково так воно і є. Історія розповідається від першої особи — письменника, який пише книгу про атомну бомбу.

Згодом він дізнається цікаву деталь: один з основних інженерів проекту бомби Фелікс Гоннікер винайшов дивовижну речовину лід-дев’ять, яка може заморожувати все, до чого торкається. Після його смерті цю субстанцію розділили між трьома його дітьми — Френком, Анжелою та Ньютом. Кожен з них має при собі речовину, яка здатна знищити все живе на землі. При цьому вони — всього-на-всього люди, зі своїми слабкостями, які можуть використати спецслужби. Тому світ як ніколи у небезпеці…

Книгу свого часу номінували на премію Х’юго — одну з найпрестижніших у науковій фантастиці. Хоче це жанрове спрямування в романі далеко не головне.

Разом з журналістом-письменником читач мандрує у пошуках героїв, які зможуть йому розповісти всю правду про лід-дев’ять. Цю історію ми збираємо по частинкам, які то там, то тут підкидає нам Воннеґут. Часто він взагалі веде зовсім в інших бік, ще більше заплутуючи нас.

Для цієї книги автор навіть спеціально розробив свою релігію — боконізм. Його сповідують всі місцеві жителі одного острова, хоча розуміють, що за це їх може чекати смертна кара. Особлива термінологія, закони та ритуали боконізму детально прописані. Я навіть спочатку думав, що це реальне вірування якогось острову.

Книга сповнена стьбом з деяких державних інститутів. Воннеґут доводить стосунки влади і релігії просто до абсурду, показуючи, як маніпуляціями можна тримати народ у покорі.

«Колиска для кішки» трохи нагадує «Янголи і демони» Дена Брауна — в обох романах вчені знайшли особливу речовину, навіть мінімальна кількість якої може накоти багато лиха, а головні герої багато мандрують. На цьому спільні риси книг з різницею у чотири десятиліття закінчуються.

Проте цей роман наврядчи чекатиме екранізація. Ця проза багато в чому будується на діалогах, а це важко буде відтворити, маючи дві години екранного часу. Тому, якщо хочете дізнатися про лід-дев’ять і до чого призводить його використання — гайда за книжкою.

Роман Воннеґута буде цікавий любителям наукової фантастики і неспішною, трохи іронічної прози. Також може зацікавити читачів, ласих до апокаліптики.


Схожі книги: «Янголи і демони» Дена Брауна.


Читати: 10 маловідомих фактів про Курта Воннеґута
Читати: 10 книг-антиутопій, в яких вам би не захотілося жити
Читати: 8 книжок для розуміння фантастики та літератури загалом від Михайла Назаренка
Читати: Фантастичні пригоди людини з марсіанською пропискою
Читати: Роман зі штучним інтелектом та нейромережами за півстоліття до екранізації «Привида в броні»

Роман Повзик
Запійний читач. Закінчив технічний університет, але замість дисертації з геомеханіки зайнявся медіакомунікаціями і консалтингом. Учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», яке організовує у Полтаві літературні заходи, зокрема презентації письменників (Іздрика, Кідрука, Жадана тощо). Намагається щодня писати по 1000 слів.
http://facebook.com/povzyk.roman

8 thoughts on “Заморозити весь світ однією краплиною

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь