Як стати першим. Історії найкращих українських стартапів

ІТ-сфера в Україні розвивається небаченими темпами. Що ж говорять про свій успіх найуспішніші компанії цієї галузі?


Книги про український ІТ-бізнес — таке ж рідкісне явище, як і взагалі про вітчизняне підприємництво. Тому коли щось таке як «Стартап на мільйон» Тімура Ворони виходить, то неодмінно купую і читаю.

Сам Тімур — український журналіст, який спеціалізується на ІТ-тематиці і пише матеріали для видань на зразок AIN, VC.ru, «Новое Время». У березні цього року разом з медіаменеджером Вірою Черниш вони запустили свою справу — допомагають українським стартапам отримувати публікації в українських та світових ЗМІ щодо свого проекту. Тому ця людина в темі подій українського технологічного бізнесу.

Книга «Стартап на мільйон» з’явилася у видавництві «Віват» цієї весни. У ній Ворона зібрав розповіді про успішні українські стартапи, які вже здобули визнання за кордоном, а його засновники стали рольовими моделями для багатьох молодих співвітчизників.

Тексти добре скомпоновані і перед читачем кожного разу постає історія спроб і поразок, впертої боротьби за досягнення мрії і зрештою тимчасову перемогу. Тимчасову, бо більшість цих проектів ще розвиваються і невідомо, якими ми побачимо їх через кілька років.

Серед героїв книги: Depositphotos, який входить у п’ятірку кращих фотобанків світу, Petcube — продуктова компанія, чий гаджет для спостереженням та грою з домашнім улюбленцем на відстані став хітом у США, Grammarly, що допомагає людям виправляти помилки у написанні текстів англійською, та багато інших.

Крім того, поряд з цими історіями, тут розміщені і роздуми людей, які не є стартаперами, але опікуються цією сферою, — інвесторами. Вони говорять про стан справ в Україні у цій сфері і з власного досвіду діляться порадами.

Ця книга дає надію. Разом з «10 успішними українськими брендами» вона показує, що українці не повинні відчувати меншовартість, а наполегливо працювати. Кожна історія у книзі Ворони — це розповідь про боротьбу мрійників-прагматиків за своєю ідею.

Ще одна важлива думка зі «Стартапу на мільйон»: не обов’язково перший проект стане успішним і зробить мільйонером. Можуть позиватися юристи, іноземний завод, який має випускати продукт, відмовиться це робити, давитиме конкурент у 10 разів потужніший. Може бути все. Але головне — рухатися і вчитися на власних помилках. Цей шлях проходили успішні сьогодні ІТ-компанії, перед якими відкриваються двері міжнародних інвесторів та які мають мільйонні бази користувачів.

Хочеться, щоб таких книг в Україні ставало більше, щоб підприємці у сфері ІТ бачили своїх колег і намагалися досягти їхнього рівня. Звісно, через кілька років книга застаріє: хтось продасть бізнес корпораціям, хтось збанкрутіє або розвинеться у більшу організацію. Але це ще краще покаже, наскільки динамічною є технологічна галузь.

Для кого: підприємці, програмісти, молоді люди, які бажають зробити свій стартап, журналісти.


Схожі книги: «10 успішних українських брендів» Богдана Ославського, «Як все починалося» Джессіка Лівінгстон.

Купити книжку в Yakaboo


Читати: 10 порад від засновників успішних українських брендів
Читати: Букви в епоху цифр: книги-провідники хащами технологічного світу
Читати: Прагнути до якості, спираючись на творчі підходи. Уривок із “Країни стартапів”

Роман Повзик
Запійний читач. Закінчив технічний університет, але замість дисертації з геомеханіки зайнявся медіакомунікаціями і консалтингом. Учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», яке організовує у Полтаві літературні заходи, зокрема презентації письменників (Іздрика, Кідрука, Жадана тощо). Намагається щодня писати по 1000 слів.
http://facebook.com/povzyk.roman

7 thoughts on “Як стати першим. Історії найкращих українських стартапів

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь