Вальтер Моерс — творець книжкового раю

Кожен поважний книгоголік мріє хоча б раз у житті опинитися у місці, повному книг. Старовинна бібліотека з древніми фоліантами й розписаною стелею… Заплутані лабіринти проходів у букіністичному сховищі… Вальтер Моерс — не зовсім книжковий фанат, але він зумів уловити усі можливі мрії читачів і втілити їх у реальність — на сторінках своїх історій. У створеній ним країні Цамонії яких тільки дивовиж немає, але найцікавіша — це Місто Замріяних Книг.


Вальтер Моерс, він же Мьорз, залежно від примхи перекладача, відомий у себе на батьківщині — у Німеччині — як один з найуспішніших авторів… коміксів. Художник за покликанням і жартівник за характером, Вальтер ще у 80-х роках почав малювати короткі сатиричні ескізи, які припали до душі багатьом популярним журналам, як от Kowalski і Titanic. На додачу до коміксів Моерс починає вигадувати дитячі історії, й одним із перших його персонажів був Капітан Синій Ведмедик. Він розповідав своїм читачам такі небилиці, що складно уявити, але хіба казки повинні бути правдоподібні? 🙂 Інший герой Моерса — вчений-всезнайко Шимоський, навпаки, розповідає наукові цікавинки, хоча у багатьох випадках ця наука є вигадана ним самим.

a91c8fba7a0b76aa0e548febd727cfc2

Фото: Pinterest

З часом формат коміксів та дитячих історій став для Вальтера Моерса затісним. Так з’являється на світ цілий цикл книг про Цамонію — дивовижний край з не менш дивовижними істотами, пригодами і навіть законами природи. Тут є і острови-людожери, і говірливі хвилі, і розумні динозаври, що пишуть книги, і страхітливі жахлики, і лякливі книжнеці… А щоб читачеві було легше їх уявити, автор сам же й проілюстрував свої історії. У кожній книзі на її героїв чекають карколомні пригоді, які пересічному читачеві годі й уявити, проте Моерс не був би Моерсом, якби все не обходилося без щедрої порції іронії і, звісно, хороших фіналів. Його книги наповнені загадками, посиланнями до відомих творів минулого, анаграмами й просто цікавинками, які приємно розгадувати.

Світ хоч і має абсолютно нереальну фізику, в усіх книгах не втрачає й краплі правдоподібності: він прописаний у деталях, і у жодній книзі ви не знайдете суперечностей.

Можливо, тому що закони цього світ досконало знає лише його творець 🙂 Для любителів довготривалих циклів Моерс також приготував сюрприз — хоч будь-яка книга й цілком самостійна в циклі і має свій фінал, у кожній з них ви хоча б краєм ока зможете помітити знайомих героїв, які були головними дійовими особами в інших цамонійських історіях.

Читати: Плаский світ Террі Пратчетта: як не заблукати і не звалитися за Край

Синий_Медведь_(англ.)

„13 1/2 життів капітана на ім’я Синій Ведмідь“


Першою у Цамонійському циклі вийшла книга-автобіографія уже відомого Синього Ведмедика, проте тут він ще не старенький дідусь, що розповідає байки, а Ведмідь у самому розквіті сил. Він стверджує, що у нього 27 життів, і кожне з них він проживає настільки дивовижно і захопливо, що залишається тільки дивуватися. Якось ціле життя він провів в океані, теревенячи з хвильками-базікалками, аж доки вони ледь не позбавили його здорового глузду. Іншим разом його затягло у смерч, і в його серцевині він пробовтався ще одне життя разом з іншими нещасними. А ще було так, що Синій Ведмідь забрів у лабіринт печер, який насправді виявився мозком сплячого велетня, тож Ведмідь знайшов його центр сну і диригував снами… Фантазія у Моерса безмежна, і складно уявити, яким чином усі ці дивовижі вмістилися у його голові, а проте — усі вони до ваших послуг у цій легкій і захопливій книзі.

Читати: Як не заблукати у лабіринті-цвинтарі забутих книжок

81xPtGy5DkL

„Румо й дива у темряві“


Якщо разом з капітаном Синім Ведмедем ми подорожували Цамонією й пізнавали її дива, то Румо зможе розказати дещо про її історію, деяких особливо талановитих представників і — любов, жоден цикл без неї не обійдеться 🙂 Румо — вольпертингер, суміш вовка й оленя (в Цамонії й не таке буває), і він, як і кожен представник його виду, вміє бачити запахи у темряві. Ще Румо чудово вдаються бійки, у нього є друг черв’якул (гібрид черв’яка й акули) й меч-шизофренік. Румо йде за своїм покликанням, знаходить любов, а потім мусить її рятувати від звихнутого андроїда. Ця історія уже більш бойова й насичена дією, ніж розважливо-кумедна подорож Синього Ведмедя, але ви навіть і не уявляєте, скільки ще надзвичайного чекає на вас у цій книзі 😉

produkt-2579

„Місто Замріяних Книг“


Тут література й життя ніби злилися воєдино, і все оберталося навколо друкованого слова. Це моє місто. Моя нова батьківщина.

„Місто Замріяних Книг“, певно, найвідоміших роман Вальтера Моерса. Воно й не дивно, адже одними з героїв цієї історії є живі книги — вони живуть у Книгомісті уже багато років у старих букіністичних крамницях і мріють про те, що колись їх знайде читач. Історію розповідає динозавр Хільдегунст Мифоріз, письменник-початківець, що мріє про славу. У спадок він отримав 10 сторінок рукопису, який здався йому шедевром усіх часів і народів, і Мифоріз вирушає на пошуки загадкового автора у Книгомісто. Тут будуть і загадки, і несподівані небезпеки, й найкращі історії у світі, а головне — тут усе й вся буде присвячене книгам.

І ще багато-багато цікавого й несподіваного в інших книгах Цамонійського циклу…


Історії Вальтера Моерса зачаровують. Інколи здається, що для того, щоб так детально й цікаво описати цілковито незвичний світ, йому довелося там побувати. Істот, які він описує, ви не зустрінете більше в жодній книзі, а про їхні неймовірні пригоди годі й говорити. Без сумнівів одне — якщо ви любите незвичні історії, жарти й загадки, Цамонія стане вашим улюбленим місцем для книжкової відпустки.

Писати може кожен… Одні пишуть трішки краще, ніж інші, — таких називають письменниками. Дехто вигадує краще письменників. Їх називають творцями. Але є ще творці, які вміють писати краще, ніж інші творці. Для них поки не знайшли імені. Це ті, кому доступний Орм.

Читати: Макс Фрай: вершитель із 20-річним стажем


Катерина Гавриш

Катя Гавриш
Редактор і книжковий маніяк. Отримала диплом видавця, але життя вперто тягне мене в IT, тому нині техписьменник. Вірю, що читання книг — найпростіший шлях до безсмертя. Обожнюю подорожі на мотоциклі за відчуття свободи. І ще котів, бо вони точно прибульці з інших планет чи вимірів і щось знають. Мрію відвідати Єхо і Плаский світ — як не вві сні, то хоча б у наступному житті.
http://facebook.com/kate.gavrysh

14 thoughts on “Вальтер Моерс — творець книжкового раю

  1. Будь ласка, завезіть “Місто замріяних книг”, бо в Україні ніде неможливо купити

  2. Скоріш за все, російськомовний наклад “Міста замріяних книг” вже закінчився, останнє видання датоване 2007 роком. Тому сподіваємось на нові наклади, а ще краще на українські переклади Моерса.

  3. “Ексмо” анонсувало вихід “Лабіринту замріяних книг” – другої частини історії – у квітні. Маємо надію, що й першу до того часу перевидадуть.
    Але український, звісно, найбажаніший, передайте ще й видавцям 🙂

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь