Дмитро Стретович для #ПроЧитання: «Мені комфортно читати будь-де!»

Дмитро Стретович – співзасновник LITOSVITA (Центру літературної освіти), співзасновник і директор Видавництва Pabulum, менеджер культурних проектів. Поговорили з Дмитром про його читацькі вподобання в рамках рубрики #ПроЧитання.


Що читаєш зараз?

Читаю «Емоційний інтелект» Даніела Гоулмана. Ця тема – великий тренд останніх років, тому читаю, щоб зрозуміти і розібратися в суті і матчастині емоційного інтелекту.

Паралельно перечитую Ернеста Гемінґвея (нещодавно ВСЛ видали «Старий і море», «Фієста» і буде ще). Просто тому, що раніше не читав його українською, а треба 🙂


Якому жанру загалом надаєш перевагу?

Загалом останні роки переважно це нон-фікшн. Щодо худліту – люблю історичні романи (а ще краще, якщо є поєднання різних жанрів, наприклад, як в «Ім’я рози» Умберто Еко – тут і детектив, й історичний роман).


Якою для тебе є ідеальна атмосфера для читання? І яку обираєш паперову чи електронну книгу?

Особливих вимог до «атмосфери читання» не маю – мені комфортно читати будь-де. Те саме і з носіями – читаю і паперові, і електронні книги. Не склалося хіба що з аудіокнигами.


Чи маєш якісь системи для читання?

Ні, це ситуативно. Колись пробував побудувати систему – читати три книги паралельно (наприклад, нон-фікшн, складний роман і легку жанрову прозу). Але в мене це не працює. Якась книга затягує, і поки не дочитаєш – не відкладеш, якусь книгу треба терміново прочитати, якась просто «не йде» – і на неї взагалі забиваєш.


 Скільки книг в твоїй бібліотеці?

Три стелажі. У кількості назв ніколи не рахував (і не планую :))


Ти — співзасновник Центру літературної освіти. З чого все почалося?

З того, що 5 років назад (коли ми починали) ця ніша була абсолютно вільною, а тема хороша і нам цікаво – треба було братися! Власне ми почали з Літшколи в Карпатах, а далі це вже перетворилось на систематичну роботу з масою курсів і в різних напрямках – письменницька майстерність, книжковий бізнес, редагування, переклад тощо.

13_3_06


Сьогодні ти ще й директор видавництва Pabulum. Як вдається поєднувати?

Це близькі сфери, тому не так і складно поєднувати. У нас схожі аудиторії, багато контрагентів перетинаються, навіть автори і редактори – часто це ті люди, з якими працюємо і в рамках LITOSVITA, і в рамках Pabulum. Словом, працюю в одній парадигмі.


Ви видали поки небагато книг, але все ж, якою пишаєшся найбільше?

Які б класні книги не вийшли в нас у майбутньому, найкращою завжди буде наша перша книжка – це «Як писали класики» Ростислава Семківа.


Ось і завершився такий очікуваний Книжковий Арсенал. Розкажи про новинки, які ви представили?

У нас вийшло дві книги – обидві на тему читання. Це воркбук «проЧИТАНЕ» – тут можна у цікавій формі фіксувати свої враження від книжок, і ще там багато рекомендаційних списків, таблиць та інших фішок, і все це красиво проілюструвала Софія Філіпчук. Друга новинка – це книга Ростислава Семківа «Як читати класиків».


Що надихнуло на створення воркбуку «проЧИТАНЕ»? Чия це ідея?

У вересні ми видали воркбук «Пиши сильно» – він для тих, хто пише або хоче писати, і за допомогою теорії, порад і практичних вправ зможе прокачати свої навички. І після того ми задумались: воркбук для тих, хто пише, в нас є, але нема для тих, хто читає. Загалом, на Заході досить популярний такий тип видань, як reading journal. Очевидно, треба було таке створити і в Україні.


Книгу Ростислава Семківа «Як писали класики» хвалили абсолютно всі. Зараз дочекалися «Як читати класиків». Чи можна розраховувати на продовження серії?

Скоріше так, ніж ні, але про це дуже рано говорити – лиш нещодавно вийшла друга книга, треба ще її «донести до читачів» 🙂


Які видавничі плани на 2018 рік?

З найближчого – в нас вийде книга розмов Юрія Андруховича і Олександра Бойченка. Це глибокі і чесні діалоги про літературу, мистецтво, шлях митців і т.п.


Якщо пофантазувати і уявити, що маєш нагоду випити кави з будь-яким автором не залежно від часу і країни в яких він жив, хто  був би у твоїй компанії?

З Аристотелем (але, думаю, з ним довелося б випити не каву, а вино :)) З ближчих до нас у часі – це Умберто Еко.


І на останок, ТОП-5 нон-фікшн книг, які радиш прочитати всім.

  1. Стівен Кові «7 звичок надзвичайно ефективних людей»;
  2. Роберт Чалдіні «Переконання»;
  3. Деніел Рус, Джеймс Вомак, Деніел Джонс «Машина, що змінила світ»;
  4. Мег Джей «Важные годы»;
  5. Ростислав Семків «Як читати класиків».

Читати: Мар’яна Савка: «Ми пишаємося не книжкою, а загалом процесом, неперервним процесом видання важливих, цікавих і непересічних книг»

Читати: Ілларіон Павлюк: «Бажання стати письменником з’явилося ще в 10 років»

Катерина Савенко
Люблю читати. Особливо осінніми вечорами, загорнувшись у теплу та м’яку ковдру. Перевагу надаю художнім романам на основі реальних подій. Хоча, не проти й динамічного детективу чи професійної нон-фікшн літератури, адже вчитися ніколи не пізно. А ще обожнюю спілкуватися з творчими людьми, готувати і танцювати.

166 thoughts on “Дмитро Стретович для #ПроЧитання: «Мені комфортно читати будь-де!»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь