- Професійний велогонщик Ярослав Попович впізнав в Олесеві себе, а автори тревел-проєкту «Двоколісні хроніки» відзначили пізнавальний контекст — говоримо про першу дитячу книжку про веломандри та велосипеди від Yakaboo Publishing. Юрій і Тетяна Гайдай розповідають про різні види велосипедів, з чого їх роблять, велоінструменти та чарівний герметик, харчування та тренування для велосипедистів, а також про підготовку до подорожей на ровері.
- «Швидконіжка і дуже велосипедна пригода» запрошує дітвору до двоколісних пригод! Три, два, один! Руш!
- Чого не зробиш заради свого хобі
- Олесь і його велосім'я
- Види роверів
- Тренування для велосипедистів
- Підготовка до виїзду
- Стильні окуляри в кожній книжці
- Гайда читати!
- Кому варто читати
- Кому не бажано читати
- Схожі книжки
- Авторка: Любов Ляшко
Професійний велогонщик Ярослав Попович впізнав в Олесеві себе, а автори тревел-проєкту «Двоколісні хроніки» відзначили пізнавальний контекст — говоримо про першу дитячу книжку про веломандри та велосипеди від Yakaboo Publishing. Юрій і Тетяна Гайдай розповідають про різні види велосипедів, з чого їх роблять, велоінструменти та чарівний герметик, харчування та тренування для велосипедистів, а також про підготовку до подорожей на ровері.
«Швидконіжка і дуже велосипедна пригода» запрошує дітвору до двоколісних пригод! Три, два, один! Руш!
Чого не зробиш заради свого хобі
Юрій і Тетяна Гайдай — автори дитячої книжки Yakaboo Publishing «Швидконіжка і дуже велосипедна пригода». Вони не професійні велосипедисти і під їхнім авторством не вийшло поки десятка видань. Історія про хлопчика Олеся — це їхня дебютна книжка.
А почалося все з любові до роверів! Автори просто фанатіють від велоподорожей і це захоплення змалечку передають своїм дітям.
Якось Юрій і Тетяна замислились, як допомогти іншим батькам-велосипедистам (і не тільки) привити дітворі любов до двоколісного та перетворити велопрогулянки на улюблене дозвілля. Рішення достатньо нестандартне, але дуже класне. Це — написати дитячу книжку з захопливими пригодами та корисною інформацією для малих спортсменів. І ось ми тримаємо «Швидконіжку» у руках.
27 червня на Книжковому Арсеналі видавництво Yakaboo Publishing провело презентацію книжки.
Олесь і його велосім'я
Книжку можна умовно поділити на дві частини — історія хлопчика Олеся та велоінформація. Вставки з пізнавальним матеріалом винесено на окремі сторінки та виділено кольором: усе надруковано на оранжевому фоні. Тому їх легко знайти (навіть після прочитання історії).
Ми познайомимося з Олесем, його мамою, татом і братиком Лук’яном. У них справжнісінька велосім’я. У мами — міський велосипед з жіночою рамою та велокріслом для молодшого синочка, у тата — такий самий, але з чоловічою рамою, в Олеся — гірський, а в Лук’яна — біговел. Навідаємося до веломайстерні, що облаштували на першому поверсі їхнього будинку. І, звісно ж, відправимося у велоподорож у Карпати. Але кожна важлива мандрівка вимагає серйозної підготовки.
Види роверів
Разом з героями діти дізнаються про те, які бувають велосипеди, та зможуть визначити, на якому катаються саме вони. А ще ці знання допоможуть під час вибору нового ровера.
Є безліч різновидів велосипедів. Ось деякі з них:
- гірський;
- міський;
- шосейний;
- гравійник;
- циклокрос;
- фетбайк;
- туринг;
- ендуро;
- даунхільний;
- BMX.
Найпопулярніші в цій десятці — це гірський, міський і шосейний. Чим вони відрізняються? З чого роблять ровери? Не будемо розкривати всі секрети. Дізнаєтеся з книжки.
Тренування для велосипедистів
Велосипед у нас є, тому можна й у велопохід з Олесем збиратися. Але не варто поспішати, адже спершу потрібно ретельно підготуватися. Тому перейдемо до надважливого етапу — тренування.
«Правильні тренування починаються з правильного харчування!», — вчить тато Олеся.
Перед тривалим фізичним навантаженням потрібно поїсти те, що надасть організму паливо на довгий час. Наприклад, макарони або вівсяну кашу з сухофруктами. Для чого? Щоб раптово не запаморочилось і енергії вистачило надовго. Але, збираючись у тривалу мандрівку, варто подбати про перекус. Це може бути банан або злаковий батончик.
Також потрібно заздалегідь подбати про фізичну витривалість, а для цього регулярно вибиратися на велопрогулянки, поступово збільшуючи навантаження.
«Нам потрібно тренувати витривалість. Тобто привчати тіло довгий час виконувати фізичну роботу. Не надто складну і не надто легку. Що більше кілометрів ми накрутимо, то краще привчимо до навантажень наші м’язи та наші серця».
Підготовка до виїзду
Вирушаючи в далеку подорож, доцільно подбати і про велосипед — перевірити його справність, змастити ланцюг та взяти з собою велоінструмент і необхідні запчастини.
Ось список речей, що слід мати з собою для усунення несправностей під час тривалої подорожі:
- мультитул;
- велосипедний насос;
- кілька латок і клей або запасну камеру;
- запасні гальмівні колодки;
- ланка, якою можна зчепити розірваний ланцюг;
- запасний гак, на який кріплять задній перемикач;
- пляшку з мастилом для ланцюга.
Стильні окуляри в кожній книжці
У кінці книжки, в обкладинці, вас чекає подарунок — окуляри у формі велосипеда. Їх потрібно витиснути, прив’язати гумку і можна носити. Цей модний аксесуар можна одягати коли та куди завгодно.
А ще тут є сторінка з наліпками.
Кому варто читати
Книжка сподобається всім дітлахам, байдуже, чи вони вже катаються на велосипеді, чи ні, і навіть дорослим. Звісно, велосипедистам вона особливо припаде до душі.
Кому не бажано читати
Тим, хто переконаний, що знає все про велосипеди та поїздки на довгі дистанції.