Чим зайнятися в ліжку: неочевидні варіанти

Часто хочеться не вилазити з ліжка, однак здається, ніби ми так все пропустимо і не зможемо нічого досягти, розлігшись у м’якенькій постелі. Та історія доводить, що все не так, і багато визначних людей вміли не встаючи з ліжка правити цілими країнами. А що ще можна зробити у ліжку? Розповідаємо справжні “лайфхаки” з історії, які можна знайти у книзі «Чим ми займалися в ліжку. Історія ліжка і його вплив на біографії великих людей».

Отже, у ліжку можна...

...вигадувати ідеї

Багато цікавих ідей виникли у людей в ліжку, чи то пак, уві сні. Так сюжет відомого роману про монстра і його творця «Франкенштейн» його авторці Мері Шеллі спочатку наснився. «Термінатор» спав на думку Джеймсу Кемерону в лихоманці, коли він хворів, — режисер побачив дивні видіння міста майбутнього, де він був відстороненим чужинцем. Багато інших визначних речей — винайдення ДНК, пісня Yesterday авторства Пола Маккартні, методи досліджень Декарта…

Сон — це складний для усвідомлення людством стан; він показує мозку продукти його ж діяльності, не затьмарені обмеженнями повсякденності, тож сни можуть підказати і вам теж якусь незвичну ідею.

...стати відомим, полежавши на чужому ліжку

Акторка і модель Елізабет Герлі у 2015 році вчинила нечуване — полежала на чужому ліжку. Ще й зробила при цьому фото в соцмережі. Ліжком було Велетенське ложе (це його дійсна назва) в Музеї Вікторії та Альберта, і акторка, попри сигналізацію, переступила через загорожу і вмостилася прямісінько на експонаті. Зірку відразу попросили покинути музей. Цю новину широко висвітлили таблоїди, додавши їй популярності (славнозвісне фото і досі можна глянути тут).

Велетенське ложе здатне розмістити 4 пари, але в 1684 році навіть зафіксували випадок, коли на ньому вмістилися і провели ніч 52 особи. “Ліжечко” кочувало від готелю до готелю; про нього навіть згадав Шекспір у «Дванадцятій ночі». 

Велетенське ложе; його розміри становлять 267 cм у висоту, 326 cм у довжину та 338 cм у глибину

...вести душевні розмови

Ну хто не любить зручно вмоститися і просто побалакати? Англійський чиновник Семюел Пепіс любив спати поряд із друзями, щоб було з ким побалакати. Він запрошував знайомих поговорити у справах саме запевненням, що в нього можна буде опісля поспати; деяких своїх друзів він класифікував саме за розмовами перед спільним сном. Хтось у нього був «здатним розмовляти на більшість повсякденних чоловічих тем», а когось він вважав «добірним компаньйоном».

В Японії існує ціла культура спільного сну, сойн. Вважається, що засипати поряд, в обіймах з іншою людиною збільшує наше відчуття захищеності і комфорту (на цьому непогано також вирішили заробити, створивши кафе Soineya, де за коротенький 20-хвилинний сон з кимось під боком доведеться сплатити $38, а ось за повноцінні 10 годин сну — аж $640). 

...вирішувати робочі питання

Король Людовик XIV ефективно керував Францією прямісінько з ліжка — тому він обожнював цей тип меблів і мав близько 25 різних моделей ложа. Якось на знак вдячності Людовик навіть подарував ліжку своєму лікарю, вважаючи це, вочевидь, доволі цінним на той час подарунком. Вранці, ще бувши в ліжку, Людовик ухвалював рішення, видавав постанови і приймав тих, кому пощастило отримати привілейований доступ до його покоїв; і цей щільний графік, який завжди був незмінний на покору звичкам Його Величності, містив доволі урочисту церемонію підйому. Придворні, які бажали мати більший вплив, платили золотом за право перебування у королівській спальні, де вони спостерігали за королем з-поза позолоченої балюстради. 

Вінстон Черчилль, який взагалі спав дуже мало, саме через що, цілком імовірно, у нього могла розвинутися депресія, теж, однак, любив вести ділові перемови у своїй спальні. Одягнений у червоний з золотом халат, з тацею зі сніданком на тумбі поблизу ліжка Черчилль зустрічав у себе вдома інших високопосадовців. 

КІмната Черчилля у графстві Кент

Варто зазначити, що авторка цього матеріалу теж дописувала його у ліжку для атмосфери. І ви вмощуйтеся зручніше, підкладіть під вушко подушку і зважтеся замовити ідеальну книгу для читання перед сном та у вихідні, коли ліжечко не хоче вас від себе відпускати: «Чим ми займалися в ліжку». До речі, книжка є науковим проєктом Єльського університету, а її авторами — професор антропології Браян Фаґан та дослідниця археології Надя Дуррані. 

7 thoughts on “Чим зайнятися в ліжку: неочевидні варіанти

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь