Про фізику і не тільки. «Блез Паскаль»

Усі фото: Ірини Юрченко

Соромно зізнатися, але про Паскаля я знала зовсім небагато. Якісь уривки шкільних уроків із фізики, невиразні спогади про те, що тиск вимірюється в паскалях і… все. Я із задоволенням взялася за читання дитячої біографії – дізнатися в загальних рисах про цю людину. Але навіть не здогадувалася, скільки цікавих фактів про життя такої Особистості відкриє мені книжка Ольги Опанасенко «Блез Паскаль»! До вашої уваги: французький математик, механік, фізик, літератор, філософ, геній – Блез Паскаль.


Коротке, але таке насичене життя Паскаля – це джерело натхнення, справжній приклад кожному з нас. Людина, яка поєднувала в собі непоєднуване, не зупинялася на досягнутому і завжди прагнула більшого. Ніщо не могло зламати цього самовідданого мислителя, про що і розповість біографія серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей».

16_2_03

Цікаво і доступно, з гарними ілюстраціями, книжка познайомить дитину з життям видатного Блеза Паскаля. Хвороби з самого народження і стан сім’ї, навчання у власного батька і перші дослідження, довгі й важкі пошуки відповідей на бентежні питання, теорія ймовірностей і неймовірні ідеї. З ким працював Паскаль? Чому читав праці Евкліда замість підручників? Де проводив дозвілля в 13 років і яку теорему описав в 16? Досягнення Паскаля вражають, особливо в такому ранньому віці!


Крім винаходів і роботи Паскаля, у книзі багато фактів про його не менш цікаву сім’ю. Чи дружив Блез зі своїми сестрами? Чому батько генія посварився з Рішельє? Завдяки кому сім’я була врятована від гніву кардинала? Чому сестри Паскаля відреклися від світського життя, а одна з них навіть пішла в монастир? Хто був з Блезом до кінця його днів? Згуртованість цієї родини вражає, попри всі труднощі та перешкоди, ці люди ставилися одне до одного з великою повагою й любов’ю. А найцікавіше те, що захопленням Паскаля ніхто не перешкоджав, ба більше – батько підтримував сина в усіх починаннях і сприяв його розвитку і професійному зростанню.

Окреме місце в книзі посідає захопленість Паскаля релігією, здавалося б, абсолютно несумісною з наукою річчю. Він не просто цікавився християнством, а намагався відректися від своєї гріховної допитливості й наукової діяльності. Блез вів досить скромний спосіб життя, багато робив для жебраків і навіть усамітнювався в монастирі, відмовляючись від матеріальних благ. Вчений по-справжньому переживав про подальшу долю своєї душі, багато думав про це і навіть писав.


І найголовніше: спадщина Паскаля. Попри стан здоров’я, який серйозно псував життя, Блез Паскаль багато працював. Машина, яка здатна сама виконувати арифметичні операції, омнібус – громадський транспорт, трактати і теореми, барометр і теорія ймовірностей… Чи знали ви, що шприц – винахід Паскаля? І хто порахував масу повітря в атмосфері Землі?

Добре, коли, назвавши когось, забувають додати, що він «математик» або «проповідник», або вирізняється красномовством, а просто кажуть: «Він – порядна людина». Мені до душі лише ця всеосяжна якість.

Попри всі свої досягнення і праці, Паскаль був скромною людиною – що дуже дивує, з огляду на його славу.

«Блез страждав від болю і слабкості, але ще більше його мучили думки, що він даремно розтратив своє життя. Математичні відкриття, фізичні досліди, філософські диспути, розв’язання задач, які просунули науку на десятиліття вперед, – все це здавалося йому неважливим. Замість усього цього, думав він, потрібно було допомагати своїм ближнім – справами, словами, грошима».

16_3_03

«Блез Паскаль» – справжня знахідка не тільки для будь-якого школяра, а і для всієї родини. Історія життя Паскаля не тільки розкриває долю одного з найгеніальніших людей, а й вчить справжніх цінностей – любові до ближнього, пошуку духовного й самовідданій роботі над собою. Питання наприкінці кожного розділу допоможуть дитині закріпити знання, а різні наукові факти – більше розвиватися. Легко про складне, захопливе й зі здоровою дозою мотивації та натхнення.

Лише закінчуючи книгу, ми розуміємо, з чого слід було її почати.


Читати: Не «Сніданком» єдиним

Читати: Розповісти дитині, як з’явився iPhone


Придбати книжку в Yakaboo

Ирина Юрченко
Книжный инста блогер, основательница проекта Chitachi, фотограф и мама. Читаю практически всё, что попадется под руку: от сильно классики до детских картонных книжечек. Фанатею от Толстого и Кинга, не могу пройти мимо литературы о войне, плачу над “Отверженными” и жду письмо из Хогвартса. Мечтатель, верю в то, что книга может изменить жизнь. К лучшему конечно же!:)
https://www.instagram.com/irinyurch/

9 thoughts on “Про фізику і не тільки. «Блез Паскаль»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь