Що читають експерти з емоційного інтелекту: мастрід бізнес-тренерки Олени Сисоєвої

Олена Сисоєва — бізнес-тренерка, коуч, ведуча Школи тренерів і Школи Емоційного інтелекту в Україні та Білорусі, психотерапевтка і член Міжнародної Асоціації позитивних психотерапевтів WAPP.

2 червня Олена виступить на Шостому жіночому фестивалі-марафоні Best Woman, де розповість більше про емоційний інтелект. А поки вона поділилася з блогом Yakaboo своїм мастрідом.

Хорхе Букай «Любить с открытыми глазами» (АСТ, 2012)

Я впевнена, що ця книга буде корисна практично кожному. Для мене вона стала відкриттям і відповіддю на багато питань, що мучили мене роками. Про головне. Про кохання. Про відносини. Головна причина нашого невдоволення іншою людиною, яка виявилася далекою від нашого ідеалу, полягає в нашій власній нездатності визнати в собі ту саму межу, яка нам не подобається в партнері. За короткий період закоханості нам зазвичай не вдається розпізнати в собі цю рису. Ту рису характеру, яку ми категорично заперечуємо і яка, однак, вкрай негативно впливає на наші особисті стосунки. Ми плекаємо своє «ідеальне я», заперечуючи в собі небажані риси. Ми витрачаємо величезну енергію на підтримку власного «ідеального образу», вільного від недоліків, які інша людина відкрито демонструє. Я знаю, що багато хто, як і я, люблять праці Хорхе Букая, але в цій книзі несподівано розкривається ще й його літературний талант. Я рада повідомити, що книга доступна в електронному варіанті. І нарешті, розв’язка історії, що лежить в основі сюжету цієї книги, відповідає правилам будь-якого добротного роману: вона несподівана й оригінальна. І точно вас здивує 🙂

Що може бути корисніше книги з саморозвитку? Лише книга про відносини в парі. Книга Сью Джонсон «Обійми мене міцніше» – хороше продовження досліджень в ніжній області міжособистісних відносин, початих в книгах Естер Перель «Розмноження в неволі» і Кассандри Філліпс «Парадокс пристрасті» (якщо ще не читали — дуже рекомендую!). Успіх, досягнення, самореалізація — все це чудово. Але по-справжньому наше відчуття щастя і задоволеності життям визначається якістю відносин з тими людьми, які становлять найбільший найближче оточення. Інтимне коло. Постійні близькі стосунки — запорука не тільки фізичного, а й ментального й емоційного здоров’я. Тільки вибудовувати по-справжньому близькі, а не насильницькі відносини, нас ніхто не вчив. Причина розпаду шлюбів не в конфлікті, що виходить за рамки, а у втраті прихильності й емоційної чуйності. Любов — це, в першу чергу, душевна близькість, через яку задовольняється внутрішня потреба будь-якої людини в безпечній емоційній прихильності. Відносини в парі схожі на рухи канатоходців, які підтримують і страхують один одного над прірвою. Щоб балансувати, ми повинні підлаштовуватися під рухи партнера і чуйно реагувати на його емоції.

Сім діалогів про любов і практичні вправи складають основу книги. Ці діалоги — результат багаторічних досліджень Сью і її терапевтичної роботи з парами. Сім діалогів. «Три години для прочитання. І ціле життя — для впровадження.»

Татьяна Леус «Папины дочки и маменькины сынки: Игры, в которые играют семьи»

Книга, яку вперто рекомендую читати всім дорослим! У продовження «Ігор, в які грають люди» Берна — не менше глибока і сповнена відкриттів книга Тетяни Леус “Папины дочки и маменькины сынки: Игры, в которые играют семьи”. «Маніфестом» записала собі, вивчила напам’ять кілька головних думок: – Я не дорікаю. – Я не ставлю ультиматумів. – Я не йду на жертви заради подяки. – Я не засуджую. – Я дозволяю іншим зустрічатися з наслідками своїх дій або бездіяльності. – Я не привласнюю собі проблеми близьких мені людей. – Я не даю порад у справах, які мене не стосуються. – Дбати про себе неегоїстично. – У мене має бути час на власні інтереси. – Піклуючись про себе, я стаю наповненою, і мені є що віддавати. – Я висловлюю свою думку в формі “Я думаю …”; “Я відчуваю …” і припускаю, що в іншого може бути інша точка зору на цей рахунок. – Найголовніша моя відповідальність — відповідальність за себе і за свої вчинки. – У випадку, коли я ні про що не прошу, інший може зробити висновок, що мене все задовольняє, влаштовує. – Якщо мені потрібна допомога, я прошу про неї. – Якщо виникає проблема, я говорю про неї відразу або не кажу про неї ніколи. І головне! Щоб отримати любов, необхідно розвинути здатність любити себе.

Мені здається, саме цієї книги не вистачало в моїй особистій бібліотеці всієї літератури з емоційного інтелекту. На кожному тренінгу з EI — корпоративному, відкритому — традиційно піднімаються питання взаємин у парі. Книга — прекрасний підручник, заснований на реальних дослідженнях лабораторії любові (Love Lab), створеної Джоном і Джулією Готтман в 1999 році в Сіетлі, де вивчають життя пар в довгостроковій перспективі. Що відрізняє міцні й гармонійні союзи від тих, які іноді яскраво спалахують і швидко гаснуть? За даними лабораторії для міцних відносин потрібно, щоб обидва партнери швидко і чесно відповіли “так” на три, здавалося б, прості запитання: 1. Чи хотіли б ви дружити з цією людиною? 2. Чи поважаєте ви цю людину як особистість – з його цінностями, уподобаннями, способом життя? 3. Чи готові ви змиритися з тим, що деякі недоліки ніколи не зникнуть? Чи хочу я сказати своїм «я люблю тебе» те, що мені вдалося переконати себе, що з часом те, що мене не влаштовує, згладиться? Або я можу сказати: «Те, що я люблю в тобі, так унікально, так потужно і так бажано для мене, що я люблю тебе попри все те, що відрізняє і завжди буде відрізняти тебе від мого ідеалу». Чи можу я сказати собі з граничною відвертістю, що люблю тебе з усією твоєю правдою?… Є над чим замислитися.

Отто Кернберг створив сучасну психоаналітичну теорію особистості і власний психоаналітичний метод, запропонував новий підхід до терапії пограничних розладів особистості і новий погляд на нарцисизм. А потім раптом змінив напрямок досліджень і вразив усіх книгою про любов і сексуальність. Розумінню найтонших нюансів цих делікатних відносин можуть позаздрити не тільки його колеги-психологи, а й поети. Дев’ять характерних рис зрілої любові за Отто Кернбергом: 1. Інтерес до життєвого плану партнера (без руйнівної заздрості). 2. Базова довіра: обопільна здатність бути відкритими й чесними, навіть щодо своїх недоліків. 3. Здатність до цього прощення, на відміну від мазохістського підпорядкування чи заперечення агресії. 4. Скромність і подяка. 5. Загальні ідеали як основа спільного життя. 6. Зріла залежність; можливість прийняти допомогу (без сорому, страху або провини) і надати допомогу; справедливий розподіл завдань і обов’язків – на відміну від боротьби за владу, звинувачень і пошуків правих і винуватих, які ведуть до взаємного розчарування. 7. Постійність сексуальної пристрасті. Любов до іншого, попри тілесні зміни та фізичні вади. 8. Визнання неминучості втрат, ревнощів і необхідності захищати кордони пари. Розуміння, що інший не може любити нас точно так само, як ми любимо його. 9. Любов і оплакування: в разі смерті чи розлуки збоку партнера втрата дозволяє нам повною мірою зрозуміти, яке місце він займав в нашому житті, що веде до прийняття нової любові без почуття провини.

Одна з найбільш шкідливих звичок — покладати провину за всі наші біди й розчарування на «наше суспільство». Ми звикли звинувачувати «цю систему» ​​за людські приниження і злидні, пов’язуючи свої проблеми і проблеми інших людей з вадами «нашого суспільства». Цікаво, що розчарування, в яких ми звинувачуємо нашу систему, широко поширені і в інших країнах. Вони існували і в інші часи. І навіть часто набирали і набирають ще жорстокіших форм, але про це не говориться публічно. Погляд на світ крізь окуляри «системної кризи суспільства» подібний до наркотику: до нього швидко звикаєш, а потім не можеш зупинитися. Ми можемо почати використовувати цей сурогат наркотику, помітивши, що легше буде бути прийнятим соціальною групою, якщо розділяти її критичне ставлення до «системи». І ми продовжуємо існувати з цією ментальною звичкою, щоб не зашкодити своїй кар’єрі і стосункам із друзями, які будували стільки років. Вас можуть презирливо назвати «ботаніком», якщо раптом ненароком піддасте хоч якомусь сумніву загальну ворожість стосовно «системи». Вас можуть обізвати «мажором», якщо ви раптом вирішите взяти на себе відповідальність за власне щастя. Вас можуть навіть почати звинувачувати вас у своїх нещастях. Але у вас є вибір. Коли ви перестаєте вірити в те, що система може зробити вас щасливим, ви залишаєтеся сам на сам з жахливою перспективою домагатися щастя самому. Набагато легше перекидатися філософськими абстракціями, ніж мати справу з реальними людьми, які діють вам на нерви. Виправлення «системи» представляється чомусь набагато більш захопливою і благородною справою, ніж виправлення самого себе.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

46 thoughts on “Що читають експерти з емоційного інтелекту: мастрід бізнес-тренерки Олени Сисоєвої

 1. Heya! I just wanted to ask if you ever have any trouble
  with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and
  I ended up losing a few months of hard work due to no backup.
  Do you have any methods to stop hackers?

 2. Thanks for every other informative site. Where else may just I am
  getting that kind of information written in such a perfect manner?
  I have a undertaking that I am just now running on, and I’ve been on the look out for such information.

 3. Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to
  get there! Thank you

 4. After I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments
  are added- checkbox and now whenever a comment is added I get
  four emails with the same comment. Is there an easy method you are
  able to remove me from that service? Thanks a lot!

 5. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally
  off topic but I had to tell someone!

 6. Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a
  blog site? The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your
  broadcast provided bright clear concept

 7. Hi every one, here every one is sharing such familiarity, thus
  it’s fastidious to read this webpage, and I used to pay a quick visit this weblog every day.
  games ps4 allenferguson games ps4

 8. I am now not certain where you are getting your information, but
  great topic. I needs to spend a while studying much
  more or working out more. Thank you for fantastic information I used to be in search of this info
  for my mission.

 9. The other day, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and
  tested to see if it can survive a 30 foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My iPad is now
  broken and she has 83 views. I know this is totally
  off topic but I had to share it with someone!

 10. Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based on the same information you discuss and would really like to have you share some stories/information. I
  know my viewers would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me
  an email.

 11. Hey would you mind letting me know which web host you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and
  I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good hosting
  provider at a fair price? Kudos, I appreciate
  it!

 12. I don’t know whether it’s just me or if everyone
  else encountering issues with your site. It seems like some of the
  written text within your content are running off the screen.
  Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?
  This may be a problem with my browser because
  I’ve had this happen before. Many thanks 0mniartist asmr

 13. Somebody essentially help to make significantly posts I would state.
  This is the very first time I frequented your web page and
  to this point? I amazed with the analysis you made to make
  this actual post amazing. Magnificent activity!

 14. Today, I went to the beach front with my kids. I found
  a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
  “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the
  shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it
  pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 15. Thanks for the good writeup. It actually was a entertainment account it.
  Glance advanced to far introduced agreeable from you! However, how can we keep up a correspondence?

 16. I’m amazed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both equally educative and entertaining,
  and without a doubt, you have hit the nail on the head.
  The problem is something not enough men and women are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy that I found this during my hunt for something concerning
  this.

 17. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
  of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.

  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 18. Simply want to say your article is as amazing. The clearness in your post is just cool
  and i could assume you are an expert on this subject.
  Well with your permission let me to grab
  your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please
  keep up the gratifying work.

 19. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 20. scoliosis
  Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

  scoliosis

 21. scoliosis
  Hi there, I found your web site by way of Google at the same time as looking for a related topic, your site got here up, it looks
  good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, just became aware of your blog via Google, and located that it is
  truly informative. I’m going to watch out for brussels.
  I will be grateful when you continue this in future.
  A lot of other people will be benefited from your writing.
  Cheers! scoliosis

 22. scoliosis
  I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored material stylish.

  nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish be delivering
  the following. unwell unquestionably come further formerly
  again as exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.
  scoliosis

 23. My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another
  platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any help would be really appreciated!

 24. Wonderful goods from you, man. I’ve keep in mind your stuff previous to and you are simply too excellent.
  I actually like what you have bought here, certainly like
  what you’re saying and the way through which
  you assert it. You’re making it enjoyable and you still care for to stay
  it smart. I cant wait to read far more from you.
  This is really a tremendous web site.

 25. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other sites?
  I have a blog based upon on the same information you
  discuss and would love to have you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.

  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 26. Hey! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting
  a new initiative in a community in the same niche.
  Your blog provided us valuable information to work on. You have
  done a extraordinary job!

 27. Hi there! I could have sworn I’ve been to this website before but after reading through some of the
  post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I
  found it and I’ll be book-marking and checking back often!

 28. Howdy! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of people that I think would really appreciate
  your content. Please let me know. Many thanks

 29. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 30. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 31. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 32. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь