Новинки тижня: британський трилер, київський детектив і мистецтво імпресіоністів

Традиційний для вівторка огляд тижневих новинок від Yakaboo  із радіопрограми “Книжное сословие” з критиком Юрієм Володарським на радіо Аристократи. У цьому випуску було про: цьогорічного Букерівського лауреата Пола Бітті (Бейті) та роман “Розпродаж”, рейтинг продажів зарубіжної літератури на Yakaboo, рецензія на роман «Узкая дорога на дальний север» Річарда Фленагана, а в гостях письменник Артем Чех. Випуск шукайте за посиланням, а наступний чекайте о 17:00 наступного понеділка.

1. Рут Веа «У лісі-лісі темному», Наш Формат, 288 стр. 2016 р.

Рут Веа – британська письменниця, автор психологічних трилерів. «У лісі-лісі темному» – дебютний твір Уейр, який став бестселером Sunday Times і New York Times. Книга була видана в 35 країнах.

Нора Шоу прокидається в лікарні. Вона абсолютно нічого не пам’ятає про кілька днів, що минули після її візиту до шкільної подруги, яка запросила Нору на дівич-вечір. Зрозуміло тільки одне – трапилося щось страшне. У бинтах і з частковою втратою пам’яті Нора ненавмисно підслуховує розмову поліції біля її палати й всі жахи того, що сталися починають спливати окремими епізодами. Дія книги відбувається в Нортумберленді. За словами письменниці, вона вибрала це місце спеціально, адже воно «холодне та ізольоване».

2. Ієн Мак’юен «Закон о детях», Эксмо, 256 стр, 2016 р.

Іен Мак’юен – англійський письменник, лауреат Букерівської й ще кількох престижних літературних премій.

«Закон про дітей» – повість про суддю Фіону Мей, яка має вирішити долю Адама Генрі – хлопця, якому необхідне переливання крові, але через свої релігійні переконання він готовий свідомо піти з життя.

3. Євгенія Кононенко «Ностальгія», Видавництво Кальварія, 136 стор, 2016 р.

Євгенія Кононенко – українська письменниця, автор детективних, історичних романів, новел. Дія її творів часто відбувається в рідному для Кононенко Києві. Також перекладає художню літературу з англійської та французької мов. Є лауреатом українських літературних премій («Гранослов», «Книга року», премії журналів «Сучасність», «Березіль»).

«Ностальгія» – детективний роман, в якому Київ є не просто місцем дії, а повноцінним персонажем. Історія вбивства 20-річної давності тісно переплететься з відносинами двох дорослих людей і пошуком спільного минулого.

4. Мариша Пессл «Некоторые вопросы теории катастроф», Азбука/Иностранка, 672 стр, 2016 р.

Американська письменниця. Працюючи фінансовим консультантом, кілька разів намагалася написати книгу. Після кількох невдач у 2001 році знову відновила творчу діяльність. У 2004 з’явився роман «Некоторые вопросы теории катастроф». Він отримав позитивні оцінки американської преси, а через деякий час став бестселером New York Times. Книга перекладена на 30 мов.

Сінь Ван Меєр, центральний персонаж роману, – незвичайно ерудована дівчина-підліток, яка зі своїм ексцентричним батьком встигла побувати в різних куточках світу. В один прекрасний момент батько Меєр вирішує оселитися в «глухому» містечку в Північній Кароліні. Сінь починає ходити в коледж, вступає в групу багатих, обраних підлітків. Смерть викладача-кінознавця Ханни Шнайдер, з першого погляду схожа на самогубство, змушує дівчину задуматися над тим, що сталося і знайти відповідь на заховані загадки.

Роман написаний у стилі навчального плану, де кожна глава має назву певного літературного твору, наприклад, «Отелло», «Буремний перевал»…

5. Паола Волкова «Мост через реку. Импрессионисты и XX век», АСТ, 316, 2016 р.

Видатний російський мистецтвознавець, історик мистецтва ХХ століття, вважається одним з найкращих фахівців в області творчості Андрія Тарковського.

«Мост через реку. Импрессионисты и XX век» – книга, яка охоплює короткий, але дуже важливий для історії мистецтва ХХ період, а також про тих художників, на творчість яких вплинув імпресіонізм. До видання увійшли глави про Ван Гога, Едуарда Мане, Пабло Пікассо, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Казимира Малевича.

Читати: Новинки тижня: Ельчин Сафарлі, книга про Кузьму і уроки лідерства від Алекса Фергюсона

Про ці та інші новинки Yakaboo.ua ви можете також почути щопонеділка о 17:00 в програмі «Книжное сословие» з Юрієм Володарським на Радіо Аристократи.

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

6 thoughts on “Новинки тижня: британський трилер, київський детектив і мистецтво імпресіоністів

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь