Мріяти щодня, або Нагадування про головне від Енн Ширлі. Частина друга

У липні в блозі Yakaboo я вперше поділилася враженнями про чотири книги з циклу про Енн Ширлі, який подарувала світу канадська письменниця Люсі-Мод Монтгомері. За понад сто років існування ця серія книг уже стала класикою та полюбилася мільйонам книголюбів у світі, а вигадана рудоволоса сирітка Енн, прототип авторки, полонила серця читачів своєю безпосередністю, щирістю та мрійливістю.

Про наступні чотири книги серії – читайте у цій статті, а наприкінці, за традицією, вас чекає невеличкий бонус ?


Читати: Мріяти щодня, або Нагадування про головне від Енн Ширлі


01_1_02

Мрійливий дім Енн


П’ята книга про Енн Ширлі («Енн у Домі Мрії») подарує вам те, чого, впевнена, так довго чекали читачі серії – Енн виходить заміж за Гілберта Блайта й разом із чоловіком відправляється у свій заповітний Дім Мрії в гавані Чотирьох Вітрів, де на них чекають і радість, і горе, і сміх, і гіркі сльози. А ще, звісно, нові друзі – кожен із неповторним, самобутнім характером та своєю історією життя.

У цій частині я окремо зазначила для себе мудрого Джима з його простотою й вірністю та пані Корнелію, дещо кумедну у своїх судженнях, проте добру жінку. Особливою ж моєю любов’ю став маяк – по-перше, я обожнюю їх нестримно та без причини, а по-друге, він наче окремий герой книги, який гасне щоранку, проте дарує людям віру в те, що з останніми променями сонця почне дарувати своє світло світу навколо знову.

Звісно, іноді ситуації, описані авторкою, здаються нереальними – проте, це світ Енн Ширлі, а вона ж знатна фантазерка! І хоча цій молодій дівчині випаде одна з найбільших втрат у Домі Мрії, він же подарує їй і найбільшу радість.

Нехай від книги до книги може здатися, що сюжет повторюється, – я не можу не визнати майстерність Люсі-Мод Монтгомері в створенні такої кількості несхожих один на одного персонажів із яскравими характерами.


01_2_02

Інглсайдські історії


Шоста книга із серії про Енн Ширлі, а тепер уже Енн Блайт, під назвою «Енн з Інглсайду» подарує нам досить мало Енн, яка проходить тут швидше фоном, таким собі добрим янголом – і майже зовсім не подарує Гілберта, який постійно у від’їзді та працює, рятуючи життя людей.

Події в шостій книзі відбуваються через дев’ять років після закінчення «Енн у Домі Мрії». Тепер у Енн та Гілберта велика сім’я, шестеро дітей – три хлопчика та три дівчинки – і всі вони такі різні!

Найстарший, Джем, допитливий хлопчик, який марить морем та піратами; Уолтер, який пише вірші та живе мріями; Ширлі, котрий ще зовсім маленький, тому і сказати про нього нічого ? Нен та Ді – близнючки, але які ж несхожі! Діана, яка постійно розчаровується в подругах, така довірлива, проте відважна та співчутлива; Нен, яка живе у світі фантазій та казок і тому зневірена в реальному світі; і, звісно, є ще маленька шепелява Рілла, улюблениця всієї родини.

Щоби не робили діти Енн та Гілберта– а це все ж діти, і вони далеко не святі. Вони незмінно добрі та чутливі, тому неможливо не відчувати симпатію до маленьких Блайтів.

А останній розділ подарує-таки нам епізод з Енн, Гілбертом та, навіть, його колишньою пасією. О, Енн, що ревнує – то диво! Хоча роки і зробили своє, і рудоволосе дівча стало набагато спокійнішим та стриманішим – все ж в Енн Блайт досі живе маленьке чортеня, що пускає бісики в сторону того, хто посміє задивитися на її чоловіка.


01_3_02

Долина Райдуг та її секрети


На сьомій книзі циклу, «Діти з Долини Райдуг», я зрозуміла, що кожна частина матиме: а) дитину-бешкетника, що лається, як останній пройда, але з доброю душею; б) нещасну любов двох сердець.

Це абсолютно не змінює мого ставлення до серії. Як і раніше, коли хочеться відпочити – Енн мене рятує. Втім, як і в попередній книзі, у цій частині її майже немає. Навіть її дітей майже немає! А ось малечі з будинку пастора, друзів дітей Енн, тут вистачає.

Що тільки вони не чудять! От уже дійсно, живі, активні діти ? Витрушувати килимки на цвинтарі, пропускати недільну службу, віддати свої останні панчохи комусь, хто їх потребує – пригоди вам гарантовано!

Щоправда, їхній батько став першим персонажем Монтгомері, якого я просто на дух не виносила – як можна бути таким зацикленим на своєму світі та байдужим! Здається, ніщо не в силах його пройняти, і не знаю, як достукатися до таких людей, котрі забувають про потреби власних дітей, інколи ціною їхнього здоров’я. Хоча, мабуть, це і плюс авторці – не вдатися до потоку мімішності, а таки вміти показати й не дуже приємних персонажів.


01_4_02

Рілла-моя-Рілла


«Рілла з Інглсайду» – найважча для мене частина циклу. Найжахливіша. Найпрекрасніша.

Кожна сторінка восьмої книги серії викликала в мене тугу. Уявіть собі дівчину, що зранку в трамваї уривчасто дихає та задирає голову догори, аби не котилися сльози – то була я на минулому тижні.

Перша світова зробила світ іншим – і саме чотири роки цього періоду описує Монтгомері, розповідаючи про дорослішання найменшої з дітей Енн Блайт. Рілла була трохи пихатою, легковажною та нерозсудною – проте, війна швидко виростить її, забравши не лише юність. Втім, і багато давши…

Кожне слово цієї книги відкликалось у мені – це надто близько, надто точно, надто знайомо! Переживання, страх, віра та очікування – надто багато жінок нашої країни знають, як це, і тому «Рілла з Інглсайду» назавжди лишиться для мене чимось дуже особистим.

Сім книг циклу були різними – смішними та ніжними, меланхолійними та романтичними, повчальними та чуттєвими. Я казала, що сюжет у Люсі-Мод повторюється? Забудьте! До «Рілли з Інглсайду» я могла чекати якого завгодно завершення історії, але такого сильного, епічного та розриваючого серце точно не чекала.

«Чому люди вважають, що мають право йти війною на інших?», – у розпачі запитувала я чоловіка, читаючи. «Я не знаю», – стиха відповідав він.

Хай мелодія Дударя ніколи не звучить у світі. Хай ніколи не призиває синів своєї землі ставати до захисту.


Я не можу бути безпристрасною, говорячи про цю серію книг, то моя любов ? Тому, як завжди, рекомендую її вам – для того, щоб тепла та добра стало трохи більше, а саме це дарує цикл про життя Енн Блайт та її родини. Окремо хочеться відмітити описи природи в кожній книзі – вони зазвичай займають лише кілька рядків, але є абсолютно атмосферними та змушують читача бачити перед собою світ очима героїв. За це знову і знову аплодую авторці стоячи, а також додаю ще одну мрію до існуючих – дуже хочеться побачити Острів принца Едварда на власні очі та відчути Енн поруч.

І, звісно, обіцяний бонус – не так давно Божена Антоняк, засновниця видавництва Урбіно, порадувала новиною поціновувачів цієї історії – тож, сподіваймося, на вересневому Форумі видавців матимемо змогу знов повернутися до Ейвонлі та його мешканців – адже історія Острова принца Едварда з тих, що не закінчується ?


Улюблені цитати


— Я люблю наполегливих чоловіків, — відказала панна Корнелія. — Еймос Грант, що колись ходив за мною, був геть інакший. Справжній тобі флюгер. Скочив одного разу в ставок, щоб утопитися, а тоді передумав і виплив. Хіба не типовий чоловік? Маршал виявився би рішучим і втопився б до кінця.

 

— Коли це і станеться, то лише у світі, де не буде жодних чоловіків, — похмуро відказала панна Корнелія.

— А тепер вони що накоїли, ці чоловіки? — запитав Гілберт, виринаючи на порозі.

— Лиха. Тільки лиха. Хіба колись вони робили щось інше?

— Яблуко з дерева пізнання з’їла Єва, панно Корнеліє.

— Її напоумив змій, а він був чоловічого роду, — зловтішно відповіла панна Корнелія.

 

На щастя, у наших фантазіях ми можемо не заощаджувати.

 

Б’ються не тільки живі—мертві б’ються також.Таке військо неможливо здолати.

 

— А знаєте, пані Блайт, — мовив Брюс, посуваючись ближче до Енн, — що я зробив би з кайзером, якби міг?

— Що, синку?

— Я обернув би кайзера на доброго чоловіка… на дуже доброго… якби міг. От як я вчинив би. Ви не думаєте, пані Блайт, що це буде для нього найпоганіша кара з усіх?

— Бігме, дитино, — мовила Сьюзен, — чому ти вважаєш, наче то буде кара для цього нелюда?

— Невже ви не розумієте? — відказав Брюс, глядячи просто на Сьюзен чорними очима із синім вилиском. — Якби його зробити добрим чоловіком, він зрозумів би, скільки лиха накоїв, і дуже картався би, і від цього почувався б найнещасливішим у житті. Йому було б дуже погано — і так було би довіку. Так, — Брюс непохитно стиснув кулачки й упевнено кивнув головою, — я обернув би кайзера на доброго чоловіка. І він сам таке заслужив.


Схожі книжки


Дуже рекомендую вам книги Джин Вебстер, а саме «Довгоногий дядечко», «Дорогой враг» та «Веселые проделки в школе». Перші дві книги – романи в листах, що робить їх особливо цікавими, адже вміння автора відтворити характери персонажів через листи говорить про талант! Кожна книга Вебстер сповнена гумору, добра та тепла – як і цикл про Енн Ширлі, тож насолоджуйтесь та, звичайно, не забувайте мріяти ?


Читати: 12 дитячих книжок для дорослих

Читати: Бріджит Джонс – це я! Уривок з роману


Придбати книжки циклу в Yakaboo

Оксана Ласка
Економіст за фахом, книгоман за велінням душі. Постійний шукач гармонії, внутрішнього дзену та місцин зі смачною кавою в Києві. Щодня подорожую тисячами світів завдяки історіям під обкладинками. Нюхаю книги та ловлю на шкірі мурашки від цього. Шанувальниця Кінга, Крісті, Пратчетта та Геймана. Фентезі та детективи – моє усе. Полюбляю нон-фікшн та класику дитячої літератури. Пишу про прочитане в Інстаграм, щосезону збираю таких самих шалених книголюбів для участі у Книжковому сюрпризі по Україні
http://www.instagram.com/wanderlust_reading/

10 thoughts on “Мріяти щодня, або Нагадування про головне від Енн Ширлі. Частина друга

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  6. 705006 181674Attractive part of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to claim that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way Ill be subscribing to your feeds and even I achievement you get entry to constantly speedily. 86881

Залишити відповідь