Книжки, які вразили Тоню Матвієнко

Відома співачка Тоня Матвієнко любить читати. В її дитинстві не було Інтернету і книжки були єдиним джерелом знань. Зараз співачці інколи бракує часу, щоб усамітнитись та зануритись в читання. Але коли випадає хвилина, Тоня повертається до підбірки книжок, які в різні періоди життя неабияк її вразили.

Драма «Лісової пісні» Лесі Українки надихнули мене на створення пісні «Мавка»

Богдан Чалий
«Як Барвінок та Ромашка у вирій літали…»

Напевно, це була перша казочка, яку я прочитала самостійно. Мені було років сім-вісім. Виховуючись у родині, яка завжди шанувала українську культуру, цей твір   класика української дитячої літератури, просто не міг мене оминути. Пам’ятаю, читала страшій доньці Уляні. А з меншою – Ніною –  будемо поринати у вир пригод головних героїв десь через рік. Поки у нас настільні книжки це Абетка або казки для зовсім маленьких.

 

Леся Українка
 «Лісова пісня»
Давайте продовжимо тему спадщини вітчизняної культури. Не можу оминути увагою п’єсу всесвітньо відомої поетеси Лесі Українки. Впевнена, немає жодного українця, який не чув та хоча б раз не тримав цю книгу в руках  – тому розповідати сюжет не має сенсу. Але додам, що ця драма надихнула мене та автора Андрія Підлужного на створення пісні «Мавка». Та й прообразами для однойменного відео від режисера Олега Борщевського стали головні герої твору.  

Франсуаза Саган 
Bonjour, печале!  
Шкодую, шо з цим романом французької авторки я познайомилась вже в більш зрілому віці. Думаю, найкращий вік для його прочитання 15-18 років. Час, коли формується свідоме мислення та світогляд. Проте, сюжет твору може бути корисним і для батьків підлітків. Напевно, завдяки історії героїв роману, виховую своїх дочок за принципом альтруїзму. 

Януш Вишневський

«Самотність у мережі»
Мабуть, кожен читач може знайти себе у цьому творі. Так, ми живемо у цифровому світі, коли Інтернет та соцмережі, з одного боку, поліпшують спілкування, з іншого, навпаки, додають труднощів: ніби ви із співрозмовником і поруч, але вас розділяють кілометри. Погодьтесь, графічними смайлами передати справжні емоції важко. Цінувати живе спілкування над віртуальним, напевно, це і є основний задум книги.

Стівен Дабнер, Стівен Левітт  —  «Думай як фрік»

Я люблю літературу з тематики саморозвитку. За рекомендацією подруги до моїх рук потрапила «Думай як фрік». Ця книга зайде не лише творчим людям, а й усім, хто хоче мислити нестандартно та знаходити цікаві рішення у вирішенні, здавалось б, банальних побутових питань.  А ще треба думати як діти: завжди пробувати нове та не боятися експерементів.