Класика завжди в моді

Щоб ви відповіли, якби у вас запитали, з ким із відомих письменників ви б хотіли зустрітися? Не обов’язково з кимось із сучасників. У вас є готова відповідь? Якщо ні, то прочитайте «Як писали класики» Ростислава Семківа. Можливо, вам це допоможе. Бо, прочитавши цю книгу, я тепер впевнено можу відповісти на це питання.


Про Ростислава Семківа


Ростислав Семків – український літературний критик, літературознавець, перекладач, видавець.
Народився 6 червня 1975 року в м. Тернопіль, закінчив Тернопільський державний педагогічний університет, отримав ступінь магістра у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». У 2002 році захистив дисертацію на тему «Іронія як принцип художнього структуротворення».

З 2001 року – старший викладач, а потім доцент кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія». З 2003 року – директор видавництва «Смолокип».

Ростислав Семків має кілька нагород, і сам був членом журі «Книга року ВВС-2012», є членом Комітету з національної премії України імені Тараса Шевченка.


Крута компанія


У книзі «Як писали класики» Ростислав Семків зібрав, на мою думку, неймовірних авторів. Самі подумайте – Агата Крісті, Джордж Орвелл, Рей Бредбері, Курт Воннеґут, Мілан Кундера, Умберто Еко, Маріо Варґас Льйоса, і всі вони діляться з нами своїми творчими секретами, дають корисні поради, як правильно працювати над текстом та вдосконалити письменницькі здібності.

Кожен розділ книги складається з трьох частин. Спочатку ми дізнаємося про основні факти з життя письменників, бо саме їхні життєві перипетії значно вплинули на їх творчість. Потім – розповідь самих авторів про їхні рецепти успіху. І насамкінець – аналіз творчості авторів, ті моменти, котрі не помітні їм самим.

Цікавим є і оформлення книги. Ніби хтось спеціально для вас виділив основні моменти тексту, підкреслив слова чи речення, на які потрібно звернути особливу увагу.


Талант чи наполеглива праця? В чому полягає запорука успіху?


Які ж таємниці приховують від нас письменники? Від чого залежить успіх автора? Якщо ви хочете стати успішним та визнаним письменником, вам потрібно прислухатись до порад класиків.

  • Наприклад, Рей Бредбері заохочує в першу чергу багато читати та працювати постійно.
  • На думку Джорджа Орвелла писати необхідно для того, щоб виразити вашу особистість.
  • Курт Воннеґут говорить, шо необхідно захопити (своїм текстом) одну конкретну людину.
  • Агата Крісті рекомендує постійно вигадувати сюжети, навіть роблячи буденні справи.
  • Мілан Кундера наголошує на тому, що роман має стосуватися важливих життєвих питань і це основне в ньому.
  • Маріо Варґас Льйоса закликає не писати про все – найцікавіше потрібно замовчувати.
  • А Умберто Еко радить придумати світ, про який знатимете все.

І це лише кілька рекомендацій. Їх набагато більше і вони зовсім різні, кожен може знайти тут для себе саме те, що йому підходить найкраще. А можливо й вивести свою власну формулу успіху.

У першу чергу книга для тих, хто пише тексти і хоче досягти успіху в галузі літератури. Але, якщо ви зовсім нічого не пишете самі, не нехтуйте деякими порадами. Адже вони часто стосуються питань організації часу, а це завжди корисно, чим би ви не займались. Ще книга буде цікавою тим, хто любить біографії. Про декого вам захочеться дізнатись більше. Я, наприклад, з великим задоволенням прочитала автобіографію Агати Крісті.


Пряма мова


Еко майстерний DJ. Основний трек детективного роману він легко міксує з історичними екскурсами, викладками філософських трактатів, перебивками з класичної літератури і, звісно, вершечок прикрашає кількома ягідками кохання. Непоєднуване досі поєднується і стає цікаво всім. От лише треба вміти так працювати з вінілами давніших жанрів та історій, як це вмів Еко.

Агата Крісті перетворила свої тривоги на геніальні тексти. В одне зійшлися умонастрій песимістично налаштованої дівчинки та її оточення, освіта, що підштовхували її до письма. Головний секрет успіху авторки – терапевтичний. Кожна її книжка є своєрідним сеансом психоаналізу для самої себе. І добре, що така детективна терапія продовжує подобатися та бути корисною мільйонам її читачів.


Читати: 13 захопливих книг про письменників, письменництво і книжки


Купити книжку в Yakaboo

Ольга Галай
Викладач німецької мови. Мрійниця і фантазерка. Не люблю сидіти на місці, тому постійно шукаю нові захоплення – рукоділля, посткросинг, подорожі, кулінарія. Незмінними залишаються тільки книги. Це можуть бути детективи, трилери, казки, романтичні історії, класика, автобіографії. А до них ідеально підходять кава та плед. І кішка, якщо вона в настрої.

5 thoughts on “Класика завжди в моді

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь