13 захопливих книг про письменників, письменництво і книжки

Щоб зрозуміти улюблені книжки глибше, корисно дізнаватися більше про письменників, які їх створили – як вони жили, в якій епосі, в якій країні, про що мріяли, чого боялися, у кого вчилися… Ми склали підбірку творів, що допоможуть у цьому, адже показують літературу з-за лаштунків. Головні герої цих книжок – письменники та книжки. Тож ця добірка допоможе легко виконати завдання під номером 10 в #YakabooBingoSummer.


1

Умберто Еко, Жан-Клод Кар’єр «Не сподівайтеся позбутися книжок»


Ця книга – детально записана розмова між французьким сценаристом Жаном-Клодом Кар’єром та італійським письменником Умберто Еко. Два бібліофіли та затяті колекціонери рідкісних книг міркують про майбутнє паперових видань і те, чи насправді становлять загрозу електронні носії.

Як технічна революція змінить книгу? Чи можна говорити про смерть паперових книг? І в чому суть літератури? – цей твір шукає відповіді на багато актуальних питань та вкотре доводить – істина народжується у діалозі.

ЧитатиЯк Умберто Еко створював свої романи. Уривок зі збірки есе про літературу


2

Мілан Кундера «Завіса»


Чесько-французький письменник розмірковує про історію роману, саму суть цього жанру, його закономірності та творчість найбільш яскравих представників. Зокрема, у «Завісі» можна прочитати про Мігеля де Сервантеса, Франца Кафку, Марселя Пруста та багатьох інших.

«Завіса» – це не лише ґрунтовна критика, а й філософська позиція самого Мілана Кундери. У цьому творі автор підсумовує власний погляд на літературу та дає читачам поштовх до самостійних досліджень та роздумів.


ВСЛ_шевченко-від-а-до-я_розворот1

Леонід Ушкалов «Шевченко від А до Я»


Яскрава та змістовна книга про головного класика української літератури, яка буде корисною як для дорослих, що зможуть відкрити для себе Шевченка заново, так і для дітей, які матимуть нагоду зацікавитися творчістю Кобзаря.

Книга написана у форматі абетки, де кожна літера розповідає якийсь цікавий та неочікуваний факт з життя Тараса Шевченка. Таким чином, монументальний та стереотипний образ поета зміниться на більш щирий та людський, а отже, ближчий для всіх нас.

ЧитатиКнижковий огляд для Апостроф-TV: “Інґа”, “Несказане” та “Шевченко від А до Я”

Processed with VSCO with a5 preset

Ростислав Семків «Як писали класики»


У цій книзі відомий український критик та літературознавець розповідає про секрети майстерності Агати Крісті, Джорджа Орвелла, Рея Бредбері, Курта Воннеґута, Мілана Кундери, Умберто Еко та Маріо Варґаса Льйоси. Виявляється, у кожного з письменників були свої ритуали та звички, пов’язані з літературою. Агата Крісті постійно записувала вигадані сюжети, навіть якщо ними й потім не користувалася; Рей Бредбері виступав за постійність та радив писати по 1000 слів на день; Мілан Кундера цінував жвавість роману та стислість викладу.

Книга «Як писали класики» – це не тільки шанс дізнатися більше про культових авторів, а й мотивація для письменників-початківців, які, сидячи перед чистим аркушем, не знають, про що розповісти світові.

Читати: Кумири кумирів: які книги обирають культові письменники


3

Олександр Довженко «Щоденник»


Особисті спогади та записи письменника і режисера, який прославив Україну на весь світ. Щоденник дає змогу дізнатися більше про внутрішні переживання Довженка та подивитися на реальність його очима.

«Щоденник» Довженка – це не тільки мемуари, творчі плани та хронологічний виклад подій, це і філософські роздуми про долю України, Другу світову війну, вождів того часу, людей навколо та дійсність.


4

Йенс Андерсен «Астрід Ліндгрен. Цей день і є життя»


Біографія великої казкарки, яка подарувала світові невгамовну Пеппі Довгапанчоху та життєрадісного Карлсона. Як виявляється, сама Астрід Ліндгрен була такою ж сміливою і так само сильно любила життя. Ця бунтарка стала духовною наставницею всієї Скандинавії та додала нових барв в історію дитячої літератури.

Книга Йенса Андерсена містить спогади рідних письменниці, а також її листи, уривки з щоденників та фотографії.

Читати13 атмосферних книг, які найкраще читати влітку


056-5x8-Standing-Hardcover-Book-Mockup-COVERVAULT

Стівен Кінг «Про письменство. Мемуари про ремесло»


«Король жахів», один з найбільш популярних письменників сучасності зібрав увесь свій літературний досвід та поділився секретами майстерності. Ця книга включає як мемуари Кінга, так і його поради про те, як писати так, аби вас читали мільйони.

«Як писати книги» – це не тільки філософські роздуми та рефлексії автора. Кінг оперую конкретними прикладами, що таке хороший текст, а що таке поганий. Отож, книга буде корисною і для всіх, хто прагне навчитися писати краще.

ЧитатиТемна Вежа: шлях тривалістю понад тисячу років


6

Ніл Гейман «Не панікуй! Історія створення книги “Путівник Галактикою “»


«Путівник Галактикою» – культова гумористично-фантастична серія книг Дугласа Адамса. Окрім власне 5 книг, вийшли комікси, відеогра та серіал. У 2005 році вийшов повнометражний фільм. У чому ж секрет популярності «Путівника…»? Це й намагається з’ясувати Ніл Гейман. Натхненний роботою свого колеги, англійський письменник досліджує історію створення книги, творчість самого Дугласа Адамса та його вклад в історію літератури.

Ніл Гейман радить пристебнути ремені безпеки, не панікувати та вирушити у незабутню космічну мандрівку.

ЧитатиДуглас Адамс — про Життя, Всесвіт і Все Решта


7

Андреа Чалупа «Орвел і біженці. Невідома історія “Колгоспу тварин”»


«Колгосп тварин» – сильна повість-антиутопія, критика тоталітаризму та алегорія на революцію 1917 року в СРСР. Не всі знають, що першим перекладом цього твору Джорджа Орвела був український. Загалом, «Колгосп тварин» важливий не лише як літературний шедевр, а й як свідчення епохи та пересторога для всіх поколінь.

Журналістка Андреа Чалупа розповідає про публікацію «Колгоспу тварин», про самого Джорджа Орвела та ділиться важливими зауваженнями, які допоможуть глибшому прочитанню відомої антиутопії.

Читати: 10 книг-антиутопій, в яких вам би не захотілося жити


8

Іван Рябчій «Двічі по десять: обличчя і голоси»


Ця книга – збірник інтерв’ю з письменниками з України, Франції, Бельгії та Швейцарії. Перекладач, журналіст та критик Іван Рябчій дає читачам змогу почути голоси відомих літературних діячів нашої епохи. Книга складається з двох розділів: «Тамтешні» (Амелі Нотомб, Ерік-Емманюель Шмітт, Ніколь Лемер, Міранда Люсьєн, Франсуаза Вільмар та інші) і «Тутешні» (Валерій Шевчук, Любко Дереш, Олексій Довгий, В’ячеслав Медвідь, Дмитро Чистяк та інші).

Подібні збірники завжди цікаві та пізнавальні, адже у них кожен може знайти автора до душі.


9

Робін Слоун «Цілодобова книгарня містера Пенумбри»


Якщо ви обожнюєте книжкові магазини і мрієте там поселитися, то ця книга принесе неабияке задоволення. Окрім неповторної атмосфери, тут є і чимало таємниць та загадок, які захочеться розкривати, насолоджуючись читанням.

Головний герой книги – дизайнер Клей – влаштовується на роботу у книгарню, що працює цілодобово. Найбільш неочікуваними відвідувачами книгарні виявляються люди, які приходять вночі і беруть почитати книги, доступ до яких молодому продавцю заборонений. Що ж такого у цих заборонених книгах? – обіцяємо, відповідь від американського письменника Робіна Слоуна вас здивує.


10

Жоель Діккер «Правда про справу Гаррі Квеберта»


У цьому захопливому романі йдеться про письменника Маркуса Гольдмана, який у пошуках натхнення для написання своєї другої книги, звертається до старшого колеги – культового автора сьогодення Гаррі Квеберта. Втім, останній підкидає Маркусу не лише кілька літературних секретів, а й заплутану кримінальну справу – Гаррі звинувачують в убивстві. Головний герой вирішує дізнатися правду.

Книга «Правда про справу Гаррі Квеберта» стала бестселером у Франції, а потім і прославила свого автора на весь світ. Тепер і українські читачі мають змогу познайомитися з творчістю одного з найцікавіших сучасних письменників.


10

Анджей Стасюк «Як я став письменником»


Анджей Стасюк – відомий польський поет, прозаїк та драматург. Ця книга – інтелектуальна автобіографія автора, в якій він ділиться спогадами про молодість. Надзвичайно жива, смілива та цікава розповідь про те, як насправді стають письменниками – без нудних повчань, але з веселими мандрівками, рок-н-ролом, дружнім спілкуванням та божевільними витівками.

«Як я став письменником» і про дух епохи, і про секрет вічної молодості, і про секрет хороших текстів.


Читати: 12 книжок для відчайдушних книголюбів

Яна Грицай
Блогер, письменниця. Вивчала журналістику у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Люблю казки братів Грімм, "Маленького принца" і екзистенціалістів. Якби у мене була можливість побалакати за кавою з будь-якою історичною особистістю, то обрала би Франца Кафку. Впевнена, що одна хороша книга може змінити життя.
http://www.unicornstime.in.ua

39 thoughts on “13 захопливих книг про письменників, письменництво і книжки

 1. Hi there, I found your blog by the use of Google at the same time as searching for a similar topic, your site
  came up, it looks great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just turned into aware of your blog through Google, and located that it’s truly informative.
  I’m gonna be careful for brussels. I will be grateful for those who continue this in future.
  Lots of other folks might be benefited from your writing.

  Cheers!

 2. Yesterday, while I was at work, my cousin stole
  my apple ipad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube
  sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

 3. Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit
  my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say great blog!
  ps4 games allenferguson ps4 games

 4. This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking
  more of your great post. Also, I have shared your web site
  in my social networks! ps4 games 185413490784 ps4 games

 5. Just desire to say your article is as amazing. The clarity in your
  post is simply cool and i could assume you are an expert on this subject.
  Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with
  forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work.

 6. Hello! I could have sworn I’ve been to your blog
  before but after going through some of the articles I realized it’s new
  to me. Nonetheless, I’m definitely pleased I came across it and I’ll be book-marking it and checking back
  frequently! asmr 0mniartist

 7. Hello fantastic blog! Does running a blog such as this take a great deal
  of work? I’ve absolutely no understanding of coding however
  I was hoping to start my own blog in the near future.

  Anyways, if you have any suggestions or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off subject but I just had to ask. Thank you!

 8. My partner and I stumbled over here by a different page and thought I should check things out.
  I like what I see so i am just following you. Look forward to going over your web page yet
  again.

 9. Thanks for every other informative blog. The place else could I am getting that kind of information written in such an ideal method?
  I have a challenge that I’m simply now working on, and I have been on the look out for such information.

 10. I’m really impressed with your writing skills and also with the
  layout on your blog. Is this a paid theme or
  did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days.

 11. Hi, I do think this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I’m going to return yet again since i have saved
  as a favorite it. Money and freedom is the greatest way
  to change, may you be rich and continue to help others.

 12. Have you ever considered about adding a little bit more
  than just your articles? I mean, what you say is valuable and all.
  Nevertheless think of if you added some great images or video
  clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but
  with images and clips, this website could undeniably be
  one of the greatest in its field. Very good blog!

 13. Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have developed some
  nice methods and we are looking to swap techniques with other folks, please shoot me an e-mail if interested.

 14. Hello there, I found your web site by the use of
  Google while searching for a similar topic, your site came up,
  it seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, simply become alert to your blog thru
  Google, and found that it’s really informative.

  I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate should you proceed this in future.
  Many folks might be benefited from your writing.
  Cheers!

 15. Generally I don’t learn post on blogs, but I would like to say that this write-up very pressured me to try and do so!
  Your writing style has been amazed me. Thank you, quite great
  post.

 16. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 17. scoliosis
  Hello! I’ve been reading your site for some time now and
  finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Humble Tx!
  Just wanted to tell you keep up the fantastic job! scoliosis

 18. scoliosis
  Appreciating the dedication you put into your site and in depth information you
  provide. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same old
  rehashed information. Great read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds
  to my Google account. scoliosis

Залишити відповідь