Як створити сильний текст? Пиши, скорочуй

Альпіна Паблішер порадувала користувачів glvrd.ru і випустила книгу Максима Ільяхова і Людмили Саричевої «Пиши, сокращай». Ставлення до Главреду неоднозначне – одні його люблять, а інші ненавидять. Я знала про це до того, як подивилася оцінки книги. Я не здивувалася. Одиниці змінюються п’ятірками, а п’ятірки одиницями.


Тож книжка хороша чи погана? Це не те питання ? Правильно →

Кому не варто читати книгу:
– тому, хто не підтримує ідеї Главреду (так, перед покупкою книги почитайте його блог!);
– тому, хто не знає про Главред (так, теж читайте блог)
– тому, хто не заробляє текстами! Маркетинговий хід книги – книга про те, як писати сильний текст, а тексти пишуть всі. Книга = для всіх. Ні. Книга тільки для тих, хто пов’язаний з темою текстів. Не художніх і комерційних!

Кому варто читати цю книгу:
– тим, хто користується сервісом перевірки Главреду glvrd.ru
– тим, хто пов’язаний з текстами по роботі. «Пиши, сокращай» для редакторів, журналістів, копірайтерів, піарників і… думаю, це все.


А що там з текстами?


У Ільяхова і Саричевої вийшов чудовий посібник для тих, хто професійно працює з текстами. Переказати все неможливо, але виділити головні думки – цілком. Як створити сильний текст? 7 кроків для створення гарного тексту:

1

Крок 1. Розслабитися

Якщо вам цікава тема написання текстів, але боїтеся помилок – ви пішли не тим шляхом. Звертайте. Тримайте новий курс на «розслабитися». Чому? Книга «Пиши, сокращай» підказує – ви вже вмієте складати сильні тексти. Ви розмовляєте. У спокійному стані людина усно висловлює думки просто і послідовно.

Було прийнято рішення про тимчасове призупинення робіт за проектом

Хіба ви так говорите? Впевнена, що ні. Тому для початку перестаньте панікувати. Розслабтеся і пишіть так, як ви розповідали б про це другу.

2

Крок 2. Визначити мету

Написання тексту – рух з точки А в точку Б. Ви перебуваєте в А і хочете прийти в точку Б. Якщо ви не знаєте, де знаходиться Б, ви ніколи туди не прийдете. Або прийдете, але не помітите цього. Мета – це не абстрактне поняття з книги із саморозвитку. Мета – це відповідь на питання «Куди ми йдемо?».

Погано – відступ від теми

2017-02-07_11-30-22aaayyyyy

Ще гірше – багато відступів від теми

2017-02-07_11-30-22aaavvvvvvvv

Найгірший випадок – коли цілі немає

2017-02-07_11-30-38

Мета – це те, що повинно змінитися в голові читача після прочитання, це наше Б. Хороший текст – який рухається від А до Б найкоротшим шляхом.

3

Крок 3. Скласти план

Забудьте про нескінченні простирадла тексту. Їх не хочеться читати! Звичайно, якщо автор – друг або тема неймовірно цікава, і простирадло будуть читати. «Але навіть тоді вигляд тексту буде лякати» – переконані автори книжки. Я думаю, що відсутність структури – поганий тон.

Навести порядок можна до написання тексту або після. У першому випадку спочатку ви прописуєте структуру, а потім сам текст. У другому – розчісуєте вже готовий текст.

Приділіть час для логічної структури свого тексту. Покажіть читачеві турботу. Виграєте від цього тільки ви. Добре структурований текст легко і приємно читати. Найкращий приклад – книга «Пиши, сокращай». У кожному відгуку читачі пишуть про її структуру. Я теж вважаю цей момент першим плюсом книжки.

Крок 4. Написати текст
Ви знаєте, що робити ?

4

Крок 5. Віджати воду
Що псує текст? Автори книжки впевнені, що це «вода». Стоп-слова, оцінки, штампи, зарозумності, невизначеності й т.д. Перші 167 сторінок книжки присвячені саме їм. Цей розділ називається «віджати воду». Кожен розворот – нова тема. Структура розділу: теорія, приклад (іноді практичний), висновок.

Якщо ви вже знайомі з Главредом, впевнена, ви знаєте все це. Якщо ні – ви знайдете таку подачу інформації тільки в книзі «Пиши, сокращай» або на курсах у Главреду. Лайфхак: сервіс glvrd.ru не навчить віджимати воду, але знайде її й покаже в тексті.

6

Крок 6. Відредагувати

Творці книжки впевнені, що допомагають навчитися писати коротко, ясно і переконливо. Їх ненависники – що поради Главреду вбивають текст, пропонуючи просто викинути всі слова і рубати правду-матку.

Насправді Главред не зупиняється на пункті «віджати воду». Негативні відгуки втрачають цей факт. За їхньою логікою сценарій «Пиши, сокращай» такий: почистив текст → віддав до друку. Але ні. Книга підказує читачеві іншу послідовність. Почистив текст → відредагував → відредагував → … → відредагував → перечитав і переконався, що текст готовий.

7

Крок 7. Прочитати та ще раз відредагувати
Останній пункт за рахунком, але не за змістом. Якщо з усієї книги ви запам’ятаєте тільки цю пораду, ваші тексти стануть кращими.

Щоб вийшов хороший синтаксис, потрібно робити дві речі:
– читати текст вголос багато разів;
– переписувати все, на чому спотикаєшся.

Я роблю трохи інакше. Всі готові матеріали залишаю без правок, а перечитую і правлю на наступний день. Думаю, це не так важливо, який час виберете ви. Кругова формула перечитати → виправити допоможе краще редагувати текст.

Ці поради, як і прочитання книги, не зроблять з вас досвідченого копірайтера. Щоб писати добре, потрібна практика, практика і… перевірка текстів сервісом Главреда ?

Купити книжку в Yakaboo.ua


ЧитатиКрок до мрії: 5 книжок, з якими ви за місяць опануєте нові уміння
Читати: Наука про письменництво, або Що почитати про хороші тексти?

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

8 thoughts on “Як створити сильний текст? Пиши, скорочуй

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь