Маленьким читачам варто змалечку берегти зір. Новий переклад книжки Енріка Жарді від видавництва #книголав (пер. Андрій Антоновський) вчить, як це правильно робити. Що ж, почнімо дізнаватися разом:
Факти про очі
1. Найрідкісніший колір очей у людей – зелений. Ним можуть похвалитися тільки 2% населення нашої планети.
2. Людина народжується з умовно світло-сірими очима, а їхній «істинний» колір з’являється до 2-3 років.
3. Всупереч поширеному уявленню, корови і бики не розрізняють червоного кольору. Під час кориди бика провокує не колір – бо він не бачить червоного – а сам факт руху. Оскільки бики ще й короткозорі, то мерехтіння ганчірки розуміється ними, як виклик і агресія з боку супротивника.
4. Якщо прийняти гостроту зору орла за 100%, то нормальний зір людини складає всього 52% від орлиного зору.
5. Гриф розрізняє дрібних гризунів з відстані до 5 кілометрів.
6. Кішки бачать в темноті в 6 разів краще, ніж люди. У темний час доби їх зіниці помітно розширюються, досягаючи 14-міліметрового діаметру, а ось в яскравий сонячний день – звужуються, перетворюючись в тоненькі щілинки. Це відбувається тому, що велика кількість світла може пошкодити чутливі клітини сітківки, а маючи такі вузькі зіниці, котячі очі добре захищені від яскравих сонячних променів. Для порівняння, у людини максимальний діаметр зіниці не перевищує 8 міліметрів.
7. Малюнок райдужки ока у людини — індивідуальний. За ним можна ідентифікувати особу.
8. Очі звикають до темряви за 60-80 хвилин. Побувши в темряві близько хвилини, чутливість до світла зростає в 10 разів, а вже через 20 хвилин — в 6 тисяч разів. Саме тому, вийшовши на світло після перебування в темному приміщенні, ми завжди відчуваємо сильний дискомфорт.
9. Тільки 1/6 частину очного яблука видно.
10. Очі завантажують мозок роботою більше за всі інші частини тіла.
11. Пірати використовували пов’язку на очі, щоб швидко адаптувати зір до середовища над палубою і під нею. Таким чином, одне око у них звикало до яскравого світла, а інше — до тьмяного.
12. Ваші очі завжди залишаться такого ж розміру, що і при народженні, а вуха і ніс продовжують рости.
Вправи для очей
Вправа 1. ШТОРКИ
Швидко і легко моргайте 2 хвилини. Сприяє покращенню кровообігу.
Вправа 2. Дивимося У ВІКНО
Робимо точку з пластиліну і ліпимо на скло. Вибираємо за вікном далекий об’єкт, кілька секунд дивимося вдалину, потім переводимо погляд на точку. Пізніше можна ускладнити навантаження — фокусуватися на чотирьох різновіддалених об’єктах.
Вправа 3. ВЕЛИКІ ОЧІ
Сидимо прямо. Міцно заплющуємо очі на 5 секунд, потім широко відкриваємо їх. Повторюємо 8-10 разів. Зміцнює м’язи повік, покращує кровообіг, сприяє розслабленню м’язів очей.
Вправа 4. ЗАПЛЮЩЕНІ ОЧІ
Перша допомога для очей — закрийте їх на кілька хвилин і уявіть щось приємне. А якщо потерти долоні рук і прикрити очі теплими долонями, схрестивши пальці на середині чола, то ефект буде помітнішим.
Вправа 5. МАЛЮЄМО ОЧИМА
Слідкуйте за стрілочками на малюнку:
«За результатами досліджень в 2016-2018 роках, у 50% дітей, які взяли участь в обстеженні (понад 7 тисяч дітей), є аномалії. З них у 40% ці проблеми були діагностовані вперше. Однак більш ніж в 60% випадків захворювання очей у дітей підлягають профілактиці або лікуванню. Тому ми різними способами доносимо інформацію до батьків, що формувати культуру дбайливого ставлення до здоров’я очей важливо у дітей з раннього дитинства».
— коментує головний лікар мережі оптик «Люксоптика» Лариса Харченко.
А тепер — корисна акція!
Купуйте книжку «Професор Дивоок» та беріть участь у розіграші сертифікату на суму 499 грн. на покупку окулярів для комфортного читання, а також пройдіть безкоштовно діагностику зору у будь-якій оптиці мережі «Люксоптика» у межах програми «Здоровий Зір».
Програма включає комп’ютерну діагностику, консультацію лікаря-офтальмолога, перевірку гостроти зору. Діагностика зору проводиться щопонеділка з 10:00 до 13:00 за попереднім записом в оптиках «Люксоптика».
Більше дізнаватися тут (клац-клац):
860 thoughts on “Читай — і про оченята дбай! Поради зі збереження зору з книги «Професор Дивоок» (+акція)”