Добірка бізнес-новинок: що варто прочитати сьогодні, аби стати фінансово успішним завтра!

Бізнес-новинки 2021

10 новинок бізнес-літератури допоможуть стартувати власну справу новачкам, а ще прокачають ваші знання про розвиток компанії, грамотний заробіток, маркетинг і підвищення ефективності професійної діяльності. З цією добіркою ви не тільки проведете час із користю, а й знайдете для себе купу цінної інформації. Тож вперед до мрії та великих статків!

Spotify навиворіт. Як шведський стартап здійснив музичну революцію

Свен Карлсон, Йонас Лейонхуфвуд

У дитинстві Даніель Ек мріяв перевершити Білла Гейтса. Він навіть не думав, що його стартап, заснований в передмісті Стокгольма, зробить революцію у світовій музичній індустрії. «Spotify навиворіт» – це цікава історія про тернисту дорогу до вершини: складнощі переговорів зі звукозаписними компаніями, війну зі Стівом Джобсом за виведення компанії на ринок США, а також про широко обговорювані конфлікти з музикантами Тейлор Свіфт і Бобом Діланом. 

Понад 70 інтерв’ю, що провели журналісти Свен Карлсон і Йонас Лейонхуфвуд, створили достовірну картину про те, як зароджувалась та розвивалась найбільша у світі платформа потокової передачі музики. Ця історія переконливо демонструє, як сильні переконання, воля до боротьби і непереборне прагнення втілити мрії в реальність роблять маленьких гравців бізнесу справді великою силою.

До речі, у нашому блозі опубліковано уривок з книжки

Netflix і культура інновацій

Ерін Маєр, Рід Гастінгс

Будьте завжди чесними.
Пам’ятайте, що компанія – це команда, а не сім’я.
Ніколи, ніколи не намагайтеся догодити своєму босові.

Ось лише деякі з основних правил для співробітників Netflix. Робота цієї корпорації – це культурний експеримент, який мав дивовижний успіх: компанія, що займалася прокатом DVD поштою, стала гігантом розважальної індустрії. Наразі у неї понад 182 мільйони передплатників, а ринкова капіталізація – на рівні Disney.

Рід Гастінгс – президент і головний виконавчий директор Netflix – ділиться секретами, які вперше зробили революцію в індустрії розваг і технологій. Разом з Ерін Маєр, професором бізнес-школи INSEAD, він розкриває свою філософію лідерства, яка відкидає переконання більшості підприємців. Netflix – це зовсім інший спосіб управління організацією, що найкраще підходить для мінливого світу, в основі якого лежать два принципи – свобода і відповідальність.

Про секрети Netflix як роботодавця читайте тут.

Більше ніж гроші. Фінансова історія людства

Сергій Мошенський

Праця доктора економічних наук, професора Сергія Мошенського не є сухою історією фінансів. До питання грошей автор підходить глобально, яскраво демонструючи, що за їхньою еволюцією стоять життя, долі сотень тисяч людей, цілих народів та держав.

Зі сторінок книги «Більше ніж гроші. Фінансова історія людства» читач дізнається, якими були грошові нововведення у стародавньому Римі, Китаї, Вавилоні, якою була капіталізація в епоху Відродження та що відбувалось у світі за часів глобальної фінансової кризи 2008 року, яка, по суті, стала апогеєм епохи ліберального космополітичного оптимізму.

Людина, яка «хакнула» ринок. Як Джим Саймонс розпочав квантову революцію

Ґреґорі Цукерман

У 2018 році Джим Саймонс зайняв 52-е місце у списку найбагатших людей світу. Як він туди потрапив? Спасибі математиці!

Жоден інший інвестор – ні Уоррен Баффет, ні Джордж Сорос, ні Пітер Лінч – і близько не наблизилися до здобутків видатного фінансиста, засновника «Renaissance Technologies». У 1988 році його фонд «Medallion» приносить 66 % річного прибутку. Компанія зафіксувала результат із фінансових операцій на суму понад 100 мільярдів доларів. 

Але Саймонс і його стратегії були завжди оповиті таємницею. Жителі Уолл-Стріт давно хотіли проникнути в унікальний розум інвестора, дізнатися, як його хедж-фонд став основним на фінансових ринках. Автор бестселерів і репортер «Wall Street Journal» Ґреґорі Цукерман «докопався» до істини!

Користуючись доступом до Саймонса та десятків співробітників Renaissance, Цукерман розповідає історію унікального революціонера, що, зібравши навколо себе бунтівних математиків, поклав початок ері квантів. «Людина, яка «хакнула» ринок» – це портрет сучасного Мідаса, який завоював фінансові ринки, переформатувавши їх за власною подобою, і розповідь про те, що ця епоха означає для всіх нас.

Большие долговые кризисы. Принципы преодоления

Рей Даліо

«Чудове дослідження, що показує альтернативний погляд на фінансові кризи», – так висловився про цю книгу колишній Голова Ради економічних консультантів при Білому домі, Бен Бернанке.

Зі свого боку, екс-міністр фінансів США (1999–2001)  Ларрі Саммерс заявив, що це обов’язкове читання для тих, хто хоче пережити чергову кризу без надмірних зусиль.

Інший американський секретар Хенк Полсон блискуче охарактеризував працю Даліо: «Робота одного з найзнаковіших інвесторів сучасності, який все своє життя присвятив вивченню механізмів, що керують ринком капіталу». 

«Большие долговые кризисы. Принципы преодоления» – всебічний аналіз світових криз, головне завдання якого – навчити читача вловлювати негативні економічні тенденції та оперативно на них реагувати. Автор стверджує, що шанс пережити фінансову кризу без потрясінь створюється наявністю власної валюти і політиків, які не бояться непопулярних кроків. 

Сам собі стартап. Як адаптуватися до майбутнього, інвестувати в себе і трансформувати свою кар’єру

Рейд Гоффман, Бен Касноча

Сучасний ринок праці – це боротьба невинних людей. З кожним днем стає все важче виокремитися поміж конкурентів і переконати потенційних роботодавців, що ви ідеальний кандидат. Як вижити і процвітати в такому жорсткому середовищі та відповідно збільшити темпи професійного кар’єрного росту? Все просто – будьте заповзятливі,  керуйте своєю кар’єрою як стартапом і незабаром ви станете бойовою одиницею на ринку.

Пам’ятайте – ця книжка не про пошук роботи. У ній немає порад щодо складання резюме або прийомів проходження співбесіди. Замість цього ви вивчите стратегії, які допоможуть отримати конкурентні переваги і використовувати свої кращі навички. А також дізнаєтесь, де черпати інформацію, щоб вміти приймати правильні кар’єрні рішення – не просто вижити, а процвітати, реалізувавши свої найсміливіші робочі плани. То що, готові взяти під контроль власне майбутнє?

Дієва економіка для важких часів

Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло

Лауреати Нобелівської премії показують, як економіка, якщо все зроблено правильно, може допомогти вирішити найгостріші соціальні та політичні проблеми сьогодення.

Пошуки способів подолання економічних криз є найбільшою проблемою нашого часу. На терези поставлено не лише космічні подорожі чи, можливо, наступний революційний прорив у медицині, а й сама ідея комфортного життя.

Імміграція і нерівність, глобалізація і технологічний прорив, зміна клімату – це все становить основу серйозного занепокоєння в усьому світі, від Нью-Делі до Парижа, від Пекіна до Вашингтона. Та ресурси для розв’язання цих проблем є – нам, людству, не вистачає ідей, аби подолати бар’єри розбіжностей і недовіри. І якщо нам це вдасться, історія вдячно згадає нашу епоху. Але якщо ми зазнаємо невдачі, то потенційні збитки світових криз будуть надто значними. 

У цій революційної книзі відомі економісти Массачусетського технологічного інституту Абхіджіт В. Банерджі та Естер Дюфло розповідають, як зупинити апокаліпсис, принаймні економічний. 

Работа и бизнес на LinkedIn

Денис Зарицький

На перший погляд може здатися, що в LinkedIn «сидять» лише рекрутери та айтішники. Проте це не зовсім так. Найбільша соціальна мережа світу з понад 660-мільйонною аудиторією допомагає ефективно спілкуватись з колегами й партнерами та налагоджувати професійні контакти для розвитку в будь-якій сфері. 

Чому варто негайно заповнити профіль в LinkedIn, як це зробити, щоб робота сама вас знайшла, та як просувати бізнес у соцмережі? Дізнайтесь із книги «Работа и бизнес на LinkedIn». 

Цифрова трансформація економіки та проблеми кібербезпеки

Юрій Когут

Експерт у сфері забезпечення комплексного управління ризиками бізнесу, член Всесвітньої Асоціації Детективів (WAD) Юрій Когут з 2004 року ділиться унікальними напрацюваннями із захисту бізнесу, державних систем, суспільства та особистості у кіберпросторі в епоху глобальної цифровізації. Розглядає кіберзлочини  як окремий вид кіберзагроз та пропонує ефективні технології і стратегії протидії. 

Книга стане корисною керівникам усіх рангів, державним діячам, власникам бізнесу, а також науковцям в  галузі цифрової безпеки, докторам, аспірантам, студентам вишів, що навчаються на спеціальностях «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та суміжних із ними.  

Ниндзя продаж. Тайное искусство больших побед

Ларрі Кендалл

Відомий американський девелоп-інвестор, засновник «The Group, Inc.» Ларрі Кендалл змінює уявлення читачів про продажі. Він вказує на проблеми традиційних методів та пропонує науково обґрунтовану систему продажів, що дає прогнозовані результати незалежно від типу особистості.

З цієї книжки читачі дізнаються, як перестати продавати і нарешті почати задовольняти потреби клієнтів, вислуховуючи їх та ставлячи правильні запитання.

Беріть на озброєння! 

Автор: Сергій Черевань