Чому вам потрібен амулет-топірець Тора

Усі фото: Ірини Юрченко

Назва цієї енциклопедії не тільки чітко відображає мою життєву позицію, а й доводить правильність такого рішення. Ось якби у вас була можливість подорожувати в часі – чи погодилися б пожити з вікінгами? Я – однозначно ні. Мене лякають грубі чоловіки з рогами на шоломах, чиє життя – один суцільний рейд. З цією книгою я тільки переконалася в своїй думці. «Ти нізащо не захочеш бути дослідником вікінгів!», коли проживеш з ними кілька вечорів. Ризикнемо?


23_3_01

Забудьте своє ім’я, професію та вік. Відтепер ви – молодий вікінг, який вирушає далеко за Атлантичний океан до відкриття нового континенту. Почнемо з того, що плисти потрібно на кораблі – і зовсім не в затишній каюті, а з веслами в руках (ну хіба не рабська праця?), періодично вичерпуючи воду за борт. Знаєте, що взяти з собою? Точно не зарядку до айфона й не крем для засмаги. На кораблі мало місця, багато зброї та бочок з водою, а найголовніше – кури й кози. Свіжі яйця й молоко точно знадобляться. У дорозі ви дізнаєтеся про уклад посудини, відпочинок нових товаришів-вікінгів, спробуєте морські делікатеси й заночуєте в мішку. Заманливо?

Якщо ти не бачиш землі, спостерігай за польотом морських птахів. Вони покажуть тобі, де знаходиться суша.

Ви дізнаєтеся багато нового про подорожі вікінгів. Як орієнтуватися в морі вночі? Що робити з морською хворобою? Як виплисти з айсбергів без шкоди? Як зробити взуття м’яким і водонепроникним? І навіщо мати при собі амулет-топірець бога Тора? Земля вже близько…

Для того, щоб витягнути корабель на сушу, використовуй стовбури дерев, по яких корабель можна перекотити. Це також означає, що так ти зможеш подолати водоспади і річкові пороги, які можуть зупинити тебе.


Припливли. Саме час знайомитися з побутом вікінгів. Чи знаєте ви, що варто зробити передовсім? Які будинки будувати? Які фрукти або ягоди збирати? Як підготуватися до зими? Що таке «нефетал» і чим зайнятися в холодний вечір? А що, як скрелінги прийдуть? І до речі, хто це взагалі такі?

Довгі жіночі коси стануть чудовою тятивою для твого лука. Відріж кілька волосин із голови подруги перш ніж податися у подорож!

Зброя – один з найважливіших аспектів життя вікінгів. Ви дізнаєтеся чим і як користувалися воїни в нападах, полюванні та рибальстві. Ловити кита – справа не з легких, чи не так? Ковалі у цього народу були справжніми майстрами, вони могли зробити з металу все – від сокири до тарілки. Більш того, ви візьмете участь у бою разом зі своїми побратимами. А закінчите свою подорож дуже красномовно… Похованням.

23_2_01

Не лякайтеся, з вами все гаразд. Ховати треба буде вождя – щоб виконати всі звичаї цього народу. Що покласти біля померлого? Що може знадобитися йому в іншому світі? І навіщо вбивати коня?

Що я можу сказати… Цікаво, пізнавально, але… я нізащо не захочу бути дослідником вікінгів! Захопливий екскурс у минуле, у побут і звичаї одного з найбільш потужних народів світу. Вже традиційно: дитяча енциклопедія захоплює й дивує навіть дорослого. «Легка» історія, з фактами й картиночками – куди ж без них ?

23_1_01


Читати: У природи нема поганої погоди

Читати: Вибачте, але поговорімо про соплі

Читати: «Келихи vs шлюпки» або «Як не побудувати другий Титанік?»


Усі книжки серії >> 


Придбати книжку в Yakaboo

Ирина Юрченко
Книжный инста блогер, основательница проекта Chitachi, фотограф и мама. Читаю практически всё, что попадется под руку: от сильно классики до детских картонных книжечек. Фанатею от Толстого и Кинга, не могу пройти мимо литературы о войне, плачу над “Отверженными” и жду письмо из Хогвартса. Мечтатель, верю в то, что книга может изменить жизнь. К лучшему конечно же!:)
https://www.instagram.com/irinyurch/

5 thoughts on “Чому вам потрібен амулет-топірець Тора

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь