Що читати, щоб стати кращими за тиждень: 7 кроків до весняних змін

Весна прийде за лічені дні, а з нею — і нові бажання, мрії та прагнення до змін. З’являться сили на саморозвиток, на спроби створити оновлену, кращу версію себе. Тому ми підібрали для вас книжки з 7 ключових тематик, щоб ви мали шанс за цей тиждень до першого березневого тепла підготуватися зустрічати свіжі враження та вести більш насичене життя.

А з 21 до 25 лютого на книги в добірці — та на ще понад тисячу книжкових позицій — діє приємна знижка.

Мотивація та самоорганізованість

Часто проблема у відсутності мотивації досягати більшого може полягати в нераціональному розподілі свого часу і сил, через що ми боїмося починати нові справи, адже не встигаємо зробити й те, з чим маємо справу наразі. Автор дослідив понад 700 наукових досліджень і вивів правила не лише тайм-менеджменту, а й сприйняття часу в різних культурах і сферах діяльності. За допомогою цієї книги можна прорахувати, коли саме варто робити все, щоб це було своєчасно і влучно. А також зрозумієте, що ваша вмотивованість — теж цілком часова змінна, і це легко виправити.

Для того, щоб почати щось робити, не вистачає, як правило, поштовху ззовні, впевненості у тому, що ми зможемо, до того ж, постійно маячить страх провалу. Авторка цієї книги — спеціаліст у сфері кар’єрних стратегій, яка допоможе вам розкрити свій потенціал. Вона допомагає не лише подолати ілюзії сприйняття себе як недостатньо талановитого, а й знайти фінансування для своїх творчих пошуків.

Наш настрій постійно змінюється впродовж дня — то вгору, то вниз, в залежності від ситуації, що виникає у кожен конкретний момент часу. Щоб стабілізувати свій стан і бути більш впевненим у своїх силах, варто подбати про всі сфери свого життя, стимулювати в собі зацікавленість та допитливість, а також аналізувати свій внутрішній стан для вчасного виявлення проблем з самопочуттям.

Автор книги — Ларі Сенн — один із перших дослідників питань корпоративної культури, який визначив, що хороший лідер має в першу чергу дбати про себе, а вже потім, маючи необхідні сили та енергію, спрямовувати їх на покращення умов своїх співробітників. 

Креативне мислення

Майкл Мікалко — експерт з креативу; організатор робочої групи при збройних силах США зі створення інноваційних методів мислення, яка складається з розвідників НАТО та науковців з усього світу. Розроблені групою креативні методики спочатку були апробовані у військовій сфері, а згодом Мікалко перевірив їх у бізнесі. 

У цій книзі автор надає 9 стратегій мислення, пояснюючи їх на прикладах відомих людей, яких світ одноголосно вважає творчими та нестандартними особистостями. Чудовим доповненням до книги є інша робота автора — «Рисовый штурм», у якому можна одночасно впродовж прочитання виконувати вправи, що допомагають виходити за рамки стандартних шаблонів мислення.

Мистецтво фотографії дозволяє поглянути на світ під іншим ракурсом, розвинути в собі навички творчого споглядання та краще самовиразитися. Девід детально розповідає, як покращити візуальне сприйняття, розвинути смак та почати помічати щось нове і креативне для себе. Навесні, коли хочеться закарбувати в пам’яті кожен світанок та свіжий паросток, кожну емоцію та починання, ця книга стане вірним супутником.

Здоровий спосіб життя

Змінити свій спосіб життя кардинально і різко просто неможливо, натомість варто розбити свій шлях до успіху на дрібніші цілі. Відома спеціалістка з системи оздоровлення велнес розробила 52 поради, які покращать харчування, психологічне самопочуття, навчать справлятися зі стресом, стимулюватимуть заняття фізичними вправами та надихатимуть на позитивні зміни. 

Бретт Блюменталь – не лише авторка книг, а й художниця. Вона допомагає людям змінюватися самим та змінювати своє середовище на краще. 

Унаслідок рідкісної генетичної хвороби Тім Рат уже 20 років вимушений боротися з раковими клітинами, які без попередження постійно з’являються у його тілі. Однак автор впевнений — виживати йому допомагає здоровий спосіб життя. Тім зізнається, що правильне харчування, достатня кількість фізичних занять та здоровий сон — це мета, якої досить важко досягти, однак з часом завдяки практикуванню цих речей з’являється значно більше енергії, ніж було раніше і було вкладено в додержання таких непростих правил.

Ведення бізнесу

Азійський стиль управління відрізняється від звичних нам. Там вітається колективізм, акцент на спільній діяльності та чітка структурна ієрархія. Можливо, всі надбання Сходу і не вдасться втілити в нас, однак все ж налаштування автоматизованих процесів, корпоративна етика, вироблення цінностей компанії та вміння мотивувати — одні з тих рис азійського стилю управління, про які корисно було би дізнатися.

Кожне завдання на роботі в сучасних умовах переростає у справжній проект, розбитий на окремі цілі, обов’язки та етапи. Організація заходів, ремонт у квартирі чи проходження навчання — це все своєрідний проект, керівнику якого варто навчитися контролювати всі пов’язані процеси. Часто проекти неуспішні через те, що ніхто не знає, з чого почати, не впевнений в тому, що роблять інші, та губиться в раціоналізованій послідовності дій. Ця ж книга надає ефективний алгоритм, що зробить легким і амбітним будь-яке починання.

Комунікація

Нагадувань про цю книгу багато не буває, бо майбутнє — за потужними й насиченими текстами, а не за клішованими копіпастами. Будь-то наукова робота, цікавий запис у соцмережі чи лист із роз’ясненням складної теми для колеги — нам так чи інакше постійно доводиться писати тексти, і чим легше і цікавіше вони читаються, тим краще враження про нас складається у їх читачів. 

Перш за все, книга буде цікавою менеджерам з управління персоналом та керівникам, однак вона підійде й тим, хто хоче сформувати команду для окремого проекту чи й просто всім, хто цікавиться застосуванням психології в бізнесі та стосунками між співробітниками.

Клаудіо Фернандес-Араос — аргентинський експерт з підбору кадрів, лідерства та розвитку талантів. У книзі він доводить, що в компанії дійсно важить кожен співробітник, який зумовлює загальний результат, тож варто справді обирати лише найкращих.

Ерудованість

У дітей щоразу з’являється безліч питань, на які батьки не завжди здатні відповісти. Тим паче, коли ці питання виходять за рамки звичних “Чому небо блакитне?” і переходять до чогось складнішого, наприклад «Хто створює комп’ютерні ігри?». Ця інтерактивна книжка з купою віконечок стане найкращим заняттям для всієї сім’ї, бо й не всі дорослі знають, як працює інтернет, електроенергія та як друкуються гроші.

Кіно можна не лише дивитися — про нього можна читати. Голівудський режисер, лауреат «Оскара» Сідні Люмет розповідає про таємниці кінематографічного ремесла, деякі з них він дізнався ще від Акіри Куросави — але які не завжди спрацьовували в окремих кінострічках.

Люмет детально описує свій досвід у дослідженні світла, музики, костюмів та загального стилю в кіно. А розпочинають книгу спогади автора про Український народний дім у Нью-Йорку.

Навички майбутнього

Штучний інтелект, надрозумні машини, нові комунікації — світ надто швидко стає автоматизованим і заплутаним, а людині доводиться наново вишукувати своє місце в ньому. Про те, як не боятися технологій, чим людина краща за них та як використовувати сучасні надбання техреволюції, — книга   чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова.

14 thoughts on “Що читати, щоб стати кращими за тиждень: 7 кроків до весняних змін

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  5. 215051 732166Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So great to search out any person with some exclusive thoughts on this subject. realy thanks for starting this up. this site is 1 thing thats wanted on the net, somebody with a bit originality. useful job for bringing one thing new to the internet! 323163

Залишити відповідь