44-му президентові США — 60 років: читаємо Обаму та про Обаму

44-му президентові США — 60 років: читаємо Обаму та про Обаму

4 серпня Барак Обама відзначав 60-річний ювілей. Гучну вечірку з Джорджем Клуні йому довелося скасувати і відсвяткувати з родиною. Обама запам’ятався як блискучий оратор, автор бестселерів та афоризмів. Нам подобається його вислів: «Зміни не настануть, якщо ми будемо сподіватися на чиюсь допомогу або чекати слушного моменту. Чекати потрібно тільки на самих себе. Ми самі й є ті зміни, які нам потрібні».
Блог Yakaboo підготував добірку книжок Обами та про Обаму.

Мрії мого батька. Історія про расу і спадок

Барак Обама

В Україні давно чекали на переклад книжки і цього року Барак Обама заговорив українською. Він написав і видав її ще задовго до того, як став президентом США, — у 1995 році. Тоді Барак Обама був громадським діячем і першим в історії журналу Harvard Law Review президентом-афроамериканцем. 

«Мрії мого батька. Історія про расу і спадок» — це, як зазначив сам автор, чесні спогади про минуле, що повідають історію становлення американського політика як особистості, починаючи з раннього дитинства. 

Народився він на Гаваях у сім’ї кенійця та американки. Більшу частину дитинства провів із батьками матері, що заклали своїм вихованням ціннісні орієнтації його особистості. У різні роки навчався в мусульманській та католицькій школах. Малий Беррі бачив достаток і злидні, відчай і надію, приниження та досягнення, виживання та життя. Автор часто згадує батька і виокремлює опис подорожі до Кенії після його смерті. Саме тут, серед великої і раніше невідомої йому родини, Барак Обама нарешті почуває себе вдома. 

Разом із автором читачі шукатимуть витоки та місце у світі, а ще відповіді на безліч питань. 

Читайте повний огляд книжки тут.

А Promised Land

Барак Обама

«Земля обітована» вийшла в листопаді минулого року і відразу стала світовим. бестселером.  Восени цього року на прилавках з’явиться друга частина книжки.

Барак Обама наголосив, що пишається «Землею обітованою», адже «написав про ключові події та людей, які її визначили, і про помилки, яких припустився, і про ті політичні, економічні та культурні сили, яким тоді довелося протистояти моїй команді й мені і з якими як нація ми все ще боремося. У книзі я також спробував дати читачам відчуття особистого шляху, який ми з Мішель пройшли за ці роки, з усіма злетами й падіннями». 

Обама розповідає не тільки про політику, але й про сімейне життя та враження, що на нього справили світові лідери. Так, під час зустрічі з Володимиром Путіним після триденної війни з Грузією Обаму приймали на веранді резиденції, де був «багато накритий стіл», а як російську екзотику було виставлено якогось чоловіка в косоворотці, що роздмухував чоботом самовар.

За словами Обами, російський лідер нагадав йому людей, з якими вже траплялося мати справу у Чикаго, на початках своєї політичної діяльності, «щось на кшталт місцевого боса, але тільки з ядерною зброєю і вето в Раді Безпеки ООН».

Німецький канцлер Ангела Меркель справила враження «надійної, чесної, з безжальним інтелектом і доброю по природі».

Становлення

Мішель Обама

Вона захищала права дівчат у США та по всьому світу. Підтримувала американських дизайнерів та вважалась іконою моди. Стала першою в історії США Першою леді — афроамериканкою. А в 2010 році Forbes визнав її однією з найвпливовіших юристок. Так, йдеться про Мішель Обаму. 

У мемуарах авторка висвітлює історію свого життя, починаючи з тісної квартири в Чикаго до величного Білого дому. Вони мають три розділи: «Моє становлення», «Наше становлення» і «Становлення більшого». У першому — змальовано життя в Чикаго та його мешканців, у другому — про романтичні стосунки з Бараком Обамою і єднання їхніх долей. А в третьому розділі читаємо про життя в Білому домі, прикуті очі до їхніх дій та про її досягнення як Першої леді. 

Мішель Обама ділиться своїми думками та переживаннями, поразками та радощами. Інколи вона надзвичайно відверта, чим викликає симпатію та співпереживання. 

Найцікавіші фрагменти з книжки тут.

Promise Me, Dad

Джо Байден

У 2017 році вийшла книга спогадів Байдена – «Обіцяй мені, тато». ЇЇ назва це цитата Бо Байдена – помираючого від раку мозку сина політика, який просив батька триматися. 

У книзі «найбільш кваліфікований політик США» розповідає не тільки про родину, але й про вирішення найскладніших завдань, які доручав президент Обама віцепрезиденту Байдену. Йдеться про український Майдан, події у Центральні Америці та Іраку.

Байден згадує, що саме смерть сина у 2015 році завадила йому висунути свою кандидатуру на посаду президента і він тоді поступився Гіларі Клінтон. 

Саме Барак Обама запропонував віцепрезиденту фінансову допомогу на лікування сина. Ось як це було:

«Поки ми разом з родиною були на прогулянці, одна думка не давала мені спокою. Я розмірковував про можливість балотуватися на пост президента в 2016 році. Навіть президент Обама здивував мене, запитавши про мої плани на одному з наших регулярних обідів кілька тижнів тому. Він хотів знати, що я міг би зробити, якщо я відмовлюся від балотування. Він запевнив мене, що я все одно можу допомогти кампанії, я міг би створити фонд або центр для зовнішньої політики. Я навіть міг зробити кілька речей, які я ніколи не робив раніше, – наприклад, заробляти гроші (на кампанію). «Але ти зважився?», – президент запитав мене в маленькому приміщенні поряд з Овальним кабінетом. «Ні, я цього не зробив», – це все, що я міг відповісти. Я зізнався Обамі, що, можливо, йому буде потрібно закласти свій будинок в банку, щоб зібрати кошти для лікування сина, на що Барак Обама запропонував свою допомогу», – пише Джо Байден.

Думати, як Барак Обама

Деніел Сміт

Чергова книжка у серії «Думати як» від Деніела Сміта, британського письменника і редактора «Щорічного державного діяча». Раніше він оповідав про Зиґмунда Фрeйда, Леонардо да Вінчі, Стіва Джобса, Шерлока Холмса та інших значущих в історії людства особистостей.

У цьому виданні автор знайомить із постаттю 44-го президента США у властивому йому стилі. Він розбирає все на дрібні елементи та пояснює настільки просто і легко, що, здається, це була наша думка, а не його. Вплив сім’ї та оточення Обами, його самоідентифікація та світогляд, мрії та надії, його герої, політика та президентство, музичні вподобання та почуття гумору — про це та багато іншого читайте в книжці. 

Завдяки Деніелу Сміту ми не лише познайомимося з 44-м президентом, а й навчимося мислити, як він.