20 книжок, в яких понад 500 сторінок, що прочитаються на одному диханні

Мабуть, серед ваших книжкових почекунів назбиралось чимало грубасиків на понад 500 сторінок, до яких ніяк не доходять очі. А якщо ні, то поділимося нашими і побажаємо часу, щоб прочитати все.

Якщо берете участь у зимовому бінго, це завдання номер 2. 

Тепла, як 5 o’clock tea, хмільна, як витриманий стаут з лондонського пабу, солодка, як хлібний пудинг, хрумка, як риба з чипсами, ситна, як англійський сніданок, мила, як Шерлок BBC, дивна, як серіал «Доктор Хто», червона, як двоповерховий автобус, – ця книжка-твідовий піджак – ідеальний вибір для холодних часів. Соковитий переклад, суто англійський гумор і безцінне розуміння того, що кожен із нас хоч трохи, та й англієць. А ще вона ідеального розміру – трохи більше 600 сторінок.

Некоротка історія про Ямайку і США протяжністю у десятки років на 900 сторінках. Її можна назвати сагою, драмою мало не всього невеличкого ямайського народу, але насамперед це – добротний психологічний трилер, який знаходить вихід зі здавалося б безнадійного становища. Чи може концерт Співака (пророка?) зупинити кровопролиття та розрядити обстановку напередодні громадянської війни, чи так добре там, куди так хочеться втекти, і що чекає на змучену чварами Ямайку. 

Тридцять котів, вілла на Кубі та море алкоголю – це все Ернест Гемінґвей, майстер телеграфного стилю, шанувальник гулянок та красень, від якого мліють жінки. Чотири рази йому являлась любов, а серйозніших ран і контузій у нього було й того більше. Та чи все так просто було в улюбленця долі та жаху критиків… Мері Дірборн створила першу найповнішу біографію рупора втраченого покоління (640 сторінок!) та пройшла з ним весь життєвий шлях. Вийшло не менш цікаво, ніж у «Прощавай, зброє». 

Тут понад тисяча сторінок на двох і Нобелівська премія. Відомий британський прем’єр був не тільки талановитим політиком, а й ретельним кореспондентом (про це варто прочитати у його біографії «Герой імперії») та майстерним письменником. Він покаже Другу світову війну очима владної ланки, тих, хто вершить історію, віддає накази і, зрештою, святкує перемогу або ж платить репарації. Праця Черчилля – зовсім інший погляд на війну, яку тут звикли називати перемогою радянських військ. 

Моторошний кривавий трилер, сімейна фрік-сага, історія хвороби – усе це вдало переплелось на 700 сторінках незабутнього чтива. «Лонтано» називають одним із кращих романів Ґранже, і в це легко повірити. У напруженні від першої до останньої сторінки. Ерван Морван намагається піймати тінь з минулого – міфічну Людину-Цвяха, гучна справа якого прославила батька Ґрегуара, але в погоні за маніяком він розкопує дещо більше, дещо, про що, можливо, ніколи не хотів знати…

«Вартові» – еталонний графічний роман, ще й товстенний – понад 500 сторінок. Творіння легендарного Алана Мура (автора культових «В – значить Вендетта» і «Бетмен: Убивчий Жарт») та майстерного Дейва Ґіббонса (художника «Зеленого ліхтаря») захоплює, дивує і не відпускає. Вартові на сторожі справедливості, щоб не сталось, завжди справедливі, та не завжди етичні. У цьому виданні поміщенні не тільки «Вартові: Абсолютне видання», а й раніше не публіковані бонуси. 

Сонна хвороба косить жінок і перетворює їх на лялечок, передвісників метеликів – саме таким бачать жах майбутнього батько та син Кінги. Сплячих не можна турбувати, інакше вони стають геть некерованими та кровожерними, бо у сні їм добре та затишно. Ця інфекція не торкається Євки Блек, тому за нею починається полювання: дослідити, зберегти, убити. Її життя раптово стає аж надто цінним. Чоловічий світ охоплює хаос і все це триває 880 сторінок. 

Більше 700 сторінок пригод невгамовного майстра дедуктивного методу Шерлока Голмса та його вірного побратима-літописця доктора Ватсона – прекрасний вибір для цього завдання. Почнемо з «Етюду у багряних тонах», перейдемо до «Собаки Баскервілів», а там і до «Пістрявої стрічки» рукою подати. Оповіданням сера Артура Конан Дойла вже більше 130 років, а сучасники письменника навіть не дозволили йому літературно убити остогидлого персонажа.

Артур Гейлі дає нове дихання жанрові виробничого роману. Готель «Сент-Ґреґорі» у Новому Орлеані вітає гостей розкішшю та блиском, але чи варто вірити тільки фасадові? Тут безліч конфліктів, які переростають у сюжет для прекрасного психологічного трилера та напруженого детектива. Пітерові Мак-Дермотту, заступникові адміністатора, доведеться чистити авгієві стайні багаторічних проблем та попри все вистояти у пекельний тиждень.

Фантастична історія англійки, яка мала вплив на самого короля Сіаму (тепер Таїланд) – однієї із найзакритіших абсолютних монархій. Анна Леоновенс була кураторкою численних дружин та дітей Монгкута. Та, коли король стикнувся з політичним заколотом, і трон під ним захитався, довелось шукати підтримки у англійки, щоб разом не допустити державного перевороту. Книжка пережила п’ять екранізацій та досі заборонена у Таїланді, бо містить королівські таємниці. 

Ви ще не читали «Улісса» – найвидатніший роман ХХ століття, класику модернізму? Це ж must-read на понад 700 сторінок! Джеймс Джойс переносить нас до Ірландії початку ХХ століття та разом з Леопольдом Блумом проводить екскурс вулицями Дубліна, містифікаціями та історичними фактами, новими та старими світами. «Улісс» складний для розуміння без контексту, Джойс наситив його алюзіями, натяками, цитатами та посиланнями на інші твори, тому обов’язково користуйтесь додатковими матеріалами.

Друга книга Жоеля Діккера одразу стала бестселером. Психологічний роман, який поєднує у собі сімейну сагу та детектив продовжує історію Маркуса Ґольдмана вже відомого читачам з «Правди про справу Гаррі Квеберта». Письменник робить спроби дослідити, що відбувалось у його родині, що спричинилось до великої трагедії – випадок чи все ж це був результат постійних проблем і конфліктів. Маркусові доведеться докласти чимало зусиль, щоб розібратись у родині та собі. 

Чи вистачить всього життя повторів, щоб хоч раз зробити все правильно. Урсула Тодд народжується і помирає, народжується і помирає, здається, ця петля життя не має кінця… Народжується завжди 11 лютого 1910 року. Вона тоне в морі, гине у бомбардуванні… У 1930 році у Мюнхені вона у кафе стріляє у того, хто породить радикальний нацизм. Скільки разів потрібно пережити власне життя, щоб виправити історію ХХ століття і не допустити страхіть війни.  

Ця збірка – більше 650 сторінок кращих історії конкурсу фентезійних історій «Брама-2017», які відбирало прискіпливе журі. Тут ви побачите і вже знайомих авторів, і нові імена, які тільки дебютують у літературі – всього 27 прозових творів про магію світлу і темну, від дитячих оповідань до епічних полотен. «Багряні ночі» – мандрівка фентезійними світами, небезпечними та чарівними, красивими та неймовірними. Теплий порятунок від зимової нудьги. 

Це друга частина про джина Бартімеуса (перша менша за обсягом і не підходить до цього завдання, але її можна на «багато магії») і тут ще більше пригод. Натаніель, який тепер помічник міністра внутрішніх справ, розслідує напади на магічні організації. За цим стоїть «Спротив», який прагне позбутись чарівників. Крім того, у Лондоні хазяйнує Ґолем – впертючий і жорстокий велетень-руйнівник, на якого не впливає ніяка магія. Натаніеля та Бартімеуса чекають складні завдання.

Заключна частина серії «Цвинтар забутих книжок» – найважча книжка – аж 800 сторінок. Поліцейська Алісія Ґріс розшукує зниклого міністра Маурісіо Вальса, який геть не залишив слідів. У Барселоні дівчина зустрічає тих, кого підозрює у викраденні політика. Слід веде її у минуле Вальса, ще у часи Другої світової війни, коли майбутній міністр був комендантом в’язниці Монтжуїк, де відбувались жахливі речі. Чи вдасться Алісії розплутати цю загадку та докопатись до правди у лабіринті брехні. 

Чабуа Аміреджибі – сучасний класик грузинської літератури з непростою долею, адже походить з князівського роду, репресованого радянською владою. Він і сам пережив арешти. «Дата Туташхіа» – найвідоміший роман Аміреджибі. Дата Туташхіа – ім’я головного героя, який, на зразок Робін Гуда, мужньо бореться за справедливість і можливість бути з коханою. Хоча роман був закінчений у останній чверті ХХ століття, він не втратив гостроти та прихильності читачів

«Сеньйор Ніколо» – збірка історичних оповідань та повістей, які охоплюють більше 2 тисяч років і сягають навіть часів до нашої ери. Є тут і про скіфів, і про Київську Русь, і про козаччину, про важливі та маловідомі події – аж до ХХ століття. Поразки і перемоги, конфлікти і мир – цього не бракує у короткій прозі відомого письменника. Юрій Косач також творить об’ємні майстерні портрети історичних постатей, серед яких і таємничий геній «сеньйор Ніколо» – Микола Гоголь. 

Роберта Ленґдона закидає до Барселони. Він намагається розгадати таємничу смерть свого учня Кірша, який стверджував, що зробив неймовірне відкриття, яке підірве всі світові релігії. Він знайшов джерело людства? От тільки Кірш не встигає прочитати свою лекцію. Щоб дізнатись результати його досліджень, потрібно знайти ключ надскладного паролю. Ленґдон та директорка музею Ґуґґенгайма Амбра Відаль намагаються віднайти його.

Біографія австрійського психоаналітика Вільгельма Райха у книжці Крістофера Тернера переплітається з історичною добою, коли жив науковець. Післявоєнні роки у побуті студентства, зародження нацизму в Німеччині та швидке поширення цих поглядів Європою, культ сексу та анархії, войовничий фройдомарксизм. Захоплива розвідка про непросте життя науковця, його еміграцію, популярність його поглядів, знищення праць і арешт. Наука та псевдонаука – до чого ближчим був Вільгельм Райх? 

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

55 thoughts on “20 книжок, в яких понад 500 сторінок, що прочитаються на одному диханні

 1. I used to be suggested this web site by means of my cousin. I am
  now not positive whether or not this submit is written via him as no one else understand such precise approximately my problem.

  You’re wonderful! Thanks!

 2. In shot you causes good cash except something you have to remember and remember.

  Restating ann editorial will perform a new version. So list buioding should bbe
  your number 1 priority.

 3. Hey there! I’ve been following your blog for a while now and finally got the courage to
  go ahead and give you a shout out from New Caney Tx!

  Just wanted to say keep up the good work!

 4. You’re so cool! I don’t think I’ve truly read through anything like this before.
  So good to discover someone with a few genuine thoughts on this subject.
  Really.. many thanks for starting this up. This site is one thing that is required on the web, someone with a little originality!

 5. This is the right website for anybody who would like
  to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that
  I actually will need to…HaHa). You certainly put a new
  spin on a subject that’s been discussed for a long time.
  Wonderful stuff, just great!

 6. I’m not sure exactly why but this blog is loading extremely slow
  for me. Is anyone else having this issue or is it
  a issue on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 7. I’ve been exploring for a bit for any high-quality articles or
  blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site.

  Reading this information So i am glad to convey that I’ve
  an incredibly excellent uncanny feeling I found
  out just what I needed. I such a lot definitely will make certain to don?t disregard this site and give it a glance on a continuing basis.

 8. I’m extremely impressed with your writing skills
  and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it
  yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it’s rare
  to see a nice blog like this one these days.

 9. I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts on this sort of area
  . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
  web site. Studying this info So i am satisfied to show that I have a very excellent uncanny feeling I discovered exactly what
  I needed. I so much certainly will make sure to don?t put out of your mind
  this site and give it a glance regularly.

 10. I think this is one of the so much significant information for me.

  And i am happy studying your article. But should commentary on some common things, The
  website taste is wonderful, the articles is actually
  great : D. Just right process, cheers

 11. It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or suggestions.
  Maybe you could write next articles referring to this article.
  I wish to read even more things about it!

 12. Hey there! Would you mind if I share your blog with my
  twitter group? There’s a lot of people that I think would
  really appreciate your content. Please let me know.

  Many thanks

 13. This design is spectacular! You obviously know how to keep a reader
  entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic
  job. I really loved what you had to say, and more
  than that, how you presented it. Too cool!

 14. great publish, very informative. I’m wondering why the other experts
  of this sector don’t realize this. You should continue your writing.
  I’m confident, you have a huge readers’ base already!

 15. Great post. I used to be checking continuously this weblog and I am inspired!
  Extremely useful information specifically the last phase
  🙂 I take care of such information much. I was looking
  for this particular info for a very long time.
  Thank you and best of luck. asmr 0mniartist

 16. Spot on with this write-up, I actually believe that this web site needs a great deal more attention. I’ll probably be back again to read through more,
  thanks for the information!

 17. Yesterday, while I was at work, my sister stole my
  iPad and tested to see if it can survive a forty foot drop, just
  so she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has
  83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

 18. I was wondering if you ever considered changing the structure of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say.

  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with
  it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

 19. Hello, i think that i saw you visited my website thus i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its
  ok to use some of your ideas!!

 20. Great blog! Is your theme custom made or did you download it from
  somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my
  blog shine. Please let me know where you got your theme. Kudos

 21. Fantastic web site. Lots of helpful info here. I am sending it
  to a few pals ans also sharing in delicious. And of course,
  thanks for your sweat!

 22. Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.

  Any suggestions would be greatly appreciated.

Залишити відповідь