13 атмосферних книг, які найкраще читати влітку

Коли надворі стає все спекотніше, хочеться відкласти кілограмові томи «серйозної» літератури і взяти з собою у парк, чи на море щось легке та приємне. Ми підготували список книг, які найкраще відповідають цьому критерію і які, видається, були спеціально написані для того, щоб насолоджуватися ними влітку.


Screenshot_2

Фото: instagram/maria_pravda

«Літня книжка» Туве Янсон


«Мама мумі-тролів», талановита казкарка Туве Янсон, писала і більш дорослі твори. Наприклад, «Літню книжку». Це історія дівчинки Софії, яка з бабусею і татом, в оточенні природи, на прекрасному острові, проводить незабутні літні дні. В буденних розмовах Софії з бабусею можна відшукати чимало мудрості та філософії. Вони обговорюють абсолютно все: від птахів, до куди складніших тем – Бога, або інших людей.

Попри сумні моменти і те, що тут кожен намагається пережити смерть однієї з найдорожчих людей у житті, книга залишає приємні враження та є однією з найбільш затишних та добрих у цьому списку.

ЧитатиНалаштовуємось на літо. Уривок із “Літньої книжки” Туве Янссон


Screenshot_1

Фото: instagram/kate_kr96

«Кульбабове вино» Рей Бредбері


Роман відомого американського фантаста, який наповнений запахами, кольорами та смаками. 1928 рік, містечко Ґрін Таун, 12-річний Дуглас Сполдінг, його 10-річний брат Том і всі ті пригоди, які вони переживають одного особливого літа. Обіцяємо, вам теж захочеться приготувати власне кульбабове вино, щоб закупорити у пляшці літо, і поринути у спогади про дитинство.

До речі, ця книга у багато-чому автобіографічна. Отож, шанувальники творчості Рея Бредбері матимуть змогу дізнатися більше про улюбленого письменника.

Читати«Дідусю, розкажи мені казку про… Марс», або 10 фактів про фантастичного Рея Бредбері


Screenshot_3

Фото: instagram/saleirolia

«Бабине літо» Марк Лівін


Сучасний український письменник Марк Лівін також порадував надзвичайно теплою і доброю літньою книгою. У центрі сюжету – 10-річний хлопчик Ждан. Його батьки вирішили розлучитися і, щоб втекти від такої важкої та незрозумілої реальності, він приїхав на літо до дідуся і бабусі. Це непроста історія дорослішання, в якій є багато відкриттів, запитань, відповідей та роздумів. Радість, сум, розчарування, захват, цікавість… – чимало емоцій переповнюють Ждана і вкотре нагадують читачам – це і є шлях дорослішання, який знайомий кожному.

Читати“Бабине літо”. Уривок із нової книжки Марка Лівіна


Screenshot_4

Фото: instagram/valieyka_about_books

«В дорозі» Джек Керуак


Мандрувати літом – особливе задоволення і, напевно, немає роману, що надихає на подорожі більше, аніж «У дорозі» Джека Керуака. Це автобіографічна книга «короля бітників» про його з другом пригоди шляхами Америки та Мексики.

«В дорозі» – гімн цілого покоління, справжній маніфест свободи. На увагу заслуговує і однойменна екранізація книги 2012 року.

ЧитатиГеній місця: 10 найкращих книжок про подорожі


Screenshot_5

Фото: instagram/hannas_hungry_book

«Пригоди Тома Сойєра» Марк Твен


Том Сойєр – один з найбільш яскравих дитячих персонажів в світовій літературі. Не дивно, що образ цього хлопчика надихав багатьох письменників на власні твори. Книга про його пригоди була опублікована у 1876 році, але і зараз 12-річні діти чудово зрозуміють світосприйняття Тома.

Том живе з тіткою Поллі у містечку Сейнт-Пітерсбург; за кілька місяців він встигає і закохатися, і стати свідком злочину, і знайти справжній скарб. Отож, читати точно не буде нудно!


Screenshot_6

Фото: instagram/morskaya2007

«На острові Сальткрока» Астрід Ліндгрен


Герої більшості літніх книг – діти. Що ж, це абсолютно не дивно. Кому ж із нас не хочеться згадати свої теплі канікули у 8, 10, 12… років?

Казкарка Астрід Ліндгрен у своїй повісті «На острові Сальткрока» також пропонує читачам чимало чудових дитячих персонажів. Разом з трьома синами та донькою дивакуватий письменник їде відпочивати на острів у Балтійському морі. Колоритні пригоди, один день неймовірніший за інший, незвичні сусіди і літня атмосфера, яку вам захочеться відчути не тільки у сонячний день, а й в холодний зимовий вечір.

ЧитатиЛітнє читання для усіх: від малят до старшокласників


331b324ee33c19cda04320fda1e1152d

Фото: babyblog.ru

«Літо в селі» Зіна Cурова


Розповідь від імені 11-річного хлопчика про його літо в селі, друзів, природу, людей навколо, пригоди та розваги. Ще одна тепла історія, яка сподобається як дітям, так і дорослим.

На окрему увагу заслуговують ілюстрації в книзі Зіни Сурової. Вони ідеально доповнюють текст. До того ж, «Літо в селі» підкине чимало відповідей на питання – Чим же зайнятися влітку?


Screenshot_7

Фото: instagram/elena_kluykina

«Літо пахне сіллю» Наталя Євдокимова


Вісім оповідань та одна повість про море, літо, любов, дружбу, радість… та всі ті події, які перетворюються потім у найдорожчі спогади.

«Сьогодні я засинаю, а завтра привітаюсь з морем.
Я скажу йому – привіт, море.
І це буде означати багато.»

Попереджаємо: після прочитання цієї книги хочеться одразу ж купити квитки до моря. Втім, зробити це й буде найкращим рішенням.


Screenshot_8

Фото: instagram/elsitto

«Літо Марі-Лу» Стефан Каста


Атмосферна книга про підліткову любов; про літо, яке Адам і Марі-Лу проводять разом, дізнаючись чимало не тільки один про одного, а й про себе.

Роман куди глибший, аніж може здатися на перший погляд. Він починається з того, як хлопець, задивившись на вітрину магазину та поринувши у свої думки, спотикається об інвалідну коляску дівчини. Адам впізнає Марі-Лу і стає зрозуміло, що вони довго не бачилися, хоч у минулому їх і багато-чого об’єднувало. Адам говорить, що проведе це літо сам у сільському будиночку і запрошує Марі-Лу до себе.

ЧитатиЛітнє читання від перекладачки Анастасії Завозової


vlyam-shekspr-son-v-ltnyu-nch-korotkiy-zmst_307

«Сон літньої ночі» Вільям Шекспір


Одна з найбільш популярних, поетичних та романтичних комедій класика. Твір, в якому Вільям Шекспір, використав не тільки мотиви античної міфології, а й англійський фольклор.

Події п’єси відбуваються в Афінах. Сюжет розгортається навколо весілля Тезея та Іпполіти. Більш конфліктною і драматичною є друга сюжетна лінія – історії Деметрія і Гелени, Лізандра і Гермії. Проблема батьків і дітей, вибору та почуттів – основні теми «Сну літньої ночі».


lisova_pisnia

«Лісова пісня» Леся Українка


Драма-феєрія, яку Леся Українка написала у 1911 році. «Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку «в умі держала»…» – розповідає письменниця в одному з листів про написання цього твору. Образ мавки та образ лісу, і справді, став ключовим у тексті.

Той, що греблі рве; Русалка; потерчата; Лісовик і сама Мавка – герої українського фольклору у «Лісовій пісні» стають такими ж реальними, як і люди – Лукаш та його мати, Килина, дядько Лев. Все це свідчить про міфологічність світосприйняття, яке є характерним для українців.

Читати“Нащо Ви мене так ідеалізуете? Я справді боюсь сього!”13 цитат із листів Лесі Українки


Screenshot_9

Фото: instagram/the_freja

«Двері в літо» Роберт Хайнлайн


Науково-фантастичний роман, який може здатися наївним для сучасних читачів, втім, все одно, вартий на увагу. Книга була опублікована у 1956 році, вона розповідає про майбутній для автора 1970 рік, а потім і 2000, та винахідника-роботехніка.
Критики називають роман Хайнлайна гімном людському розуму та справжньому коханню. Отож, радимо «Двері в літо» всім шанувальникам фантастики.

ЧитатиФантастичні пригоди людини з марсіанською пропискою


Screenshot_10

Фото: instagram/mybookshelf_ua

«Фієста. І сонце сходить» Ернест Гемінґвей 


Автобіографічний твір, який було написано після відвідин письменником кориди в Памплоні в 1925 році.

Бої биків; любовні переживання; ціле втрачене покоління – покоління, яке пережило Першу світову війну, але не знає, як тепер жити далі; роздуми про вічне повернення і стиль письма, який неможливо сплутати ні з чиїм іншим, – от тільки кілька ключових переваг «Фієсти», які змушують кинути все і негайно почати читання.

Читати: Хем-party: 10 цитат до дня народження письменника


Яна Грицай
Блогер, письменниця. Вивчала журналістику у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Люблю казки братів Грімм, "Маленького принца" і екзистенціалістів. Якби у мене була можливість побалакати за кавою з будь-якою історичною особистістю, то обрала би Франца Кафку. Впевнена, що одна хороша книга може змінити життя.
http://www.unicornstime.in.ua

57 thoughts on “13 атмосферних книг, які найкраще читати влітку

 1. Книголюб, читаю с малых лет без системы, получаю удовольствие от самого процесса чтения и познания, конечно ,очень-очень зачитываюсь научно-фантастическими произведениями до сих пор..сказки люблю…даже не могу с ходу представить, с кем же мне поговорить, наверное, мне по сердцу Джейн Остин! Рэй Брэдбери , Клиффорд Саймак, Азимов, Стругацкие!

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 10. Your style is unique in comparison to other people I’ve read stuff from.
  Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I’ll just book mark this web site.

 11. I seriously love your website.. Very nice colors & theme.
  Did you build this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my
  own personal site and want to find out where you got this from or what the theme is called.
  Many thanks!

 12. Thanks a bunch for sharing this with all of us you actually understand what you’re speaking approximately!
  Bookmarked. Please additionally talk over with my web site =).
  We can have a hyperlink change contract between us

 13. Thanks , I’ve just been searching for information about this topic for a long time and yours is the greatest
  I’ve found out till now. However, what in regards to
  the conclusion? Are you certain about the supply?

 14. Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine.

  Please let me know where you got your theme. With
  thanks

 15. I was wondering if you ever considered changing the layout of your site?
  Its very well written; I love what youve got to
  say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it
  better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

 16. Nice post. I was checking continuously this blog and
  I’m impressed! Very helpful info particularly the last
  part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this certain info for
  a very long time. Thank you and good luck.

 17. Magnificent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and
  you are just too wonderful. I actually like what you’ve
  acquired here, certainly like what you are saying and the way in which you say
  it. You make it enjoyable andd you still care for to keep it wise.
  I can not wait to read much more from you. This is actually a tremendous site.

 18. This is the perfect site for everyone who wants to find
  out about this topic. You know a whole lot
  its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa).
  You certainly put a new spin on a subject
  which has been written about for decades. Great stuff,
  just excellent!

 19. I have been surfing online more than 2 hours today,
  yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if all website
  owners and bloggers made good content as you did, the web will be much
  more useful than ever before.

 20. If some one needs expert view regarding running a blog
  then i suggest him/her to pay a quick visit this blog, Keep up the fastidious job.

 21. I don’t even know the way I ended up right here, but I assumed this
  submit used to be great. I don’t recognise who you might be
  however definitely you’re going to a famous blogger if you aren’t already.
  Cheers!

 22. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Kudos!

 23. Hi outstanding website! Does running a blog similar to this require a large amount of work?

  I’ve virtually no knowledge of coding but I had been hoping to start my own blog soon. Anyhow, if you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
  I know this is off topic nevertheless I just had
  to ask. Cheers!

 24. Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get
  my blog to rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good results. If you know of any please share.
  Appreciate it!

 25. Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.
  You have some really great posts and I think I would be a good
  asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some content for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please send me an email if interested. Cheers!

 26. Nice post. I was checking constantly this blog and I’m inspired!
  Extremely helpful info specially the remaining part 🙂 I deal with such info much.
  I used to be seeking this particular info for a long time.
  Thank you and good luck.

 27. Hi, i think that i saw you visited my web site so
  i came to “return the favor”.I am attempting to find things to improve my website!I
  suppose its ok to use a few of your ideas!!

 28. Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up
  what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to
  the whole thing. Do you have any tips and hints for novice blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

 29. What’s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I’ve found It positively
  useful and it has aided me out loads. I’m hoping to give
  a contribution & aid other users like its aided me. Great
  job.

 30. hi!,I really like your writing very so much! percentage
  we be in contact extra about your article on AOL? I require
  a specialist in this space to resolve my problem.
  Maybe that’s you! Taking a look ahead to look
  you.

Залишити відповідь