12 виняткових фактів з книжки “Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла”

«Коли відчуєш себе самотнім, згадай, що всередині тебе живуть види бактерій, які не виконують ніяких функцій. Ти просто їм подобаєшся». (Цитата з книги Внутрішня історія)


Дивно, але це найпопулярніша нон-фікшн книжки континентальної Європи! Ось це успіх у книги про кишечник, згодні? А все тому, що написана вона так, як вчені зазвичай не говорять і не пишуть: з гумором, цікавими фактами й практичними рекомендаціями.

Під час читання я згадала все, що одного разу краєм вуха чула на уроках біології; дізналася, що не такий страшний хелікобактер пілорі, як його малюють в рекламі, і, здається, тепер цілком зможу підтримати розмову з будь-яким гастроентерологом :))). До речі, книга для широкого кола читачів.


Джулія Ендерс (1990 р.н.) – німецька вчена і письменниця, чия книга «Внутрішня історія» була видана в світі мільйонними тиражами. Малюнки до книги виконала її старша сестра Джил Ендерс. Зараз працює над дисертацією на тему бактерії Acinetobacter baumannii. Мріє стати хорошим гастроентерологом ?

Читати: Тяжко бути багатоклітинним


Кому буде цікава ця книга:

  • студентам медінституту;
  • молоді, щоб знати, як зберегти свій організм до глибокої старості;
  • шанувальникам жанру нон-фікшн в області гастрономії;
  • тим, у кого є проблеми з травленням (печія, запор, діарея, алергія, гастрит, метеоризм і т.д і т.п.)

Чого я не знала до прочитання книжки “Внутрішня історія”


1. Сільський туалет більш корисний для здоров’я шлунково-кишкового тракту, ніж міський унітаз ?. Це доведено експериментально. У положенні сидячи навпочіпки ніщо не перешкоджає випороженню кишківника. Але не потрібно впадати у відчай! Якщо Ви щасливий володар квартири й унітазу, підставляйте під ноги невеликий табурет або порожню коробку з-під взуття і все прийде в норму.

2. Виявляється, мила звичка малят надувати бульбашки зі слини має практичне значення – бульбашки містять муцин, який затримує бактерії до потрапляння в рот і нейтралізує хвороботворних агентів.

3. Вага бактерій в кишківнику становить близько 2 кг!

4. В організмі людини, що читає книгу, травлення йде продуктивніше, ніж в організмі топ-менеджера під час роботи. Їсти потрібно тільки в розслабленому стані й сидячи рівно, адже стравохід кріпиться до хребта.

5. Наші щелепи в області кореневих зубів можуть витримувати навантаження до 80 кг. Так ось як рекорди Гіннесса стають можливими!

6. У животі бурчить не тому, що ми голодні, а тому що цей час шлунок і кишківник використовують для проведення прибирання – все одно, що прибирання на льодовій ковзанці кожну годину. Якщо почати в цей час жувати жуйку, прибирання припиниться :(.

7. Апендицит не такий вже марний, як ми думали! Він виконує функцію резервуара для «хороших бактерій» і підстраховує мікрофлору товстого кишківника в разі біди.

8. За бактеріальним складом кишківника можна визначити вік людини, конституцію тіла і регіон проживання.

9. Тільки після години інтенсивних тренувань починається спалювання жиру в підшкірній жировій клітковині (на животі, стегнах, ногах і т.д. і т.п.).

10. Хитромудра природа наділила людське дитинча двома основними можливостями набратися на наступні 6 років життя корисних бактерій та антитіл двома способами: 1) природні пологи 2) грудне вигодовування. Це забезпечує малюкові високий імунітет і здорове травлення.

11. Якщо довгий час не їсти шоколад, це увійде в звичку, а через якийсь час бактерії кишківника зовсім забудуть смак шоколаду і перестануть вас «просити» його з’їсти :).

12. При митті столових приладів, обробних дощок і посуду за допомогою рідини для миття посуду і губки, досягається той же ефект, як якби ми просто облизали їх язиком. Просто знайте, що губка для миття посуду в 200 000 разів брудніша, ніж ободок унітазу.

Читати: Про м’ясо, жіночий розум та міфи з інтернету від Асі Казанцевої (уривки із нової книжки)


І це ще далеко не все, що ви дізнаєтеся завдяки книжці «Внутрішня історія». Для мене особисто це був найбільш практичний нон-фікшн за останні 6 місяців!

Висновки: за п’ятибальною системою книга на тверду четвірку з плюсом! Це означає «досить цікаво», але не для «обов’язкового прочитання». Просто тому, що не всі цікавляться власним здоров’ям. Хотілося б побачити подібні книжки про роботу серцево-судинної й нервової системи! ?

Схожі книжки: «Дивовижні пригоди всередині тіла. Велика подорож від голови до п’ят»  Гевін Френсіс, «Ми — це наш мозок» Дік Свааб, «Хто б міг подумати! Як мозок змушує нас робити дурниці» Ася Казанцева


Олена Голік

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

6 thoughts on “12 виняткових фактів з книжки “Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла”

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь