Премію Андерсена 2016 отримали китайський автор і німецький ілюстратор

Фото: Bologna Children’s Book Fair

На Болонському дитячому книжковому ярмарку були оголошені імена лауреатів Премії Ганса Крістіана Андерсена, яку називають “Нобелівською премією” в дитячій літературі.

Переможцями 2016 року стали китайський автор Цао Веньсюань та ілюстратор з Німеччини Ротраут Сузанна Бернер.

кит

“Цао дуже красиво пише про складнощі життя дітей, які стикаються з великими викликами. Він глибоко занурений у свою творчість, адже його власне важке дитинство справило значний вплив на його тексти, в яких немає простих відповідей. Цао – чудовий приклад того, як написання прекрасної прози і розповідання історій про відважних дітлахів, які стикаються з непомірними труднощами, може залучити широку і віддану аудиторію і сформувати літературну традицію в Китаї, яка шанує реалії дитячого світу”, – сказано в рішенні журі, яке одностайно віддало свої голоси за цього автора.

Судді також вважають, що з книгами німецької художниці Бернер мають познайомитися усі діти, оскільки вони являють собою дуже гуманні, щирі, емоційно багаті й дуже спонукаючі видання. Йдеться про віммельбухи – книжки-картинки, розглядаючи які, діти отримують різноманітні можливості для розвитку.

ил

Премія Ганса Крістіана Андерсена вручається раз на два роки сучасному автору й ілюстратор, творчість яких є значним і тривалим внеском у дитячу літературу. Переможців визначає міжнародне журі, а грошовий приз становить $ 10 000.

У різні роки лауреатами премії ставали Астрід Ліндгрен, Туве Янссон, Джанні Родарі, Кетрін Патерсон, Девід Алмонд, Моріс Сендак, Тетяна Мавріна, Роберт Інгпен, Йорг Мюллер, Квентін Блейк, Роберто Інноченті та інші.

One thought on “Премію Андерсена 2016 отримали китайський автор і німецький ілюстратор

Залишити відповідь