Важливі дрібнички

З кожним роком дитини життя стає динамічнішим і насиченішим в геометричній прогресії — то зненацька приголомшить дивним запитанням, то само видасть кумедну неочікувану відповідь, то щось оригінальне придумає чи подумає. А якщо дітей у сім’ї не одне і не двоє, а 5 (!) плюс такса як бонус, тоді жити стає мега весело.

“Записульки” Ірини Матвієнко якраз про це — про всі барви життя великої сім’ї. Це спостереження мами за своїми дітьми, їхньою поведінкою і розмовами, їхньою логікою і вчинками. Це спостереження і за собакою, який з ними живе і є повноцінним членом родини. Але також це уважність мами і до світу навколо і до внутрішньої тиші, про яку вона часами мріє…

Текст структурно дуже зручний для читання. Під зручністю я часто маю на увазі можливість відкрити книжку навмання і почати читати з будь-якої сторінки. І ця саме така. На кожній сторінці нова записулька.

Під кожною записулькою є одне речення-молитва: чи то якесь проханнячко до Бога, чи подяка, чи просто висловлення безмежної вдячності. І ці молитовки дуже прості по формі, але водночас змістовно глибокі. Вони викривають у звичайних буденних ситуаціях родзинки радості та уважності до дрібниць.

Інша важлива складова — це ілюстрації. Світлана Бабинська відповідально підійшла до справи, пройнялася текстом, що можна помітити через ïï малюнки. Вони не лише візуально представляють написане, але часто відкривають нові грані розуміння тексту, розширюють деякі сенси і додають гумору ситуаціям, описаним Іриною. Мінімум штрихів і ліній передають максимальну палітру емоцій та рухів. Така лаконічність коміксів — це довершене ілюстрування, візуальне продовження вербального посилу.

Свічадівське видання дуже миле та приємне. Пастельного кольору обкладинка, якісна верстка і зручний невеликий формат книги — це все створює затишну атмосферу для читання.

Я навмисне не цитую і не переповідаю змісту самих записульок, щоб заінтригувати і заохотити ïх прочитати. Це легка, невимушена, смішна, життєва, прониклива, зворушлива, а найголовніше — щира книжка. Так, вона справді така.

Рекомендую не лише мамусям, які люблять спостерігати за своїми чадами, не лише собачникам і не лише християнам. А насправді всім, кому подобається віднаходити радість у малому, бути вдячним за дрібнички, не боятися посміятися із себе. А ще — усім, кому цього не вистачає.

Ірина Матвієнко. Записульки / переклад з російської Юлії Шутенко, ілюстрації світлани Бабинської. – Львів: Свічадо, 2015. – 192 с.

Христина Содомора

Христина Содомора
Здобула філософсько-богословську та філологічну освіту, читаю та пишу огляди, цікавлюсь зокрема й дитячою літературою.

10 thoughts on “Важливі дрібнички

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь