Британський журнал опублікував загублену п’єсу Вільяма Фолкнера про любовний трикутник

Фото: ilpost.it

Журнал The Strand Magazine зробив сенсацію, опублікувавши п’єсу, написану 20-річним американським письменником і майбутнім володарем Нобелівської премії Вільямом Фолкнером.

Рукопис було виявлено в архівах Віргінського університету головним редактором журналу Ендрю Гуллі, який протягом останніх років дістав чимало текстів, що вважалися загубленими, – Френсіса Скотта Фіцджеральда, Марка Твена, Джона Стейнбека та багатьох інших.

Twixt Cup and Lip – комедійна одноактна п’єса про сучасну вільнодумну жінку, яка насолоджується залицянням двох чоловіків, а наприкінці робить несподіваний вибір, була написана незабаром після Першої світової війни. Як й інші твори того часу, п’єса молодого Фолкнера рясніє згадками сексу, випивки і нетлінних сигарет.

“Ця робота (п’єса – Y.) унікальна тим, що розкриває Фолкнера як комедіанта і дослідника зародження незалежної жінки джазової епохи …”, – говорить Гуллі. У Twixt Cup and Lip немає і натяку на трагізм і тугу, що властиві пізнішим творам Фолкнера.

Крістофер Ріггер, директор Центру дослідження творчості Фолкнера при Південно-Східному університеті штату Міссурі припускає, що написанню п’єси сприяла особиста історія стосунків письменника з коханою і майбутньою дружиною Естель Олдхем. Саме в той час Естель поступилася тиску батьків і вийшла заміж за іншого чоловіка. Вільям, ймовірно, відчував розчарування і образу через те, що вона не змогла встояти, і за допомогою п’єси висловив своє бажання бачити її більш незалежною.

Безсумнівно, незабаром ми побачимо і книгу Twixt Cup and Lip, як це сталося із романом Харпер Лі “Піди постав сторожа”.

За матеріалами The New York Times

Залишити відповідь